F.man

ICQ: 316418157
Twitter: fmanek

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 20.5.2017  12:41

Tykráso. Atmoška, že by se dala krájet. A k tomu i inteligentní film. Paráda. V jednoduchosti je síla. A proto se tentokrát ani nebudu rozepisovat. :) Tohle mě jednoduše vážně bavilo. When you love someone you have to be careful with it, you might never get it again.

• 20.5.2017  12:37
    Moonlight (2016)

Jak si minulý rok stěžovala na Oskarech jedna půlka herců, teď si může stěžovat druhá půlka. Tím nechci říct, že by Moonlight byl špatný film. Naopak, jako sonda do určité, pořád ještě hodné specifické, sociální skupiny to funguje dobře. Jen musíte přistoupit na zvolené pomalejší tempo. Taková trochu filmařká Evropa. Skvělé na Moonlightu je, jak se v podstatě vše důležité odehrává mimo záběry kamer. Hlavního hrdinu vidíme sice v několika životních momentech, které jsou sice pro jeho další směřování důležité, nejde ale o ty orpavdu klíčové. Ty se odehrají jinde a divák se k nim dopracovává až zpětně. Dobrý. Abych se ale zase dostal na začátek. Takových dobře vystavěných drám z výrazných prostředí se každý rok po světě natočí několik. Moonlight v nich zase tolik nevyčnívá. Že by tak nutně musel dostat plešouna, to asi ne. Na druhou stranu není to nějaký velký přešlap. Film to dobrej je. Jen asi ne ten nejlepší. Ale kdy taky tuhle cenu vyhrávaj ty úplně nejlepší filmy ne? Ehm a když už jsme u toho, co to vlastně je, ten nejlepší film? You ain't got to love me, but you gonna know that I love you.

• 20.5.2017  12:24

Sorry, ale tohle byl prostě nůďo cajdák. Jasně, vytýkat tomu není úplně co, jde prostě o holywoodský velkofilm, který za sebou má produkční hodnotu jako kráva. Ale je to celé takové nějaké nijaké. Předvídatelné, ploché, celé to vyšumělo do prázda. Díky tomu patosu jsem navíc měl problém brát Hacksaw Ridge i nějak více vážně. Což je s takovým námětem škoda. Možná to je ale i tím, že já moc na válečné filmu a válku obecně moc nejsem. Válka je prostě nesmysl. Tím dostávám k tomu, co se hodně povědlo. Palec nahoru za to, že Mel válku ukazuje, jaká válka je. Že to fakt není sranda. Že úplně zbytečně umírají obrovské počty obyčejných lidí. Bojové pole bez růžový brýlí. Celkově ale průměr za tři. I don't know how I'm going to live with myself if I don't stay true to what I believe.

• 20.5.2017  12:10
    Masaryk (2016)

Vím, že mých 5 hvězdiček je tak trochu úlet. Ale sám před sebou si je jsem schopen úplně v pohodě obhájit. Tak za prvé. Mám rád politiku, zákulisní hry, chytré dialogy. Rád ve filmech vidím hýbat se dějiny. A toho je v Masarykovi dost. Kdo tady bude vidět nudné dvouhodinové tlachaní, já si užil nervydrásající drámo. Za druhé, jak nechodím do kina na české filmy, netušil jsem, že už u nás jde dosáhnout produkční a prostrpoduční kvality světového filmu. Teda, ona to není nějaká přehlídka triků a výbuchu, takže k tomu nepotřebujete armádu A+ grafiků, ale i tak. Ten film vypadá jak historické drama z dílen za mořem. Fakt mě bavilo na to koukat. Skvěle udělané interiéry, ještě lépe vybrané exteriéry. Hodně tomu zahraničnímu feelingu pomáhá i všude přítomná angličtina. No a za třetí, Roden prostě na výbornou. Stejně jako Kaiser a ostatní. Všechno jsem jim věřím. Jedinou kaňkou tak zůstává zřejmě jakási historická nepřesnost. Nevím, nejsem na tuhle dobu odborník, spíše jsem někde zahlédl několik rozporů. To mě teda trochu štve, pravda. Na druhou stranu, je to prostě dramatický film a pro ty je často potřeba látku trochu zohnout. Scénáře si taky upravují knižní předlohy. Asi tak jsem schopen žít s tím, když si scénarista trochu ohne i historiu. Do určité míry samozřejmě. Každopádně, pro mě to na těch pět hvězd prostě je.

• 11.3.2017  22:31

Brnk na nitku sentimentu se vydařil. Rád jsem ty kluky edinburgský ještě jednou viděl. Jen mi trochu připomněli, jak že ten čas letí.  First, there's an opportunity. Then... there's a betrayal.

• 11.3.2017  22:24

Pokud o On the Road pro 21. století. Fandové Kerouaca zapláčou, moderní hipsteřina to není úplně blbá. Pokud teda překousnete často velmi pitomé chování některých postav kterým, přestože dokážou být jinak zajímaví, výrazné chybí na inteligenci. Pokud vás to ale nesralo na Fish Tank, skousnete to i tady. Rozhodně to ale nemuselo být na 163 minutách. Na druhou stranu, blbě se na to nekouká a jízda to je správné uvolněná.

• 11.3.2017  22:00

Spolkl jsem to Stevenovi jako malinu.

• 11.3.2017  21:46

Kvalitní loučení s charakterem, do kterého před lety někdo hodně chytře vybral toho nejlepšího možného herce. A má to skoro všechno, co takové loučení má mít. I ten sentiment z toho cáká v ideálních dávkách.

• 11.3.2017  21:42
    Příchozí (2016)

Chytré scífka já rád. Když k tomu přidáte cit pro vizuál, kterým si mě Villeneuve omotal kolem prstu už někdy u Požárů, je to jednoduše pětihvězičková lahůdka. A ještě z jednoho důvodu je pro mě tenhle film důležitý. Můžu klidné spát. Obavy z Blade Runnera totiž vyprchaly.

• 11.3.2017  21:39

Je mu osmdesát a pořád to válcuje jako parní stroj. Atmosféra na jedničku, příběh na jedničku, casting na jedničku, hudba na jedničku. Mám takový pocit, že až to uvidím podruhé, přidám i pátou hvězdu. Držím palce ať jich Woody ještě stihne co nejvíce.

• 11.3.2017  21:34
    Toni Erdmann (2016)

Mám rád divné lidi s divnými koníčky. Mám rád Toniho Erdmanna.

• 11.3.2017  21:34
    Narcos (TV seriál) (2015)

Skoro na jeden zátah. Což je ta nejlepší vizitka.

• 11.3.2017  21:33
    FC Roma (2016)

Hodinový výlet do zcela jiné sociální bubliny. FC Roma je ten typ dokumentu, který nezaujatě zaznamenává určitý fenomén reality v její přirozené podobě. Tvůrci do ničeho nezasahují, po účastnících nechtějí žádné názory. Výsledek nic nehodnotí, nikoho s ničím nekofrontuje, vlastně ale tím pádem ani nic z problematiky příliš neosvětluje. I přes palčivé téma to tak proplulo kolem mě, odplivl jsem si nad mentalitou některých buranů a potvrdil si, že tyhle témata nejsou nikdy černé ani bílé.

• 11.3.2017  21:20

Restart jak má být!

• 27.12.2016  20:13
    Pustina (TV seriál) (2016)

Dlouho už jsem nic tak dobrého z místní tvorby neviděl. Jestli teda vůbec někdy.

• 3.11.2016  13:47

Lépe to udělat nešlo

• 5.9.2016  23:53

Jestli je v naší kinematografii někdo, kdo si opravdu umí s filmem pohrát a vytvořit něco překvapivého, je to Zelenka. Prolínání rovin, filmu o filmu o filmu, spousta absurdního humoru, česká povaha... Je tady toho hodně. Paráda a těším se na další kousek.

• 5.9.2016  23:48

Takové to jak holky blbnou, kluci blbnou, všichni se rádi, je rok 2016, New York, všichni paříme, spíme spolu, neřešíme vztahy, řešíme vztahy. Prostě taková ta příjemná náplň sobotního odpoledne která ničím neurazí, ale ani nenadchne.

• 5.9.2016  23:43

Pejsek: "Wow, musíme být děsně temní. Chápeš, jako Dark Knight." Kočička: "Ten trailer se nám povedl, budeme dost dekadentní!" Pejsek: "Ty jo, ten Deadpool ale lidi baví, musí být více jako on". Kočička: "Hele trochu ubereme, toho temna, Batman se Supermanem se nám moc nepovedl." Kten dort upekly, zazvonil zvonec a s filmy DC byl konec. A dobře vám tam. To máte z těch neustálých průzkumů, výzkumů, měření, statistik, testovacích projekcí, projekčních testů, tabulek, průměrů, cílových skupin, focus skupinách, PG12 a jiných pikačovin, které zabíjejí kreativitu. Kuci, vyserte se na to, najděte režiséra, který pár těch komixů už přečetl, má trochu cítění a nechejte ho udělat film. Tak si ho udělal Reynolds, Nolan nebo i ten Snyder ve Watchmenech. Nechejte tabulky tabulkama a hlavně nechejte tvůrce dělat svou práci. Vy umíte průměrovat mediány, oni točit. No a nebo si to dál dělejte takhle a servírujte nám pěkně vypadající scény bez děje. Komix je teď v módě a vám se to i tak zaplatí, ale příště už beze mě. Já vím žíly vám to asi nerve, ale mělo by. Protože nasírat fandy předloh můžete jen omezeně dlouhou dobu. I'm bored. Play with me!

• 31.8.2016  00:07

Trachtenberg chtěl prostě vyjebat s divákem a podařilo se mu to. Kdo by taky věřil obloustému white trash tátovi se zálibou v konspiračních teoriích, že jo. Zvláště když mu sekunduje pomlácená holka od vedle, pro kterou maj všichni slabost. No povedlo se. Celá ta část v bunkru na mě fungovala moc dobře. Thriller jak má být. Na druhou stranu mě ale úplně vysírá násilné marketingové roubování na téma Cloverfield. To si mohli teda odpustit. Stejně jako posledních 15 minut. Kolem a kolem, na zabavení dobrý, něco to asi i vydělá a všichni budou zase jednou spokojeni. Včetně mě. Do oblíbených filmů si to ale asi psát nebudeme, co říkáte?

• 30.8.2016  23:57
    Velvyslanec (2011)

Jakože wot'd'fak? Jak na to jako někdo příjde? "Co kdybych natočili dokument o tom, jak jednoduše si lze koupit diplomatický pas, vykořisťovat africké země a převážet krvavé diamanty?" "Jo, to by bylo super. A úplně nejlíp, když si na sebe vezmeš vojenské hadry a všude budeš chodit ve vysokých kožených holinách." "Jsem pro, ale musím u toho ještě hulit fat cigára velké jako ruka Somálce." Dobrý, to ještě chápu. Na marihuanových večírcích nás s kamarády napadají podobné blbosti. Ale zrealizovat to? Fakt si sehnat pas, prachy a udělat ze sebe neokolonialistu, který to všechno natáčí? Klobouk dolů teda. Jen škoda, že ke konci už se trochu spěchá a uzavře se to trochu do ztracena. Ale řeknu vám, že pusu jsem měl otevřenou dokořán minimálně ješte hodinu po tom. Jsem zvědav, co tehle cápek vymyslí přístě. Jestli ho teda naodstřelí angolská tajná služba.

• 30.8.2016  23:47
    Sing Street (2016)

"Dobrý je za tři," říkal mi vždy táta. "Když to ale bude z Irska, budou tam hrát The Cure a Duran Duran, tak klidně i za dva." A táta se má poslouchat. Jen je třeba dvojku ve škole přeložit do jazyka ČSFD. A protože já neměl skvělou školní kapelu, neskládal jsem modelkám oplodňováky a nechodil oblečený jako Bowie vím, že to je za čtyři. Hlavně protože John Carney. Ta láska k hudbě z něho fakt stříká.

• 31.7.2016  01:15

To nechceš. Strašné umělé a na efekt. Tohle jsem Hooperovi nesežral. Ani náhodou.

• 31.7.2016  01:15

I vám to připomnělo Kód Enigmy? Každopádně Redmayne je na Oskarech jasný.

• 31.7.2016  01:12
    Spotlight (2015)

Dobrý novinář dokáže hory přenášet. Ukažte to prosím těm parodiím na žurnalisty v Blesku a jiných.

• 31.7.2016  01:10

I malý zajíc se může stát dopravním policistou. A kamarádit u toho s liškou.

• 31.7.2016  01:09

Horor vidím každý rok tak jeden. Tentokrát to vyhrál Conjuring. Wan totiž baví tak, že jsem koukl i v kině. A těch peněz jsem nelitoval. Ani za popcorn.

• 31.7.2016  01:07

Umí. Jen já vím, že komixy to maj k Dostojevskému daleko, ale když on i ten komiks dokáže vytvořit dobré zápletky. Co takhle to zkusit jednou více příběhově, Marvele?

• 31.7.2016  01:04
    Creed (2015)

Dámy mají Sarah Jessica Parker, my máme Sylvestra Stalloneho. A i verze pro rok 2016 funguje moc dobře.

• 31.7.2016  01:03
    Zajatci (2015)

Majdan. Jsou o něm ale i lepší filmy. Skoro všechny.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44