Území strachu (1986) (TV film)

Antonín Molčík je zde přesná kopie Maigreta. Role mu přesně sedla. Žádné velké umělecké dílo to není, ale příjemná opolední detektivka ano.

Psí kus (2005) (TV film)

Taková jednoduchá jednohubka. S velkou nadsázkou nahlížíme do rodiny právničky a doma ušlápnutého opraváře praček. Jak se k němu chováte, takového ho bude mít, tvrdí ke konci filmu psychiatr a komentuje tím proměny opraváře v psa a naopak. Herci včetně psa výborní, zbytek pod průměrem.

Přijeď si pro mě, tady straší (1995) (TV film)

Neskutečně umělé a slabé. Nic přirozeného. Vedoucímu courá celý tábor kdekoliv. Uprchlíci sedí na náměstí a pak se jdou schovat do kůlny. I dialogy a chování dětských detektivů jsou hrůzostrašné a nepřirozené.

Taková malá vražda (2000)

Ono to nebylo špatné. Taková jednohubka s celkem zajímavou pointou. A napinavé momenty si tu s komedii výborně rozumí. Mrtvoly přibývají, pak jedna ubyde a zase jedna navíc. A nakonec nejvíc překvapí Emma.

Jak chodí babičky spát (1968) (TV film)

Bohužel je tato detektivka s výbornou atmosférou ovlivněna dobou a oslovení typu byla to distinguovaná dáma a soudružka, rve uši. Jinak potemnělá atmosféra starých sídel z detektivek A. Christie je tady nahrazena seniorským ústavem. Na tehdejší naše poměry a možnosti se to povedlo. Ono své kouzlo tomu dodají černobílé provedení a výborní herci. Několik variant případu je dalším plusem a děj se nežene na jedné linii od vraždy po vyšetření. Za mě povedený kousek.

Everly (2014)

Jsou tu hodně nízká hodnocení a přitom je to celkem slušná akční jízda. Nepřemýšlet o detailech ani o scénáři a nechat se unášet slušným tempem a slušným masakrem. Salma dodává třešničku na akční dort.

Objížďka (1968)

Už kvůli hercům tyto filmy rád shlédnu. To že se režisér Mach pustil do satiry není divné. Narážky na nenahraditelného socialistického pracanta, využití linkového autobusu k místní šmelině či partička inkasující valuty za narafičené výměny kol, to vše je v pořádku, ale trojice maníků s kytarami a jejich hudba sem vůbec nepatří. No asi pan Mach cítil v roce 1968 nutnost trochu mrknout na západ. Celkově je to socialistická jednohubka s pěkným vozovým parkem. .

Čtyři v kruhu (1967)

Zklamání, podprůměrná detektivka. Zápletka i scénář obvyklé na tu dobu, ale největší slabinou filmu je jeho nudnost.

Vražda kočky domácí (2004) (TV film)

Průměrná detektivka s kvalitním hereckým obsazením. Od počátku si autoři vytvoří jasné podezřelé a nám je zase jasné, že to nikdo z nich nebude. Závěr tedy dle očekávání, ale slabší scénář hravě vylepšila herecká elita.

Hon na Hitlera (2015) (seriál)

Tady oceňuji tu práci a námahu při hledání důkazů. Konspiračních teorií je tu mnoho, ale je to víceméně pouze fantazírování bez jasnějšího závěru. Čím více času uběhne od roku 1945, tím bude složitější dokazovat, že historie byla jinak. Pravdu se asi nikdy nedozvíme a bez reálného základu bych tyto verze nevytvářel. To mohli nacisté projít i do jiné dimenze a žijí tam dodnes. Určitě by se našlo dost svědků, co vidělo v květnu 45 v Berlíně nějaký záblesk 😂