Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Určitě nejlepší film s touhle dvojkou, a to suverénně. Mohl bych se na to dívat pořád dokola. Nejlepší scéna je sborová s Paganinim :D Donald Pleasence pobavil.

Sin City - město hříchu (2005)

Film, který mě velmi překvapil a po začátku Marvova příběhu mě naplno vtáhl do děje a já zaujat a v napětí tiše sledoval všechny následující příběhy. Nejlepší je Marvova linka, o tom žádná. Willisova je taky kvalitní, ale Dwightova je o trochu lepší. Když k tomu doplníme kvalitní a oblíbené herce jako Bruce Willis, Jessica Alba, Michael Clarke Duncan nebo Elijah Wood a navrch tanec Jessicy Alby, je to pět hvězd jako vyšitých.

V hlavě (2015)

Skutečně masterpiece Pixaru. Prvních 80% filmu, které sázelo na humor, nápaditost a hlavní atmosféru typické Pixarovky, nakonec přelomem, který tvořila oběť Bing Bonga a dalších 10% filmu, kde se celý kino vybrečelo, tomu nasadilo korunu. I já uronil pár slz, ale ty byly významné, protože bez nich by mi došlo, že mi ten film nesedl. Prostě skutečné mistrovské dílo a ať si všichni říkají, co chtějí, tohle, je ten nejlepší animák, který kdy vznikl. Tohle prostě musí mít Oscara za nejlepší animák a klidně i nominaci na nejlepší film. I cried the shit out of me.

Skála (1996)

Tohle je akční film, kterému nechybí nic. Tady musím Bayovi vyseknout poklonu, o kterou sice přijde v prodlužovaných Transformerech, ale bude si ji aspoň pamatovat. Na tohle se dá dívat pořád dokola. Perfektní volba herců, Nicolas Cage, Sean Connery, Ed Harris, i Michael Biehn se sem perfektně hodili, dvojice slizkých kapitánů a major, který stojí skoro v každé situaci za Harrisem, dokonce i ty nudný svině v sakách jsou zahraní docela dobře. Co do herců, to je paráda, hudba krásně podtrhuje epickou akci, Conneryho hlášky jsou super a někdy i ty Cageovi. Vyvrcholení příběhu příjemné, popravdě jsem čekal, že Cage nebo Connery umřou, ale nakonec se ani jedno naštěstí nestalo. Jeden z vrcholových akčních filmů vůbec.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po prvních dvou epizodách jsem neměl příliš zájmu pokračovat ve sledování, byť jsem cítil velký potenciál. Nebylo to pro mne však dostatečně zajímavé. Pak se mi však naskytla možnost vidět několik náhodných dílů z náhodných sérií, zatímco běžely v televizi a řekl jsem si "Tak sakra, proč to neřekli rovnou", zvedl jsem se a šel jsem okamžitě "přetrpět" většinu první série a zhruba někdy za polovinou mi došlo, že se už asi nedá nic dělat, tenhle seriál mi asi ještě sežere dost hodin času. Jak seriál pokračoval, příběhové díly střídaly velkolepé bitvy či obrovské zvraty a ta krásná nepředvídatelnost, která se seriálu drží (jak mi došlo v předposledním díle první série) je vlastně dost sympatická. S rostoucí popularitou roste rozpočet a bandu skvělých, byť neokoukaných herců a už tak skvělou výpravu doplňuje čím dál, tím lepší obsazení, scénář a dialogy naštěstí zatím za své neberou a díky bohu za lepší efekty, celkový dojem by to mohlo taky slušně zkazit. Začátek každé série je vždycky trochu slabší a spíš příběhový, zato posledních pár díků je v každé řadě kulervoucí. 1. SÉRIE - 90%, 2. SÉRIE - 80%, 3. SÉRIE - 85%, 4. SÉRIE - 90%, 5. SÉRIE - 80%, 6. SÉRIE - 95%.

X-Men: První třída (2011)

Vaughn opět ukazuje, že prostě válí. Bezva herecké obsazení, i jejich výkony, hudba, a hlavně příběh se povedl, ale Budoucí minulost bych označil jako o fous lepší. Přece jen absence Wolverina je prostě znát, i když to maskují McAvoy s Fassbenderem výborně.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Nejlepší film s X-Meny, o trochu lepší než první třída. Přesto na něm ale něco trochu chybělo, ale nevím, co. Místy byl film zvláštně nudný, převážně ve vsuvkách Mystique (tu babu vraťte zase mezi vedlejší postavy, jo?), a za efekty, akci i příběh bych dal asi čtyři hvězdy, ale tu pátou Singerově týmu ukradl Quicksilver (který tam ale byl jen zhruba pět minut).

Nespoutaný Django (2012)

Kvalitní, akční, vtipná Tarantinova podívaná, které ale dám o hvězdu víc za příjemného Foxxe, výborného Waltze, vtipného Jacksona a slizkého DiCapria.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Takto bych definoval vynikající film. Emotivních, smutných, krutých, negativních 19 let ve vězení (a že jich mělo být ještě mnohem víc), které si Andy odpykal přesto, že byl nevinný, by bylo pro kdekoho strašlivých. Postupem času je ale tato osůbka proměnila v poměrně pozitivní místo (od odchodu Baggse a jeho sestřiček), které zůstávalo místy pozitivní i přes tu všechnu negativitu. Spolu se Zelenou mílí a Forrestem Gumpem Svatá filmová trojice. Zelená míle by však zřejmě nebyla tak skvělá, kdyby se nakonec povedlo Johna ušetřit, přesto že lidem nyní láme srdce, když jde na popravu, ale kdyby se Red na konci Shawshanku nepotkal s Andym, bylo by to pěkně na hovno. Nicméně díky tomu, že k tomu došlo, vznikl nejemotivnější šťastný konec ever.

Sedm (1995)

Suverénně nejlepší krimithriller, který se může pyšnit geniální zápletkou, fantastickou režií, áčkovým obsazením a závěrem, při kterým tuhne krev v žilách. V kombinaci s chmurnou deštivou atmosférou, podtrženou odpornými zjevy na místech činu, se jedná o opravdovou žánrovou špičku, které Mlčení jehňátek nesahá ani po kolena.