F.man

F.man

Jakub Kos

okres Ostrava
Dekadentní romantik

homepage
Twitter: fmanek

41 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
  • 22.10.2018  11:57

  Avengers vedení Kapitánem jsou sice frajeři, někdy ale až přílšní klaďasové. A možná právě proto jsou Strážci Galaxie tak osvěžujícím bijákem. Tahle banda má totiž k vážnosti hodných hrdinů na světelné roky daleko. Tahle vesmírná anarchie, skvělý humor a parádně vykreslené postavy mě v Marvel universu aktuálně baví pravděpodobně nejvíc. Více Petera Quilla a jeho nady antihrdinů! You shouldn't have killed my mom and squished my Walkman.

  • 22.10.2018  11:38
  Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)
  *****

  Lepšího seriálu není. Stačilo jen nakouknout do životů Dona, Peggy, Peta, Betty, Joan, Rogera, Megan a nemohl jsem jinak. Láska na každý pohled. People were buying cigarettes before Freud was born.

  • 22.10.2018  11:30
  Příběh služebnice (TV seriál) (2017)
  ****

  Distopie, kterou si sice a priori nedokážu příliš představit, přesto ale dokáže být mrazivě reálná. Stejně tak na ni naroubovaný příběh – někdy sice až příliš tlačí na pilu, v konečném důsledku, ale na nervy brnká parádně. Penny aka Elisabeth Moss aka Offred do toho všeho navíc zapadá na jedničku a člověk to prostě tak nějak prožívá s ní. Snad jen těch hipsta zpomalovaček by nemuselo být tolik. To jsou ale v konečném důsledku jen detaily, na třetí sérii se vážně těším. I don't need oranges. I just need to scream.

  • 8.4.2018  11:43
  Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)
  odpad!

  Dno

  • 8.4.2018  11:41

  Je dost smutné, že ten nejlepší film s Batmanem začátku 21. století. je z LEGO univerza. Na druhou stranu, pro tvůrce je tohle ta nejlepší pochvala. Dobrý to je. Fakt.

  • 8.4.2018  11:39

  Nope, tohle na mě nefungovalo. Škoda, téšil jsem se jak malej Jarda. Možná právě proto.

  • 8.4.2018  11:37

  Jako jo. Jen záleží jak moc vysoko máte laťky nevkusu a trapného humoru. Tohle je totiž fakt úlet. Skvělý nápadů a fórů je tam ale přehršel. A za ně úplná spokojenost.

  • 8.4.2018  11:20

  Míň by v tomto případě bylo víc. A Fantastic Fear of Everything má několik skvělých nápadů, které by vážně stálo za to rozvinout. Místo toho se ale pořád přidávají bizadnější a bizarnější situace, úlet střídá úlet a najednou je z toho dort Pejska a Kočíčky. Škoda. Well, actually, writers and serial killers are very similar. They're practically brothers.

  • 5.2.2018  09:47
  Sněhulák (2017)
  **

  Kdyby to byl televizní film pro nedělní odpoledne, asi by mě to nijak neurazilo. Na kino ale ani náhodou. Napínava detektivka? Símvás. Charismatická, hluboká hlavní postava? Ani náhodou. Atmosferický sever? Kdeže. Nic z toho.

  • 5.2.2018  09:42

  Disclaimer: Na popcornově-testosteronovou zábavu téhle série jsem přistoupil dávno. Rád. Nic proti ní. Tady to ale nefungovalo. Blbej záporák, rozbitý tým a co hůř, akční scény, které moc neborou. Po skvělých předchozích dílech zklamání. Tak třeba zase příště. What's the matter Roman? Forgot the snow tires?

  • 20.5.2017  12:41

  Tykráso. Atmoška, že by se dala krájet. A k tomu i inteligentní film. Paráda. V jednoduchosti je síla. A proto se tentokrát ani nebudu rozepisovat. :) Tohle mě jednoduše vážně bavilo. When you love someone you have to be careful with it, you might never get it again.

  • 20.5.2017  12:37
  Moonlight (2016)
  ****

  Jak si minulý rok stěžovala na Oskarech jedna půlka herců, teď si může stěžovat druhá půlka. Tím nechci říct, že by Moonlight byl špatný film. Naopak, jako sonda do určité, pořád ještě hodné specifické, sociální skupiny to funguje dobře. Jen musíte přistoupit na zvolené pomalejší tempo. Taková trochu filmařká Evropa. Skvělé na Moonlightu je, jak se v podstatě vše důležité odehrává mimo záběry kamer. Hlavního hrdinu vidíme sice v několika životních momentech, které jsou sice pro jeho další směřování důležité, nejde ale o ty orpavdu klíčové. Ty se odehrají jinde a divák se k nim dopracovává až zpětně. Dobrý. Abych se ale zase dostal na začátek. Takových dobře vystavěných drám z výrazných prostředí se každý rok po světě natočí několik. Moonlight v nich zase tolik nevyčnívá. Že by tak nutně musel dostat plešouna, to asi ne. Na druhou stranu není to nějaký velký přešlap. Film to dobrej je. Jen asi ne ten nejlepší. Ale kdy taky tuhle cenu vyhrávaj ty úplně nejlepší filmy ne? Ehm a když už jsme u toho, co to vlastně je, ten nejlepší film? You ain't got to love me, but you gonna know that I love you.

  • 20.5.2017  12:24

  Sorry, ale tohle byl prostě nůďo cajdák. Jasně, vytýkat tomu není úplně co, jde prostě o holywoodský velkofilm, který za sebou má produkční hodnotu jako kráva. Ale je to celé takové nějaké nijaké. Předvídatelné, ploché, celé to vyšumělo do prázda. Díky tomu patosu jsem navíc měl problém brát Hacksaw Ridge i nějak více vážně. Což je s takovým námětem škoda. Možná to je ale i tím, že já moc na válečné filmu a válku obecně moc nejsem. Válka je prostě nesmysl. Tím dostávám k tomu, co se hodně povědlo. Palec nahoru za to, že Mel válku ukazuje, jaká válka je. Že to fakt není sranda. Že úplně zbytečně umírají obrovské počty obyčejných lidí. Bojové pole bez růžový brýlí. Celkově ale průměr za tři. I don't know how I'm going to live with myself if I don't stay true to what I believe.

  • 20.5.2017  12:10
  Masaryk (2016)
  *****

  Vím, že 5 hvězdiček je tak trochu úlet. Ale sám před sebou si je jsem schopen úplně v pohodě obhájit. Tak za prvé. Mám rád politiku, zákulisní hry, chytré dialogy. Rád ve filmech vidím hýbat se dějiny. A toho je v Masarykovi dost. Kdo tady bude vidět nudné dvouhodinové tlachaní, já si užil nervydrásající drámo. Za druhé, jak nechodím do kina na české filmy, netušil jsem, že už u nás jde dosáhnout produkční a prostrpoduční kvality světového filmu. Teda, ona to není nějaká přehlídka triků a výbuchu, takže k tomu nepotřebujete armádu A+ grafiků, ale i tak. Ten film vypadá jak historické drama z dílen za mořem. Fakt mě bavilo na to koukat. Skvěle udělané interiéry, ještě lépe vybrané exteriéry. Hodně tomu zahraničnímu feelingu pomáhá i všude přítomná angličtina. No a za třetí, Roden prostě na výbornou. Stejně jako Kaiser a ostatní. Všechno jsem jim věřím. Jedinou kaňkou tak zůstává zřejmě jakási historická nepřesnost. Nevím, nejsem na tuhle dobu odborník, spíše jsem někde zahlédl několik rozporů. To mě teda trochu štve, pravda. Na druhou stranu, je to prostě dramatický film a pro ty je často potřeba látku trochu zohnout. Scénáře si taky upravují knižní předlohy. Asi tak jsem schopen žít s tím, když si scénarista trochu ohne i historii. Do určité míry samozřejmě. Každopádně, pro mě to na těch pět hvězd prostě je.

  • 11.3.2017  22:31

  Brnk na nitku sentimentu se vydařil. Rád jsem ty kluky edinburgský ještě jednou viděl. Jen mi trochu připomněli, jak že ten čas letí.  First, there's an opportunity. Then... there's a betrayal.

  • 11.3.2017  22:24

  Pokud o tomhle někdo tvrdí, že to je On the Road pro 21. století, fandové Kerouaca zapláčou. Moderní hipsteřina to ale není úplně blbá. Pokud teda překousnete často velmi pitomé chování některých postav kterým, přestože dokážou být jinak zajímaví, výrazné chybí na inteligenci. Pokud vás to ale nesralo na Fish Tank, skousnete to i tady. Rozhodně to ale nemuselo být na 163 minutách. Na druhou stranu, blbě se na to nekouká a jízda to je správné uvolněná.

  • 11.3.2017  22:00

  Spolkl jsem to Stevenovi jako malinu.

  • 11.3.2017  21:46

  Kvalitní loučení s charakterem, do kterého před lety někdo hodně chytře vybral toho nejlepšího možného herce. A má to skoro všechno, co takové loučení má mít. I ten sentiment z toho cáká v ideálních dávkách.

  • 11.3.2017  21:42
  Příchozí (2016)
  ****

  Chytré scífka já rád. Když k tomu přidáte cit pro vizuál, kterým si mě Villeneuve omotal kolem prstu už někdy u Požárů, je to jednoduše pětihvězičková lahůdka. A ještě z jednoho důvodu je pro mě tenhle film důležitý. Můžu klidné spát. Obavy z Blade Runnera totiž vyprchaly.

  • 11.3.2017  21:39

  Je mu osmdesát a pořád to válcuje jako parní stroj. Atmosféra na jedničku, příběh na jedničku, casting na jedničku, hudba na jedničku. Mám takový pocit, že až to uvidím podruhé, přidám i pátou hvězdu. Držím palce ať jich Woody ještě stihne co nejvíce. Done: update za pět. Zraje to jak víno.

  • 11.3.2017  21:34
  Toni Erdmann (2016)
  ****

  Mám rád divné lidi s divnými koníčky. Mám rád Toniho Erdmanna.

  • 11.3.2017  21:34
  Narcos (TV seriál) (2015)
  *****

  Skoro na jeden zátah. Což je ta nejlepší vizitka.

  • 11.3.2017  21:33
  FC Roma (2016)
  ***

  Hodinový výlet do zcela jiné sociální bubliny. FC Roma je ten typ dokumentu, který nezaujatě zaznamenává určitý fenomén reality v její přirozené podobě. Tvůrci do ničeho nezasahují, po účastnících nechtějí žádné názory. Výsledek nic nehodnotí, nikoho s ničím nekofrontuje, vlastně ale tím pádem ani nic z problematiky příliš neosvětluje. I přes palčivé téma to tak proplulo kolem mě, odplivl jsem si nad mentalitou některých buranů a potvrdil si, že tyhle témata nejsou nikdy černé ani bílé.

  • 11.3.2017  21:20

  Restart jak má být!

  • 27.12.2016  20:13
  Pustina (TV seriál) (2016)
  *****

  Dlouho už jsem nic tak dobrého z místní tvorby neviděl. Jestli teda vůbec někdy.

  • 3.11.2016  13:47

  Lépe to udělat nešlo

  • 5.9.2016  23:53

  Jestli je v naší kinematografii někdo, kdo si opravdu umí s filmem pohrát a vytvořit něco překvapivého, je to Zelenka. Prolínání rovin, filmu o filmu o filmu, spousta absurdního humoru, česká povaha... Je tady toho hodně. Paráda a těším se na další kousek.

  • 5.9.2016  23:48

  Takové to jak holky blbnou, kluci blbnou, všichni se rádi, je rok 2016, New York, paříme, spíme spolu, neřešíme vztahy, řešíme vztahy. Prostě taková ta příjemná náplň sobotního odpoledne která neurazí, ale ani nenadchne.

  • 5.9.2016  23:43

  Pejsek: "Wow, musíme být děsně temní. Chápeš, jako Dark Knight." Kočička: "Ten trailer se nám povedl, budeme dost dekadentní!" Pejsek: "Ty jo, ten Deadpool ale lidi baví, musí být více jako on". Kočička: "Hele trochu ubereme, toho temna, Batman se Supermanem se nám moc nepovedl." Dort upekly, zazvonil zvonec a s filmy DC byl konec. A dobře vám tak. To máte z těch neustálých průzkumů, výzkumů, měření, statistik, testovacích projekcí, projekčních testů, tabulek, průměrů, cílových skupin, focus skupinách, PG12 a jiných pikačovin, které zabíjejí kreativitu. Kuci, vyserte se na to, najděte režiséra, který pár těch komixů už přečetl, má trochu cítění a nechejte ho udělat film. Tak si ho udělal Reynolds, Nolan nebo i ten Snyder ve Watchmenech. Nechejte tabulky tabulkama a hlavně nechejte tvůrce dělat svou práci. Vy umíte průměrovat mediány, oni točit. No a nebo si to dál dělejte takhle a servírujte nám pěkně vypadající scény bez děje. Komix je teď v módě a vám se to i tak zaplatí, ale příště už beze mě. Já vím, žíly vám to asi nerve, ale mělo by. Protože nasírat fandy předloh můžete jen omezeně dlouhou dobu. I'm bored. Play with me!

  • 31.8.2016  00:07

  Trachtenberg chtěl prostě vyjebat s divákem a podařilo se mu to. Kdo by taky věřil obloustému white trash tátovi se zálibou v konspiračních teoriích, že jo. Zvláště když mu sekunduje pomlácená holka od vedle, pro kterou maj všichni slabost. No povedlo se. Celá ta část v bunkru na mě fungovala moc dobře. Thriller jak má být. Na druhou stranu mě ale úplně vysírá násilné marketingové roubování na téma Cloverfield. To si mohli teda odpustit. Stejně jako posledních 15 minut. Kolem a kolem, na zabavení dobrý, něco to asi i vydělá a všichni budou zase jednou spokojeni. Včetně mě. Do oblíbených filmů si to ale asi psát nebudeme, co říkáte?

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44