Temný Kraj (2017) (seriál)

Podprůměrný český seriál. Z tohoto prostředí máme určitě lepší díla. Herci mi zde sedí, to musím uznat, ale ty blbiny okolo. Největší zapadákov a jedna vražda za druhou, okres si vybírá případy, protože to na kraji nestíhají, tajné spisy se pokládají před dveře atd. Kdyby to tak bylo trochu více napínavé. Každým dílem se to přesouvá z kriminálky na seriál o životě v Břehu a mezilidských vztazích.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Jak jsem psal již k prvnímu dílu, knihu jsem nečetl a nikdy číst nebudu. První díl, byl alespoň o něčem, tady je dějově zcela prázdno. Když se zamyslím, co se vlastně za ty dvě hodiny stalo? Vůbec nic, trochu sexu a úchylák se mění na romantickou duši. Ten třetí díl určitě skončí tou svatbou a do mě totálně zabije. Soft-porno přejde během dvou dílů do Rosamundy Pilcher.

Triple 9 (2016)

Film navazuje na úspěšné thrillery osmdesátých let. Syrový, akční a dobře natočený snímek dělá žánru kriminálky dobrou reklamu.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Zajímavý kousek, který je prý velkým trhákem. Skvělý je Goodman, ale na závěr se film sklouzne zcela mimo původní směr a slibně se rozjíždějící snímek stylu Saw končí jako sci-fi s vetřelci. Jako by se na konci spojily dva scénáře.

Hvězdná párty (2016) (pořad)

Odpad dávám nerad, protože za vším je nějaká snaha a práce, ale tady jsem od toho daleko nebyl. Uměle vytvářená zábava, všichni se povinně baví a smějí, vše jim přijde strašně zábavné a uměle nucená zábava je cítit už z upoutávek Petra Rychlého. Já vím, že jim za to dobře zaplatí, ale ti co tam lezou, přeci mají i navíc.

The Boy (2016)

Nic převratného v žánru hororu, ale na druhou stranu je to zase celkem slušně zpracovaná klasika sahající až do gotického hororu. Interiéry byly super, postavy jsou sympatické a nechovají se jak magoři (jak někdy bývá zvykem). Vystupňovaný závěr napomáhá tomu, že se jedná o jeden z těch povedených hororů posledních let.

Padesát odstínů černé (2016)

Podprůměrná parodie, která se nese jen v duchu parodování originálu a vůbec nepřináší nic nového či zajímavého v této oblasti. Jediná scéna, která stojí za to, je určitě černošský super penis.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Film asi není úplně pro každého, ale milovníci dobrodružných filmů si určitě pomlaskali. Natočeno je to skvěle, herecké výkony, xkrát okomentované, také výborné. Snad jen to přehnané zobrazení drsňáka, který neumrzne snad ani nahý na severním pólu, medvěd ho nedokáže zabít a za pomstou se dokáže doplazit a ještě přitom nabrat sil. Když tento děj ale pominu, je to celkově dobrá podívaná. Holt jen nepřemýšlet o detailech.

Podezření pana Whichera: Vražda v Andělské uličce (2013) (TV film)

Na to, že se jedná "pouze" o televizní film, musím snímek ocenit. Dokonale trefená atmosféra, interiéry, exteriéry, kostýmy. Zápletka není také úplný odpad, jak se tady mnozí domnívají. Herecky je to místy možná toporné, ale celkově je to detektivka, která by hlavně milovníky klasické detektivky neměla být opomenuta.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Začátek byl svěží a vtipný, postupem film ztrácí humor a přibývá romantiky. Will je pro tuto roli velmi dobrou volbou a Eva ta uspěje, alespoň u mě, všude. Jak správně na ženskou, ale nezjistí nikdy nikdo.