Wanted (2008)

Thriller zcela jasně prosazující dobré efekty a slušný výdělek. Je to skutečně akční podívaná od začátku do konce, vyšperkovaná o hvězdy typu McAvoye a Angeliny Jolie. Co se týká obsahu a některých scén, pak je to samozřejmě místy ujeté a dějové nudné, ale je to akční. Kolikrát se Angelině poštěstí honit Pendolino žigulikem ?

Pařba ve Vegas (2009)

Skvělá komedie o jednom dni po velice úspěšné předsvatební pařbě. Není to žádný buranský humor, jen ukázka těžce vymazané paměti po chlastu a nechtěně zkonzumovaných prášcích. Ne asi do detailu, ale všichni si tam ten kousek podobně prožitých akcí najdem.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Důstojné zakončení trilogie. Není to žádný pokles o třídu níž. Opět scénář v podstatě o tom samém, tady se nejvíce pohybujeme v roce 1885. Marty je neohrožený pistolník západu. Když vše vypadá, že profesor Brown zůstane šťastný se svou novou láskou v této době, zlomí se v něm povaha vědce a máme ho tu zpátky a samozřejmě si cestou nemohl odpustit skok do budoucnosti.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Pokračování slavné trilogie je pro mě ještě zajímavější. Začíná se tu proplétat více dějových linií a to jak návraty do roku 1955, tak i do budoucnosti do roku 2015. Dnes úsměvný pohled na rok 2015, ale třeba ty automatické tkaničky jsou báječné. Vše končí návratem doktora Browna do roku 1885, takže třetí díl ...

Návrat do budoucnosti (1985)

První díl výborné trilogie. Marty se tu poprvé díky vynálezu doktora Browna dostává nazpět v čase o 30 let. Nevinný pokus o přesun v čase o 1 minutu se doktorovi zkušebně se psem Einsteinem vydařil, ovšem další sled událostí vyšle Martyho do roku 1955. Tam se setkává se svými rodiči a nabourává dějovou linii historie. Vše nakonec končí k plné spokojenosti Martyho, neboť po návratu do roku 1985 je vše o dost lepší než bylo původně. Skvělý nápad i scénář, výborné dílko 80 let.

Tři mušketýři (2004)

Kapitán Pete má tři důvody proč nemohou být naši hrdinové mušketýři. Donald je zbabělec, Goofy je hlupák a Mickey moc malý. Přesto z nich udělá mušketýry princezny Minnie, protože si je jistý, že se tak jednoduše dostane na královský trůn. Naši malí hrdinové ovšem plně prokáží heslo jeden za všechny, všichni za jednoho. Odměnou jim všem je nejen velké přátelství, ale pro každého také jeho vytoužená milá. Krásné zpracování Dumasova románu, i když si vyloženě razí svoji cestu a originál moc nectí.

Neznámý (2011)

Thriller co mě zaujal. Svižné tempo, dobrý námět s podstatným zvratem v příběhu. Snímek mě udržel v pozornosti a napětí od začátku až do konce. Liam Neeson nezklamal, je to takový přirozený, neumělý akční hrdina. Nájemný vrah co ztratí paměť po tom co se ocitne v bezvědomí a následně kvůli zmatkům ve své identitě narušuje plány své organizace ? Proč ne. Bruno Ganzovi bych z fleku věřil, že pro Stasi dělal. A taky konečně v akčním snímku někdo nestačil deaktivovat tu bombu vteřinu před výbuchem.

Město Ember (2008)

Dětské fantasy se sympatickými herci a dobře postavenými kulisami podzemního města. Epické snímky s ohromným závěrem spotřebují neuvěřitelné peníze, tady to proběhlo tak nějak v poklidu a přitom jsem se nenudil.

Horalka (1960)

Nádherná a skvěle hrajíci Sophia Loren. Belmondo ač v roli, kterou bych u něj nečekal, byl přirozený a také výborný. Musím ocenit jeho brilantní italštinu. Rovněž Eleonora Brown zahrála Rosettu fantasticky. Příběh postavený na výborném Moraviově základu byl De Sicou uveden do filmový vrchol.

Malá mořská víla (1976)

Klasika Andersena v podání rusů. Interiéry a exteriéry odpovídají tomu co rok 76 mohl přinést. Pohádka je zpracovaná jako muzikál a tím pádem prošpikována množství pro mě utahaných ruských písní. Nevím jestli to bylo neumění, nebo naopak záměr, ale například ti komedianti jak představovali koně v rytířském souboji byli šílení. Princ byl takový ťulpas, víla až moc upejpavá a princezna mi připomínala Martu Vančurovou.