• Krátkometrážní

Rok jedna (2009)

Srovnávat tohle se Scary Movie nebo Distaster Movie? Né úplně, ale od spolutvůrce Ghostbusters jsem očekával něco, kde nejedí hovna. 40%

Těžký život dobrodruha (1941)

Jinak pěkný film, kazí nepříliš vydařená pointa na konci a nemastný-neslaný románek hlavní postavy. Ale vydařené kulisy a hudba s galantním "zlodějem" film drží.60%

Hotel Rwanda (2004)

Co by se stalo, kdyby se tam nemluvilo anglicky? Možná to, že by se z toho rázem stal artový film že? Ale rozhpdně o třídu lepší. Takhle z toho vypadlo klasické hollywoodské klišé....mě to prostě nestačilo. 85% a rozhodně bych to nezařazoval do topky.

Rozchod! (2006)

Nízké hodnocení z důvodu naprosté absenci jakékoli invence. Ani nevim proč sem se na to vlastně díval. Možná jenom proto, abych oddálil další čas na učení.

Pravdivá romance (1993)

Krása. Kouzlo starého (vlastně mladého) Tarantina je jako lesk dobře zachovalé bižuterie. Největší kouzlo pro mě je v tom, že jeho dialogy a situace by se (téměř) nikdy nemohly uskutečnit v reálném světě. Jde o to, že tarantino ví, co je klasika a jak bysme "chtěli", aby vypadal rozhovor mezi mafiánem a obětí a pod. Zkrátka to umí "tak akorát" přehnat, aby to mélo šmrnc správné drsnejch chlápků. oh yeah.....škoda jen že Tony se moc nepředvedl. 90%

Jak jsem balil učitelku (1998)

Svět Wese Andersona sem si velmi oblíbil. Sice je toto trochu slabší ale kamera, staromilská atmosféra velmi šikovně hudebně podbarvená, vyšinuté postavy a vypiplanost každé scény zůstala. A proč hlavní hrdina vypadá jako Tom Cruise??? 70%

Basquiat (1996)

Velká škoda tohoto snímku, že biografii umělce režírovali absolutní neumělci. Náznaky tam jsou, ale film trpí klasickými KLADY/ZÁPORY biografického filmu. Jeffrey Wright je velmi příjemný a Bowie hodně kvalitní, ale přeste by film potřeboval nůžky a hlavně zajímavěji podanou režii. 50%

District 9 (2009)

TO BYLO TAK STRAŠNĚ PĚKNÝ???!!!!

Maj kompjutr (2002)

Příliš pravdivé na to, aby to mohla být pravda. Ale ona to bohužel pravda je. 80%