Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Naprosto skvělá záležitost stavějící na pop-kultu 80. let snad ve všech odvětích od DnD po hudbu. Rychlé tempo, žádné velké zdržovačky a jen 8 dílů jsou velkým kladem. Herecké obsazení je přesvědčivé a to včetně dětí, které obvykle ve filmech nesnáším, ale tady působí sympaticky. Navíc seriál skutečně slušně funguje i v hororové rovině mysteriózního thrilleru, což je můj oblíbený žánr a němůžu tím pádem ohodnotit jinak než plným počtem bodů.

Kráska a zvíře (2017)

No být holka, tak bych měl asi větší radost. Na kreslenou verzi to totiž nemá především proto, že je to už nesnesitelný film pro mužské pohlaví. Zatímco staré kreslené disneyovky jsou velmi dobře koukatelné i pro tatínky a případně si u nich můžete po obědě schrupnout aniž by Vás něco rušilo, tak tohle je už za čarou. První čtvrt filmu jsem silně přemýšlel, jestli to s tou zasranou emancipací a feminisací filmů myslí vážně, protože pokud se hraná verze liší v něčem od předlohy, tak je to zrovna právě v tomhle. Jinak asi nemám co vytknout, hercky odehráno poměrně dobře až na ty kokotské úsměvy, vtipné to bohužel moc není, ale trapné naštěstí také ne. Pěvecky průměr. A celkově ho z té šedi tahá především velmi dobrá předloha. PS: prosím Vás hlavně na to ale nechoďte v češtině, protože jak šla kvalita dabingu v posledních dekádách do hajzlu, tak si dost dobře neumím představit, jak moc strašný to v tom dabingu musí být, polovina filmu je zpívaná.

Logan: Wolverine (2017)

Já mám komiksárny opravdu rád. A Jackamana taky. Ale nezlobte se na mě, buďto už prostě ve svých 29ti stárnu a nebo jsem viděl jiný film než všichni ostatní. Logan je bezduchá akční sračka, kde se všechny rubačky podobají jako vejce ejci, příběh postrádá jakoukoliv myslitelnou logiku (a to i na komiksárnu) a jak by řekl Standa, je tak křišťálově čistý, že už ani křišťálovější čistší bý nemůže. Prostě nuda jak hovado, když už scénář nechá herce hrát, tak zazáří. Ale to je asi všechno. Nechápu tu krávu co za mnou v řadě bulela polovinu filmu, asi měla periodu. PS: 89% jste se fakt asi všichni posrali. Jak tomuhle někdo může dát pět hvězdiček když to neni ani v rámci žánru top film, to mi hlava nebere. Twiight efekt dejavu.

Sebevražedný oddíl (2016)

Hodně špatný,asi jediný co to trumfne v debilnosti je Batman vs. Superman. Trochu průměrně z toho vychází akorát Harley Quinn a Deadpool, zbytek sračka. Děj ubohej. Ty dvě hvězdy dávám za velmi pěkný soundtrack a Harleyiny hlášky.

Westworld (2016) (seriál)

No tak upřímně řečeno čekal jsem od toho víc podle traileru a vlastně od prvního dílu je to zklamání. Asi jsem čekal příliš. Ne že by to bylo špatný, to učitě ne, ale není to dobrý. Herecké výkony jsou v pořádku, scénáristicky taky příliš velké boty nevidím, ale všechno je to chladný a zároveň ale ne mrazivý. Ex Machina je třeba podívaná na úplně jiném levelu než toto a v podstatně kratším čase stihne říct mnohem více na dané téma. Roztahané nic, s pár překvapivými ale nepodstatnými zvraty a předvídatelnou pointou a koncem. Škoda.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Tenhle film je bohužel poměrně dost o ničem a stejně jako u Harry Potter 1 u něj čekám velký potenciál v tom, co náznaky v tomto filmu znamenají pro budoucí vývoj série, který na několika střípcích a elementů z tohoto filmu rozjede podle mých očekávání slušnou show v očekávaných sequelech. Absenci děje jsem již zmínil, absenci záporného hrdiny (i když my víme kdo by měl být zcela jednoznačně novým hlavním elementem celé serie) a v podstatě nemožnost se ztotožnit s těmi kladnými (opravdu tam není normální postava?) z tohohle filmu dělá vážně problém. Strávit se to dá, hlavně díky prostředí a efektům velmi dobře zakomponovaným do toho mála z děje. Všímavější fanoušci zaznamenají několik nenápadných detailů naznačujících co nás čeká za X let. A tím jsme skončili. Bohužel. Stejně jako Rowlingová už v HP dokázala, že umí vytvořit poměrně slušné prostředí pro zcela hloupý děj, tak tady ve svém standardu pokračuje. Její problém je ten, že divákům už není 12 a tak budou čekat něco trochu víc promyšleného co v sobě nemá takové díry a po tom jak špatná a chaotická byla HP7 bych se opravdu dost divil kdyby tomu bylo tentokrát jinak. Zatím jsme v rozjezdu tak uvidíme. Objektivně bych to viděl někde kolem 70%.

Captain America: Občanská válka (2016)

Takhle nějak jsem si představoval Batman vs Superman. No nic. Občanskou válku šlo udělat líp, je tam příliš mnoho postav takže většina z nich je jak plivnutí do vody. Děj je i na komiks moc povrchni, ačkoliv se snaží o hloubku, tak v komiksu podobný námět působí debilně. Absolutně chybí opravdu funkční villain. Ale i tak, si ty čtyři hvězdičky dám, protože mě to vlastně bavilo. Narozdíl od BvS i mám dojem po shlédnutí, že jsem na gauči neprospal tři hodiny. A řemeslně to bylo v pořádku. Nový Spider-Man by snad konečně už mohl fungovat, což je taky prima.

Angry Birds ve filmu (2016)

Pokud by byli lidi opravdu schopni hodnotit v rozsahu 0-5 hvězdiček, tak si film skutečně zaslouží těch 60%. Faktem ale je, že tady se rozdávají hvězdičky kdejaké vyhypované sračce, takže si dovolím dát čtyři, protože toto není na úrovni Batman vs Superman ani omylem. Animace dobrá, hlasy super, děj je primitivní, ale tak je to pohádka, pokud tu někdo čekal shakespearovské drama tak je mimo. Vtipných i roztomilých momentů bylo mraky, stačí jen nebýt morous a umět se bavit. Poměrně překvapivá je pro mě i narážka na problém migrace. V rámci shlédnutelných komedií je to dobré a rozhodně míň debilní než komedie typu Pařba kdekoliv.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

To jste se tu s prominutím s těma hvězdičkama posrali ne? Já jsem teda hodně velkej fanoušek hvězdných válek a mám problém s 1-3 a tohle je strašný naprosto stejnou měrou, jen jiným způsobem. Začnu pozitivně: odkazy na původní postavy mi udělali radost a to jsem se toho děsil jak čert kříže; nemá to vlastně s původní trilogií nic společného (kdyby se změnili jména mohlo by to existovat samo o sobě); velmi pěkná práce se světlem navozovala stejnou atmosféru jako 4-6; moc pěkné letecké souboje a obecně technika; pořád se na plátně něco děje; BB8. A teď kritika: co to je kurva za děj, to má být rekapitulace starých epizod?; disney postavy pro teenage; Severus Snape; nejhorší světelný souboj v historii hvězdných válek; takovej nesmysl s ničením planet na světelný roky daleko si nedovolil ani Lucas (co je moc to je moc); přemejšlím nad tím jestli ta nová trilogie může skončit jinak než tak jak to jednoznačně napovídá dosavadní děj; po první větě prologu jsem se málem posral - jakýkoliv smysluplný napojení na Ep6 naprosto chybí. Tak po roce zvyšuji hodnocení na 4 hvězdy, při opakovaném shlédnutí už ě totiž tolik nesere, že je to okopírovaná stará trilogie, neb nečekám nový děj. První promítání byla ale nepříjemná sprcha.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Viděl jsem ve 2D v angličtině v kině a následně prodloužená verze doma. Hned na úvod řeknu že ve více rozměrech nevidím to co bych vidět měl díky vadě zraku a naopak se mi z toho zvedá žaludek. A bohužel ani Hobit se nevyhnul tomu, že se ve 2D díváte na scény a záběry které absolutně postrádají význam mimo 4DX (viz sudy ve vodě?). Ale zpátky k obsahu filmu. Děj je ještě více odchýlený od knihy než jednička, což je vzhledem k délce trilogie dobře, jinak by nebylo co točit. Některé přidané linky jsou stále na perfektní úrovni (Dol Guldur a Bolg), jinde to už bohužel ztrácí jiskru. Atmosféra značně zhoustla, opět me Jackson dostal kulisami a nepřebernými nápady které vykouzlil společně s WETA (v tomhle ohledu smekám hlavně před Meddědem, který je absolutní vrcholem ve vizuálu). Film je od začátku do konce dokonalá podívaná. Každý záběr vás bude fascinovat barvami a atmosférou, kulisami a přírodou. Samostatnou kapitolou je pak Šmak, který i po tšch letech působí naprosto brilantně, stejně jako Glum (kam se hrabe Hra o Trůny). Veškerý zbytek je na prvotřídní úrovni, počínaje herci, přes hudbu až po choreografii. Jediným mínusem je evidentní remake některých prvků z pána prstenů (Gandalfův flame of Anor, Athelas, ...). Přesto všechno si ovšem narozdíl od Dvou věží nejsem úplně jist, že druhý Hobit nebude mezi svými bratry zaostávat, zatím takový dojem mám, což je trochu škoda.