• Romantický

Adoration (2013)

Splneny mokry sen mnohych dospievajucich tinejdžerov. A nielen ich. Damy maju sice najlepšie roky za sebou, na atraktivite a sexepile im to však nič neubera.

Aein (2005)

Realne podany pribeh o nenaplnenej laske a o tom, ako môže kľučka na dverach auta zmeniť osud človeka.

Ahobsal insaeng (2004)

Uveriteľnejšie a úprimnejšie ako drvivá väčšina dospeláckych zaláskovaných filmov. Takto to má vyzerať. One of the best.

Alexander Veliký (2004)

Na mňa to pôsobi priliš b-čkovite. Tvari sa to na viac ako v skutočnosti je. Očakaval som niečo ine. Ale pribeh je celkom ok.

Americký gangster (2007)

Po rôznych nadšenych komentaroch som očakaval väčšiu pecku. Mojim problemom mohlo byť aj to, že o Lukasovi mam toho dosť naštudovane, teda som dopredu vedel, do čoho idem. Ale v konečnom dôsledku je to veľmi slušny film. Veď čo ine sa da od Scotta očakavať...

Americký sniper (2014)

Americky patos sa nezaprie. Skoda ze aj Eastwood donho vklzol.

Anata o wasurenai (2006)

Virgin Snow 2 so všetkym čo k nemu patri. Sice pre mňa menej dobre ako spominany Hatsuyuki no koi, ale stale veľmi kvalitne. Škoda prvoplanovych, gyčovych flashbackov v uplnom zavere.

Andy Goldsworthy (2001)

Je absolutne uchvatne, čo tento človek dokaže vytvoriť z kuskov prirody. Veľka škoda, že tieto diela maju taku kratku životnosť. Holt, nie je umenie ako umenie...

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Kazdy film od Ghibli je radost a zazitok. Pohladenie pre oko, ucho aj dusu. Ciste, uprimne, krasne. Arrietty nie je vynimka. Plna palba, cez to nejde vlak.

Arrow (2012) (seriál)

Spočiatku slabšie, ale až s prichodom roztomilo ukecanej, hlaškujucej Felicity to ma tie spravne grady. She rules!