Zaklínač - Před pádem (2019) (epizoda)

Tohle bylo hodně slabé. Trocha opakování. Přiblížení všech dějových linek hlavních tří postav. Nicméně všechny stály za starou belu. Geralt chtěl co mu právem náleží a nepochodil. Yenn něco chtěla a dostala se zpět oduk přišla. Ciri zase blázní.

Zaklínač - Vzácný druh (2019) (epizoda)

Draci vypadali divně. Putování k němu ale bylo příjemné. Geralt se rozvášnil. Linka s Ciri zase nic moc. Nemá tedy ani z časového hlediska co dělat.

Zaklínač - Touhy v láhvi (2019) (epizoda)

Gertal se s Yen spojuje nejen časově. Ciri opouští útočiště. Zatím nejslabší epizoda. Příběh s džinem zkrácen.

Zaklínač - O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (epizoda)

Zde zbytečná linka s Yenn. Mrtvý dátě, bezvýznamný úkol. Geraltova linka s osudvým překvapením parádní. Trochu zajímavé konverzace s Marigoldem v úvodu a pak nečekaná řež a závěr. Ciri nic neříkající část, ale zase trochu na fetu z vody.

Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Linka se strigou v pohodě. Ve hře však tuším následovala schéna kde se získala kartička :) Tance čarodějů a výběr mágů působil divně. Jak s huličského opojení. Yennefer ale v pořádku. Triss hrůza a děs. Po rajcovní zrzce z her ani památka. Místo toho bubák. Ani král bubáka nechtěl. Nelíbí se mě ale časový posun, kdy Geralt je tak o 40 let napřed před Yenn.

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Yennefer zajímavá. Ciri také. Linka s elfy a čerty asi byla hodně ořezaná, protože byla naproso zbytečná a divná.

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Knihy jsem čet před deseti lety. Hry jsem hrál všechny. Původní seriál jsem viděl také. Přesto si skoro nic nepamatuji. Takže začínám trochu s čistým štítem. Herecké obsazení první dílu v pořádku. Boje dostatečně krvavé a hezké, ale možná moc rychlé. Dějově vyvážené. Trocha historie postav, takové oťukávání a nastínění zápletky osudového dítěte. Na to, že má epizoda hodinu mě utekla opravdu rychle. Výhrady bych měl k trošičku lacinějšímu pojetí větších bitev. A hudba mě také neoslnila. A přitom hudba, třeba ve hře patří k tahounům.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Je vidět, že se snažili do poslední epizody narvat vše co ještě mohli z původní trilogie. Hlavního padoucha, staré vesmírné lodě, všechny herce. Je zde proto několik hodně náhodných okamžiků, které až bijí do očí. Měli celou sérii pojat vlastním způsobem a ne se snažit tolik kopírovat. Ve výsledku už v posledním dílu neměli kam uhnout a museli to nějak doklepat. Jediné plus je zde CGI. Peníze na filmu jsou vidět. Kdyby je ale dali do scénáře, udělali by líp. I ten střih je hodně chaotický, zvláště ze začátku. Pět minut tahle postava na jedný planetě. Bum. Pět minut jiná postava na jiný planetě. A tak pořád dokola. Člověk to zkoukne, ale že by z toho něco odnes, to ne. Že by se na to musel dívat znova kvůli nějaké výborné scéně, to ne. Naprosto tuctový film.

Shazam! (2019)

Až na scénu s autobusem kde se jedná o nejpevnější sklo na světě je to klasická komiksovka. Slabší, jak už je u DC zvykem. Místy vážené, ale ne moc. Místy vtipné, ale ne moc. Taková splátanina dětské komedie a hrdiny co zachraňuje svět. Nicméně jako celkem to funguje, ale dle traileru to vypadalo na mnohem větší nářez.