Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Oblíbené filmy (10)

Sedm (1995)

Suverénně nejlepší krimithriller, který se může pyšnit geniální zápletkou, fantastickou režií, áčkovým obsazením a závěrem, při kterým tuhne krev v žilách. V kombinaci s chmurnou deštivou atmosférou, podtrženou odpornými zjevy na místech činu, se jedná o opravdovou žánrovou špičku, které Mlčení jehňátek nesahá ani po kolena.

Hanebný pancharti (2009)

Trilogie Pancharti - Django - H8ful8 je pro mně hodnocením naprosto nastejno, protože každý film je jiný a každý je perfektní něčím jiným. Největší plus tohoto filmu se však jmenuje CHRISTOPH WALTZ, jehož postava Hanse Landy je jedna z nejlepších a nejlépe zahraných postav za několik posledních dekád. Ten člověk je neuvěřitelnej objev, Tarantino vyhmátl toho nejlepšího, koho mohl a nikdo z ostatních známých herců by to nezahrál líp. Každá jeho hláška, každý pohyb, každá mimika toho člověka je prostě DOKONALÁ a je radost ho sledovat, a právě díky Landovi je tento film ještě o mnohem lepší, než by byl bez něj. Ale zpět k ostatním. Celkově je ten film perfektní, dialogy stejně jako vždycky propracované a byť jsou mnohdy o ničem, tak prostě nenudí, plno známých tváří, na které je také radost pohledět (Pitt, Fassbender, Kruger, Schreiber, Burkhard atd) a samozřejmě výběr hudby Ennia Morricona a dalších. Další dost dobrou postavou je ještě Shosanna, která má společně s Landou největší prostor k backstory. Ale i Aldo Raina si člověk hned zamiluje, a badass Donowitz na odpalu válí. Film je vtipný jako málokterý a skrývá se hlavně v dosahu Hanse Landy (That's a BINGO), přičemž závěr v kině a pak ještě finální scéna v lese filmu zaručilo, že si ho lidé budou ještě dlouho pamatovat.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pro mě obrovské překvapení. Čekal jsem dobrý film, to jo, ale co jsem dostal, byl naprostý nářez. Byl jsem na tom až měsíc po premiéře, protože mi kvůli nemoci unikla a na 3D, k čemuž jsem si musel zajet do Prahy, ale naprosto jsem nelitoval. V životě jsem neviděl akční film, který by měl sympatický příběh, sympatičtější postavy, a hlavně - sympatičtější akci, která nebrala konce. A jakmile akce (která měla skvělý průběh), ve filmu jako je tento nebere konce, poznáte, že je něco dobře. Hudba a kamera zběsilé stejně jako cesta v podtitulu a naprosto perfektně hrající Nicholas Hoult, pro kterého chci nominaci na Oscara. K tomu všemu protagonista Tom Hardy ... tohle, je nejlepší akční film, který jsem kdy viděl a ještě pár minut po projekci jsem čučel na plátno jako debil, zatímco všichni už byli pryč. Tečka, nebudu dál psát, protože bych akorát napsal několika odstavcovej sloh a stejně bych nakonec skončil u toho, že je to fantastické mistrovské dílo. Sekám poklonu.

Tahle země není pro starý (2007)

Tahle země není pro starý mě fascinuje vždy, když si ji zopakuji. Syrové, mrazivé, drsné. Coenovic nejlepší tvorba, snadno přebíjející jejich ostatní, rádoby geniální snímky. Děsivý Javier Bardem vytvořil jednoho z nejlepších filmových záporáků všech dob.

Reklama

Reklama