Smradi (2002)

Adoptovat v České republice romské děti je jako dráždění hada bosou nohou. Ale to si určitě Tereza Boučková brzy uvědomila. Česká společnost je holt taková. Napsat o tomto ožehavém tématu scénář byl dobrý nápad. Smradi se mi líbili, herecké výkony Trojana a zvláště Špalkové byly vynikající. Jediné k čemu mám výhrady je ten konec. Tak trochu mu dochází dech. A co vlastně měly znamenat ty detailní záběry tváří???

Otesánek (2000) odpad!

A tohle má být jako co?!

Jumanji (1995)

Vždy, když mám možnost vidět tento film znovu, neváhám ani vteřinku.Tahle dobrodružná rodinná podívaná mě vždy dokáže připoutat k obrazovce.

Umučení Krista (2004)

Nikdy jsem nečet Bibli, nevěřím v Boha a tenhle "film" na tom nic nezmění. Film v uvozovkách znamená, že ho vlastně neberu jako film, ale spíš jako svědectví nebo drsný dokument. Co se týká hodnocení, opravdu nevím jakým počtem hvězdiček mám hodnotit. Většinu filmu jsem odvracel zrak od monitoru. Asi nejsem zvyklý na tolik násilí nebo co...Na Umučení jsem do kina nechtěl jít, protože bych po prvním "mrskání" asi utek... Když si uvědomím, že se pro tento "projekt" nadchl Gibson, tak jsem dost překvapen.Nikdy bych to do toho "šíleného Maxe" neřek. O herckých výkonech se zde nedá ani mluvit. Kdybych nevěděl, že Ježíše hraje Caviezel, nikdy bych ho nepoznal. Scénář psala historie, takže se také nedá nějak hodnotit. Něco, co mě trochu zaráží je konec. Poté, co už je Ježíš "přišpendlen" na kříži říká "Proč jsi mě opustil". Zaráží mě to proto, že ten konec jako by říkal, že věřit v Boha je vlastně k ničemu. Proč by měl Bůh pomáhat tobě, věřícímu, když v té nejtěší chvíli nepomohl vlastnímu synovi?! Možná se pletu, nečet jsem Bibli, nevím oč vlastně jde. Asi jsem to nepochopil. Každopádně zajímavý "film".

Bílá vdova (2000)

Malá vtipná anglická komedie. Není to žádné oscarové veledílo, ale mi to ke krásnému filmovému zážitku bohatě stačí.

Final Fantasy: Esence života (2001)

Po technické stránce u mě film obstál, ale scénář mě dost zklamal. Autoři filmu si asi mysleli, že dokonalá animace bude stačit. Jenže nestačí !!!

Armageddon (1998)

Dávám 5 hvězd, protože Bay je frajer a Willis je ten nejlepší spasitel naší země:-) PS: jasně, že to je do nebe volající kýč, ale pro tentokrát jsem zavřel oči a přitlačil na pilu ;-)

Adaptace (2002)

Brilantní schizofrenický trip do hlavy Charlieho Kaufmanna.