Severozápad (2013)

Na severskej kinomatografii sa mi paci, ze sa na nic nepokusa hrat, neprikrasluje a citovo nevydiera ako to byva v americkych filmoch. Nie je to vzdy prijemne pozeranie a malokedy sa dockame happyendu, napriek tomu Dani opat raz ukazali svoje kvality v pribehu dvoch mladistvych kriminalnikov. Koniec je trochu predvidatelny, napriek tomu sa udeje sposobom, aky necakate.

Chaplin si vydělává na živobytí (1914)

Chaplinovska komika vzdy potesi, urcite nie je jeho vrcholovy vykon, kazdopadne uz vtedy sa zacal formovat jeho typicky styl, ktory uz vlastne nikdy neopustil.

(1998)

Intenzivne silne a miestami sa mi krutila hlava viac ako hlavnemu hrdinovi. Napriek tomu mam pocit, ze Aronofsky svoj vyborny napad nedotiahol uplne dokonca.

Strašáci (1971)

Rozbiehalo sa to skutocne tazkopadne ale koniec to tempo cele dobehol. Poslednych 30 minut sa toho udialo skutocne vela a nastal aj nejake ten obrat u hlavnych hrdinov. Zahadou ostava manzelska kombinacia matematika a trosku rozpacitej (a hlavne rozsafnej) blondiny, ktori (aspon ako sa zdalo pocas trvania celeho filmu) nemaju absolutne nic spolocne.

Kiss Kiss Bang Bang (2005) odpad!

Po polhodine som to vypla lebo to nemalo ani hlavu ani patu. Downeyho hlupe komentare do deja filmu tomu vobec nepomahali. Vobec netusim, o co tvorcom islo ale s pokojnym svedomim film zaradujem do kategorie odpad.

Tramvaj do stanice Touha (1951)

Ach, Marlon...celkom chapem tych milion zien, ktorym sa pri nom podlamovali kolena a sklbali si vlasy. Ale on nielen skvelo vyzera, ale aj skvelo hra. V kombinacii s vybornou Vivien Leigh sa ostatni herci akosi uplne stratili do uzadia. Pribeh poznam z hry Tennesseeho Williamsa, ale na platne dostava uplne novy rozmer.

Ripper Street (2012) (seriál)

Ja sa s takychto serialov tesim. Netypicka detektivka, netypicke prostredie a zaujimave postavy a zapletky. Prva seria to celkom dobre odstartovala, uvidime, co bude dalej.

12 let v řetězech (2013)

Hollywood, Hollywood. Pokus hrat divakovi nehorazne na city, ktory sa vsak velmi lahko da prekuknut. Ako nahlad do nie az tak uplne prebadanej oblasti historie to na skodu nie je.

Hotel Chevalier (2007)

Ono sa na to sice velmi prijemne pozera, ale tam zaroven aj koncia vsetky plus tohto "kratasu".

Submarino (2010)

Uz prvych par minut vas doslova uzemni a priklincuje k stolicke. Ani tento Vinterbergov film nie je ziadna oddychovka - temne, depresivne a otupujuce. Napriek tomu nie az take intenzivne ako Jagten ci Festen.