Gravitace (2013)

Atmoška a krásné obrázky. Jinak to teda žádné sofistikováné drámo hodné aplausu není. Ale to je úplně jedno. Cuarón vás totiž vezme na pár desítek minut do vesmíru tak, jak se to asi ještě nikomu nepovedlo. A za to mu dávám čistý průstřel. Half of North America just lost their Facebook.

Útěk ze Sibiře (2010)

Chcete vidět trpět Farrella? Pokud ano, přidejte si jednu hvězdičku. Pokud je vám to putna, uvidíte obrazově docela působivou, chce se napsat road movie, za tři. Nevím sice, jestli to je ze Sibiře nedobrovolně přes Gobi, Himaláje a Tibet úplně tak road, ale prostě putují. Dovedu si představit i horší zpracování. Dvě hodiny utečou příjemně. Ale zrovna od Weira jsem čekal ještě něco více. You say too many prayers for an innocent man.

Anna Karenina (2012)

Tady jsem prostě neobjektivní. Když mi totiž řeknete že jde o film Wrighta s Keirou a Judem tak prostě pod 3 hvězdy nepůjdu. No a když mi k tomu dodáte, že jde o Annu Kareninu tak jsou 4 hvězdy jasné. I kdyby dvě hodiny seděli herci naproti sobě a jen na sebe mrkali... Na druhou stranu mám čisté svědomí, protože v téhle stylizaci mě to prostě bavilo. Takhle "poLuhmanovsku" bych prosím chtěl zpracovat všechny ruské klasiky. Vyřiďte to někomu v Hollywoodu. Pac a pusu. I am not ashamed of who I am or what I've done.

Vanilkové nebe (2001)

Je to kalkul. Je to povrchní. Strašně moc to vysvětluje. Za konec bych někoho vyfackal. Ale prostě asi nějaké guilty-pleasure, protože to Cruisovi vždy seźeru i s navijákem. A to prosím tohodle scientopata normálně vůbec nemusím. Every passing minute is another chance to turn it all around.

Sedm psychopatů (2012)

Ale jo. Je to originální, má to koule, pobaví vás to. Asi jsem čekal ještě kousek více. Nebo možná úplně něco jiného. S přivřením obou očí to na čtyři asi bude. You can't let the animals die in a movie... only the women.

Romeo a Julie (1996)

Romeo, Julie, velké bouráky, kvéry, kříže, andělé, bazény, Leo, barvičky, Luhman... No je tu toho zbastleného fakt spousta. To co poté v Moulin Rouge mělo bezchybnou formu tady ale chybí. Všechno je to tak nějak prvoplánové. Ale za shlédnutí tenhle film určitě stojí. Romeo, what's here? Poison? Drunk all, and left no friendly drop to help me after?

Potíže s Arizonou (1987)

Místy takový úlet, že by i David Lynch záviděl. Coenovic bratři se totiž totálně odvázali z řetězu a natočili si ohromně přepálenou šílenost plnou šíleně pitoreskních postaviček. Na druhou stranu, pokud přistoupíte na jejich hru, budete se v jejich divném white trash světě bavit. Divně, ale přesto bavit. Sometimes it's a hard world for small things.

Hra (1997)

Bezchybný Fincher. Tenhle chlap je prostě detailista, který vás okouzlí každý pečlivě připraveným záběrem. Tenhle film si s divákem pohraje stejně, jako CRS s Van Ortenem. I am extremely fragile right now.

Česká soda (1998)

Punk, který občas přijde s geniální fórem. Na druhou stranu, sem tam to dost výrazně skřípe. Každopádně to je to nejlepší televizní satira, která tady kdy vznikla. Dnes je už ale trochu poplatná specifickým devadesátkám. Alles Gute

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Nějak takhle si dnes představuju inteligentní pohádku! Má to spád, je to zábavné, poučné a pobaví se u toho i dospělí. Super! I'm a dog, too!