Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Zajímavosti k filmům (38)

Judas and the Black Messiah (2021)

Režisér Shaka King popsal původní námět snímku jako variaci na Skrytou identitu (2006). Uvedl, že cítil, že šlo o chytrý způsob, jak „se vetřít do životopisu Freda Hamptona a představit jej té části světa, která ještě nikdy neslyšela o něm, ani o ideologii a politice Černých panterů obecně“.

Parazit (2019)

V interview pro korejský magazín Cine21 se režisér Bong rozpovídal o své zkušenosti natáčení v hypermoderním korejském domě. Mimo jiné uvedl, že při vracení vypůjčeného moderního high-tech odpadkového koše se mu doslova třásly ruce, jelikož rekvizita měla hodnotu dvou a půl tisíce amerických dolarů.

Parazit (2019)

První korejský film, který na filmovém festivalu v Cannes (v roce 2019) vyhrál Zlatou palmu.

Scary Movie 3 (2003)

První film v sérii, který získal rating PG-13 místo R. Slovíčko „fuck“ se oproti předchozím dvěma filmům v tomto díle objeví pouze dvakrát.

Scary Movie 3 (2003)

Původně si měl svou roli otce McFeelyho zopakovat James Woods, ale z neznámých důvodů se tak nestalo a místo něj byl do role jiného faráře obsazen Darrell Hammond.

Scary Movie 3 (2003)

Jediný díl série, který byl nominovaný na cenu Nickeleodeon Kids Choice Award.

Scary Movie 3 (2003)

Scéna, kdy ředitel televizního vysílání vykřikne: „A dvojčátka!“, paroduje tehdejší populární reklamu na pivo Coors Light.

Scary Movie 3 (2003)

Postava Mahalika, kterou hraje Anthony Anderson, měla původně mnohem méně prostoru. Až když se po testovacích projekcích ukázala její oblíbenost mezi diváky, tvůrci Mahalika ještě ve fázi postprodukce narychlo vepsali do několika dalších scén.

John Wick (2014)

V původním scénáři byla postava Johna Wicka (Keanu Reeves) zamýšlena jako šedesátník, nicméně nakonec bylo rozhodnuto, že je pro hlavní roli třeba „někdo mladší, ale s delší působností ve světě filmu“.

John Wick (2014)

Při natáčení scény v nejvyšším patře nočního klubu měl Keanu Reeves chřipku a běhal po place ve čtyřicetistupňových horečkách.

John Wick (2014)

Keanu Reeves si zapamatoval všechny pohyby pro scénu v nočním klubu téhož dne, kdy byla natočena.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

V původní knize použije Kevin jako vražednou zbraň místo luku kuši a své oběti měl předem vybrané.

Rozvod po italsku (1961)

Při natáčení filmu se údajně herečka Daniela Rocca zamilovala do režiséra Pietra Germiho a prožili spolu krátký románek, který však nevyšel a nakonec vedl i k hereččině pokusu o sebevraždu.

Rozvod po italsku (1961)

Herečka a bývalá modelka Daniela Rocca byla záměrně namaskována, aby pro roli manželky Rosalie vypadala méně atraktivní.

Reklama

Reklama

Reklama