Tajemství zlatého Buddhy (1973)

Povedený detektivní příběh z roku 1871. Otakar Brousek jako drsný baron a továrník. Eduard Cupák v roli učitele, který bravurně zvládá řemeslo detektiva. Vražda, vydírání, další vražda. Vše se točí kolem zlaté sošky Buddhy, která obsahuje cenné dokumenty pana barona. Ve snímku kromě Brouska a Cupáka vystupují další české herecké hvězdy, mlaďoučká Jana Preissová jako hokynářova dcera, Václav Postránecký jako její nápadník, starosta obce Illja Prachařa, komtesa Milena Dvorská a další.

Stopař (1978)

70 léta byly žně pro výborné české komedie, tahle mezi ně bohužel nepatří. Má to být komedie a upřímně se nebylo čemu smát. Mimochodem, ještě že se Oldřich Navrátil ukázal hned z profilu, jinak bych ho hned nepoznal. Celé toto dílo zachraňuje pan Vinklář svým herectvím.

Život po životě (2010)

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4. Zůstanu u toho vyššího hodnocení. I když mi to nejprve místy připadalo až moc přitažené za vlasy ( veškeré detailní vzkazy George všem těm co četl ), zase na druhou stranu proč ne. Je to lepší než všechny ty filmy, kde šumí přes mikrofon rádoby hlas ze záhrobí. Vždyť chudák Marcus musel i takovéto magory navštívit. Prostě je to celkově takové čisté a milé a téma které určitě zajímá všechny z nás.

Operace "Mladší bratr" (1967)

Shlédnul jsem to v poklidu v noci v televizi a je to taková dobrá uspávačka na dlouhý večer. Conneryho bratr Neil tady spíš připomíná inspektora Clouseaua, než drsného agenta 007. Perfektně odezírá ze rtů, hypnotizuje, ale akční hrdina to není. Adolfo Celi v roli drsňáka mi udělal radost, stejně tak hudba Morriconeho. Film má tu správnou atmosféru 70 let. Třeba hned na začátku to auto řízené na dálku, není to paráda ?

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Opravdu vtipná podívaná. Earl odškrtávajícím si svůj seznam, jednoduchý Randy, Krabák, Joy a další. Každý díl je originální, prostě bez komentáře....

Římanka (1954)

Velice povedené zfilmování Moraviova románu. Prostá dívka Adriana živící se jako model malířů se po zklamání v lásce dostává až na samé dno společnosti a stává se prostitutkou. Na tomto poklesu má vliv nejen její milý Gino, který ji sliboval svatbu ač byl ženatý, ale také svobodomyslná kamarádka Gisella. Osudovými muži se v životě Adriany postupně stanou fašistický boss Astarita, primitivní násilník Carlo Sonzogno a hlavně Mino, student který je součásti protifašistického odboje. Ten se nakonec stane jediným komu se Adriana celoživotně zaslíbí, ač je to až po tom, co si Mino vezme dobrovolně život po své zradě vůči přátelům. Adriana zůstává sama očekávající Minovo dítě. Kromě toho, že je Gina jako vždy okouzlující, je to i ukázka velkého herectví. Hlavně doporučuji sledovat to v originále, vynechat český dabing. Ač je náš český dabing na velké úrovni, tak zrovna tady ztratíte hodně.

Mučedníci (2008)

Tak tady jsem čekal daleko víc. Krvavý masakr to sice je, ale omdlévání během produkce ? Začátek se mi zdál velice slibný, ale nějak to postupem času ztrácelo na zajímavosti a tempu a už se to udržovalo jen na množství brutality. Prostě jakoby v půlce skončil kvalitní horor a začal psychologický film o pošahané sektě, která chce proniknout do tajů posmrtného života. Mně víc seděla ta část klasického hororu s množstvím krve.

Zoufalci (2009)

Nezaujal mě příběh, ale vykreslení jednotlivých postav už ano. Hádání se manželů v autě po cestě na dálnici, nebo bouračka dodávkou jsou povedené scény, jiné zas byly horší. Tento příběh třicátníků je prostě místy realita, místy mě to zas nebavilo. Herecké výkony se mi líbily, akorát jim občas ublížil scénář s přiblblými dialogy.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Zloději, vrazi a šmejdi jsou samozřejmě všichni kteří "nejdou s námi" . Hustá komunistická propaganda s neomylným Honzíkem. Hvězdu dám za ty díly, které mohly být dobré krimi, nebýt té cenzury. Druhá hvězda za Studnu asi z nostalgie (tenkrát jsem se fakt bál).

Přichází Satan! (1976)

Komentář píši den po tom co jsem viděl remake tohoto filmu z roku 2006. Takže je jasné, že když si vzpomenu na tento originál musím víc chválit. Nejen zpracování, ale třeba i hudbu a hlavně ta atmosféra hororu je dokonalá. Pamatuji si to jako jeden z prvních filmů na VHS a to jsem tenkrát čuměl. V té době tu nic takového vůbec nebylo (snad jen starej Brůna).