Útěk z MS-1 (2012)

Prvních pár minut jsem si říkal, super, oni si z toho dělají srandu, to bude parádní oddechovka... Bohužel to Besson myslel vážně a jen fakt, že takovýhle béček se už moc netočí a dloho jsem tak žádné neviděl Lockout nakonec trochu omlouvá. Nicméně těch klišé - hodný psanec chránící bezbranou prezidentovu dceru, lovestory, útěky v posledních sekundách, potetovaní zlosyni... No kdyby to bylo opravdu trochu s nadhledem, sežral bych to všemi deseti a královsky se bavil. Takhle to ale není nic víc než načančané béčko po faceliftu. I'm being beaten up by a guy called Rupert?

Ďábel v těle (2012)

Horor? Vymítání ďábla? Ale notak. Více prosťoučké to snad ani být nemohlo. Poměrně výrazná ztráta času. Nebyt několika málo povedených scén, šel bych ještě níže. Let my mother go.

Dogma (1999)

Dogma má přesně typické syndromy filmu Kevina Smitha. Skvěle napsaný scénář plný černého humoru, reálných replik a jakéhosi smyslu tam někde vzadu. Navíc pokud divák nebere Dogma jen jako další ze Smithových přisprostlých komedií, dá se v něm najít i něco přesahu. Na druhou stranu, ať by se to Kevinovi líbilo nebo ne, režiséři existují lepší. Dogma se nedokáže dostatečně prodat, některé fóry zapadnou... Škoda. Takhle "jen" skvěle napsaný, ale jinak průměrný film. I feel like I'm Han Solo, and you're Chewie, and she's Ben Kenobi, and we're in that fucked-up bar.

The Divide (2011)

Pravda, po půl hodině jsem se těšil na postapo survive sci-fi a takovou silnou změnu žánru rozhodně nečekal. Nicméně to nevidím jako problém. I tahle poloha, zkoumající lidské chování za extrémních podmínek mě bavila, a to včetně vyhroceného konce. S čím mám ale trochu problém, a je to i důvod proč nejdu nad tři hvězdy i když jsem byl vlasně docela spokojen, jsou ty nelogičnosti, kterýma je budovaná atmosféra výrazně rušena. Těch momontů kdy si říkáte "proč takhle?" a "wtf?" je tady vážně hodně. V půlce už jsem naprosto vypadl z filmu a přemýšlel nad logikou scénáře a záměrů režiséra. Na druhou stranu, to hlavní je nakonec zobrazeno povedeně a dokáže otevřít (zavřít) pusu spolehlivě. Jen vážně škoda, že to nebylo zasazeno do promyšlenějšího prostředí a událostí, aby to dávalo všechno ucelenější a kompaktnější výsledek. Takhle "jen" spokojené tři hvězdy. Don't be scared, Wendy. Uncle Mickey only slaps little girls. And you're a big girl, aren't you?

Idiot na cestách (2010) (seriál)

No já tak nějak čekal více. To, co vypadalo jako ultimátní komedie stavící na ignoraci anglána vůči jiným kulturám, se nakonec vyvrvbilo do realitvně klidného cestopisu, kterým provází lehce šokovaný Karl Pilington. Některé momenty samozřejmě stojí za to a dokáží solidně rozesmát, ale celkový výsledek je takový nijaký. Na komedii to je většinu času málo, stejně tak jako to není cestopis z dílny například BBC. Tři spokojené hvězdy, více ze mě ale první série nevymáčkne. I thought I'd seen the Great Wall of China. Which, being honest with you, it's not the Great Wall; it's an alright wall. It's the Alright Wall of China.

Avengers (2012)

Takhle nějak si představuju popcornový blockbuster současnosti. Silné, do detailu promáknuté postavy s naprosto ultimátnímá hláškama, pohybujícící se v jednoduchém a přímočarém příběhu, který ale nijak nenudí - možná právě naopak. Marvelovské univerzum po letech dospělo ke svému vrcholu a jsem zvědav jak bude pokračovat. Některé postavy mají našlápnuto dobře, jiné trochu hůře, ale pokud nebudou Avengers v budoucnu více komplikovat, budou pro mě právě oni tou hlavní Marvelovou značkou. 4 - 5 hvězd, vzhledem k tomu kolikrát jsem se pousmál jdu nakonec nahoru. I still believe in heroes.

Ranař (2011)

Docela příjemná a místy a zábavná oddechovka z prostředí hokeje. Pár vybitých zubů, něco málo hlášek, sympatický charakter, lehoučká zápletka. Takový ten průměrný průměr na kterém nic moc nezaujme, ale zároveň nic neurazí. Look at you, you're a - you're a fucking beast. You're like the fucking Hebrew Dolph Lundgren or some shit.

Titanic (1997)

Titanic je prostě Titanic. Můžete sice šovinisticky nadávat na přeslazenost, argumentovat dlouhou stopáží nebo si výmýšlet jakýkoli jiný důvod proč "Vás přece taková kravina nebaví" ale faktem je, že to je bezchybně natočený film, který má všechno, co taková velkolepá romance mít má. Je to vlastné takový pomík Hollywoodu konce 20. století, v nejlepším slova smyslu aneb ukažte mi lepší blockbuster. Popcornu zdar! I'm the king of the world!

Kravaťáci (2011) (seriál)

Takhle sexy ještě právničina nikdy nebyla. Po první sérii mě Suits opravdu hodně baví a jsem zvědav jak se bude dějová linie posouvat dále. Pravda totiž je, že první díly byly na sobě spíše nezávislé a nějaký hlubší děj se rozjížděl až ke konci. Zato hrozně zajímavě. I jednotlivé případy v každém z dílů jsou ale perfektní a obdivuju scénáristy, protože si s každou zápletkou, ba s každým dialogem naprosto vyhrály. Skvělých hlášek tady je opavdu strašně moc. Moc příjemných 50 minut týdně. Update: Druhá a třetí série pokračují ve velkém stylu. Zvedám na plný počet. You put your interests above mine and I'm just putting mine back up next to yours.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Lahůdka filmového fanouška, věnováná ostatním filmovým fanouškům. Takový krásně zabalený dárek do několika krabiček, z nichž každá z nich je sama o sobě překrásná. A že těch vrstev tady je - vizuál, prostředí, příběh, historický základ, herecké výkony... No kam se vlastně podívat dříve? Happy ends only found in the movies