killa black

killa black

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 5.12.2013  09:11
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Čekal jsem excelentní sračku, u který odáchnu a zatim to byla nuda. Lítající žraloci byl trochu vyšší level, na kterej člověk potřebuje něco v žíle, jinak usne.

• 2.1.2013  22:10

Ten film jsem viděl dvakrát a musím říct, že takovou sračku, aby člověk pohledal. 85% dle mého hrubě neodpovídá. Velký podíl na tom hraje i hudba, kterou tu někdo velebil - nenechte se zmást tím, že je to ambient, protože je to zatraceně nudnej ambient, kterej navíc v některých momentech neodpovídá tomu, co se děje. Dvěma slovy: nezajímavá nuda.

• 14.11.2012  09:15

Tenhle film asi zasáhne všechny, kterým se v životě nedávno posral vztah - a, že nás takovejch je. Pocity beznaděje a ztráta cíle a smyslu života je v tom filmu hmatatelná a přenesla se i na mně. Po dlouhé době jsem viděl českej film, u kterýho jsem přestal vnímat čas a byl jsem vtažen do příběhu. Hodně oceňuju reálnost, protože znám docela dost lidí, kteří podobný život žijou. U mně dobrý.

• 28.5.2012  21:38

V první půlce filmu jsem si skoro až myslel, že tentokrát to Pavol Barabáš nedal. Trochu se to vleklo a ani aktéři mně tentokrát nijak nechytli. Ale druhá půlka všechno zlomila, přišel na řadu standardní Pavolův nářez. A když píšu standardní, tak tím myslím precizní dokument, který nás diváky velmi jednoduše vtáhne do filmu. Průchod koridorem na mne v jednu chvíli působil dost depresivně a skoro bych přísahal, že jsem tam cítil smrt. Pavol Barabáš natočil opět vysoce nadprůměrný dokument. Po Tatrách máme my Češi zase Slovákům koho závidět :)

• 29.6.2011  09:02

Kdyby to bylo o půlku kratší, kdyby si autoři odpustili srdceryvné kecy o lásce a opuštění, kdyby to bylo méně "americké", kdyby to bylo akčnější..., tak by to snad bylo i dobrý, ale takhle jsem váhal mezi dvěma a třema hvězdama. Jeden z těch nejslabších filmů o horolezcích. Nezachrání to ani nádherné záběry Everestu.

• 23.6.2011  10:03
    The Tunnel (2011)

První půlka filmu je strašná nuda, některé scény byly ryzí amatérismus (za všechny například výpověď bezdomovce) a takřka se na ně nedalo dívat. To se změnilo ve chvíli, kdy novináři zapluli do podzemí. Od té chvíle jsem byl napnutej jak trenky. Film má spoustu much, ale přesto je dobrý se na něj mrknout. Minimálně ten bubák stojí za to (ten mi připomněl postavu šíleného Derneta z komiksu Marko Čermáka Chata v Jezerní kotlině).

• 11.2.2011  20:34

Dobrej film, kterej ukazuje dobu komárů zase trochu jinak než všechny ty člověčinky, ze kterých by se člověku mohlo zdát, že to vlastně bylo všechno srandovní a hloupoučký. Pěkný hovno, byli lidi, který to odsrávali v plnej polní a nemuseli to bejt zrovna vždycky máničky. Líbí se mi civilní hraní herců a téměř dokumentární kamera. Velmi mně potěšilo vidět ve filmu opět, pro mne nejzajímavějšího českého básníka, Pavla Zajíčka. A tenhle komentář bych tak zakončil citací jeho slov: "... chceš-li mluvit vo čistotě, měl by ses nejdřív projít kanálama sraček, abys pak o ní mluvil míň nebo vůbec".

• 24.1.2011  09:24
    Centurion (2010)

Lákávé téma o římské legii dobývající kus země v severní Británii se podařilo zpracovat velmi dobře. Film je nabušenej perfektně natočenými souboji, které jsou za prvé brutální a za druhé hódně krvavé. Krev cáká vážně všude a musím říct, že mě tyhle digitální krvavé orgie bavily. Moc se mi líbili všichni herci a obzvláště Olga Kurylenko je přesvědčivá. Neotravují vás ani očividné nesmysly nebo trapné scény, vše šlape jak cibule. Dlouho jsem už neviděl film, který by mne tak nadchl.

• 22.1.2011  08:01

Všechno špatně. Téma které slibuje mnohé, ale v tomto podání zůstává jen u slibů. Kdybych měl být stručný napíšu : slátanina. Když bych to měl rozvést tak: špatně natočené, špatní herci (kteří nemají co hrát, a to ani dokonce můj oblíbenec Ron Perlman), špatné triky, špatně postavené souboje, málo napětí, trapná snaha o osvětu stran demagogie církve, mnoho nesmyslných momentů atd. Tvůrci se mohli poučit od filmu Solomon Kane, kterej Čarodějnice přejel rozdílem třídy.

• 20.1.2011  15:19

Přiznávám se, že patřím k těm, co jsou dokumenty Pavola Barabáše ohromeni. Pururambo je od něj jeden z nejlepších a jakýkoli další komentář je zbytečný - tohle je nutno vidět. Nicméně pokud bych měl snímek nějak charakterizovat pak by to bylo větou, která v něm zazněla: "archeologové hledají vykopávky z doby kamenné, přitom ona ještě neskončila".

• 16.1.2011  00:05

Perfektní western, kterej bych bez váhání zařadil mezi 5 nejlepších v žánru. Především pro jeho syrovost a drsnost. Hackman a Freeman byli vážně přesvědčiví a vlastně i celej film tak na mne působil. Opravdu povedený je závěr filmu, no prostě lahůdka. Pouze jeden western mne nadchl víc a to Muž proti muži.

• 11.1.2011  12:40
    Lovci lvů (1996)

Bože na nebesích to je sračka. Špatní herci, nevyužité prostředí Afriky, hloupé a rádoby filozofující dialogy, neuvěřitelně trapné scény - tohle všechno nám film servíruje po hromadách. To vůbec nemělo vzniknout. No co jiného napsat k filmu, kde sova zaútočí na lovce lvů a ten spadne z posedu přímo před lva zabíjáka nebo když lovci nejsou schopní za 1 MINUTU trefit lva z půl metru na osm pokusů. Tohle mě chvílema až uráželo.

• 9.1.2011  11:02

Další z vynikajících dokumentů Pavola Barabáše. Celá partička která se výletu účastní je velmi sympatická a s některými z členů jsme se mohli seznámit i v jiných dokumentech Barabáše. Tohle dílo nenudí a nenechá vás vydechnout ani na chvíli. Klobouk dolů před odvahou účastníků i když mám pocit, že cestování bez GPS a telefonu a chytání jednoho z nejjedovatějších hadů "do teplejch" už je trochu magorovina. Nicméně je to jeden z nejlepších dokumentů, který jsem viděl.

• 4.1.2011  11:36

Pěkný dokument, který je plný fotek a videí na téma kruhy v polích. Dověděl jsem se mnoho nových informací a některé byli hodně zajímavé. Přesto mi zde chybělo vyjádření druhé strany, a nemyslím tím mimozemšťany, ale popírače. Rád bych si poslechl i názor lidí, kteří to vidí jinak - takhle to pro mne zůstává jen projektem těch, co věří (a že některým z aktérů svítí oči, když o tom hovoří). Ani po shlédnutí tohoto dobrého dokumentu si nemyslím, že by kola vytvořili létající koule, spíš si z nás někdo, velmi šikovný, dělá dobrý den.

• 22.12.2010  16:54
    Grizzly Man (2005)

Tenhle dokument by mohl lehce zmást. Leckdo (třeba jako já) by si mohl myslet, že je o medvědech, ale on pojednává spíš o chlapíkovi, kterej je točil na vostro. Musí se nechat, že je tu pár opravdu hezkých záběrů, kdy se mi tajil dech, ale přesto mě úplně nezaujal. Co se týče Timothyho, tak je jasný, že byl trochu hráblej. Sám se jmenoval do role ochránce medvědů, což bylo zrovna na Aljašce trochu mimo. K tomuhle poslání si měl vybrat Rusko. Nakonec ho sežrali a myslím, že i pro něj je to dobře, protože kdyby ne, tak o něm dneska moc lidí neví. Přesto má můj respekt, protože točit takhle grizzlyho chce notnou dávku šílenství a odvahy. V dokumentu mohly být použity i fotky roztrhaných lidských těl a záznam smrtelného napadení, ale nestalo se tak - je to škoda, protože by tenhle dokument dostal trochu brutálnější rozměr a také poučení, že pokud se člověk cítí a chce stát medvědem, může z jeho snu zůstat jen hlava s kusem páteře.

• 17.12.2010  21:44
    Hotel Bagdad (1987)

Tenhle film mě neuvěřitelně baví. Asi je to pro jeho klidné tempo, nekonfliktní téma, happy end a spoustu dalších jiných věcí. Náladou mi připomíná Smoke a podobně se při jeho sledování i cítím. Kdybych to měl vyjádřit jedním, nicméně nepřesným, slovem tak pohodovka. Film udrží pozornost i když se v něm nic dramatického neděje a už dlouho se mi nestalo, že bych se v průběhu blaženě usmíval jak koblížek.

• 22.11.2010  10:24

Strašidelná pohádka, která má svoje kouzlo i pro dospěláka. Velkou zásluhu na tom má Marie Rosůlková. Asi nejstrašidelnější animák v dětství.

• 19.11.2010  08:41

Možná nejlepší film, který jsem v žánru Válka s drogami viděl a přesto má rezervy, resp. rezervu. Ten závěr mě neskutečně štval a zkazil mi dojem z filmu. Ale jen kvůli tomu by bylo škoda film odsoudit, naopak je to asi celkem reálná výpověď toho, jak to zřejmě na mexickoamerických hranicích chodí. Herci jsou opravdu brilantní a hlavně Del Toro působí autenticky. Film je dlouhý, ale pozornost si spolehlivě udrží. Možná by nebylo na škodu víc násilí a brutality, ale to už jsou jen moje přání a kecy. Rozhodně stojí za vidění.

• 17.11.2010  23:08

Těšil jsem se na parádní krimi a ta nepřišla. Bylo to nudný, nezáživný, hercům jsem nevěřil, že jsou gangsteři a nemělo to akci. Jo dobře, závěr byl celkem zajímavej, ale celej film to neutáhne. Po hodnocení co jsem tu našel je tohle pro mě zklamání.

• 17.11.2010  00:15
    Lost Highway (1997)

První film, který jsem od Lynche viděl a protože jsem byl zmačkanej jak Hugo Haas, tak jsem tomu dějovému nedorozumění nepřikládal váhu. Od té doby jsem ho ještě dvakrát viděl a vždy měl do cca třičtvrtě filmu pocit, že už asi vím. No a pak přijde na řadu poslední třetina filmu a tam už David rozjíždí festival symboliky a bůhvíčeho ještě a byl všemu konec. Smířil jsem se, že to nikdy nepochopím, ale stejně bych si to přál.

• 16.11.2010  15:06
    Modrý samet (1986)

Další slušná třináctá komnata Davida Lynche. I když tahle nám ještě luxusně dovolí pochopit děj, ty další v duchu: "no co to kurva bylo?!" už tak milosrdné nejsou - ale o to mně baví víc než Modrý samet. Přesto 4 hvězdy.

• 12.11.2010  21:14
    96 hodin (2008)

Tahle película mi spravila chuť. Perfektní krimi, ve které suveréně drtí Albánce a jiný etnický darebáky Liam Neeson. Je dobrej a v podstatě bezchybnej, protivníky sejme velmi rychle a nekompromisně a to se prostě cení. Působí v téhle roli dobře a jediná scéna, kdy jsem se mu trochu vysmál byla ke konci filmu, kdy zběsile utíká - tam to působilo komicky. Herci po čtyřicítce by běhat neměli. Jinak věta: "..od chvíle únose je 96 hodin otevřené okno... a pak už ji nenajdeš" působí jako zlom filmu a hodně se mi zařízla pod kůži. Velká spokojenost a společně s Roninem a Harry Brownem nejlepší film v žánru.

• 12.11.2010  19:30
    Blade Runner (1982)

A je to v prdeli. Jak se na něco moc těším tak to dopadne jako teď s Blade runnerem. Utahaný, bez šťávy, nudný. Snad jen ta hudba Vangelise je trochu zajímavá a možná některé vychytané detaily, ale to je proklatě málo na kultovní film. Sci-fi mám rád a temná atmosféra filmu je pro mne vždy velkým bonusem, ale v BR to nefunguje. Je mi líto, ale pro mě se kult v tomhle případě nekoná.

• 9.11.2010  23:43

Aby tenhle film pobavil musí se sejít na vašem soukromém večírku několik věcí, musíte na to mít náladu a čas, musíte mít také určitou míru citu prokrásno, líbí se vám drsný středověk, nesmíte očekávat nesplnitelné a neřídit se anketami. Pokud tohle všechno máte po kupě pak s největší pravděpodobností Markétu oceníte stejně jako já. Zívl jsem si jen jednou a to není na 3 hodinovej černobílej fesťák moc.

• 9.11.2010  10:21

Moc dobrá adaptace, která mně dostává svou barevností, rozverností a humorem. Tenhle film má atmosféru a taky Elizabeth Taylor, která mne drtí svojí krásou. V tomhle filmu je k sežrání.

• 5.11.2010  10:13
    Štvanec IRA (2008)

Pro mě je tenhle film zklamáním, z tématu Severní Irsko, IRA atd. se dalo vytřískat víc. Ani nevím čím to je, ale nudil jsem se a film proklikával. Možná ty kecy, možná hlavní hrdina, kterej mi do role nesedl, možná chaotičnost fakt nevím, ale podruhý si ten film nepustím a zřejmě pomaže z disku do luftu.

• 29.10.2010  08:52
    Solomon Kane (2009)

Solomona Kanea si přidávám do svého portfolia k Hellboyovi (v comicsové podobě) jako dalšího oblíbeného hrdinu. Tenhle chlápek je vostrej jak Bhut jolokia a James Purefoy ho ztvárnil bezchybně. Film mne velmi příjemně překvapil a to hned z několika důvodů. 1) Nekompromisnost hlavního hrdiny, kterej se s ničím nesere a souboje neprotahuje. 2) Scenérie - tenhle film není o jezdci řítícím se rozkvetlou plání s dubovým lesíkem po levici a zapadajícím sluncem v zádech, v tomhle filmu furt prší nebo sněží, krajina je sychravá bahnitá a depresivní. 3) Ten film funguje jako celek. U mě je to hodně dobrý

• 27.10.2010  20:59

Mám rád knihu i komiks. Tomuhle filmovému zpracování se nedá upřít jisté kouzlo, ale na rozdíl od většiny hodnotitelů mne Peck neoslnil a Achaba si představuju jako temnější postavu. Tři hvězdy jsou až kam a těším se až Bílou velrybu natočí někdo znovu a temněji.

• 14.10.2010  11:13
    Čtyři lvi (2010)

Tohle není čistokrevná legrační komedie a do kolen při ní asi nepůjdete, ale některý hlášky jsou dobrý. Možná bych to nazval absurdní komedií z prostředí islámských radikálů. Ve filmu se střídají vážné, legrační a nudné roviny. Nedivil bych se kdyby na autora byla vyhlášená fatwa - protože některý narážky na islám nejsou košér :). Moc se mi líbili všichni hlavní herci, především pak Barry - vrchní radikál. Nej scéna je když kucí omylem vybombardují výcvikový tábor v Pakistánu namísto sestřelení špionážního letadla. Nej hláška je když Faisal chce vyhodit do povětří drogerii, protože tam prodávaj kondomy, který tě nutí píchat bílý holky :) Určitě to stojí za zkouknutí. 3,5 hvězdy bych dal.

• 13.10.2010  09:43
    Robin Hood (2010)

Zajímavě zapletená zápletka, zajímavě natočené, hezké záběry u kterých jsem byl blažený, ale taky dost hloupostí a nedotažených věcí. Možná zbytečně dlouhé. Totálně vevyužitý příběh dětí, které zdrhly do lesa. No nějak se ty pocity z filmu ve mě tlučou. Ale jo Cate Blanchett to narovnala - je to fakt buchta.

<< předchozí 1 2 3