Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Báječná komedie ve které exceluje Luděk Sobota. Jak sám řekl, po skončení premiéry Ladislav Smoljak prohlásil, že jim ten film zkazil. Myslel to ale asi v dobrém, protože ta role mu byla ušitá na míru. STS Chvojkovice Brod je dnes asi nejznámnější traktorová stanice u nás. Film plný dnes již lidových a nesmrtelných hlášek. Mně se v tomhle snímku strašně líbil Petr Nárožný jako závodník žádající si opakovaní ceremoniálu.

Matchless (1967)

Průměrná špionáží komedie. Klasika šedesátých a sedmdesátých let. Takových snímků jsou spousty, ale nedělní pohodové odpoledne mi to nezkazilo.

Requiem za sen (2000)

Drogová deprese, výborná hudba, skvělá kamera, strhující závěr, výchovný podtext, ukázka toho, co mohou udělat drogy s jakoukoliv věkovou skupinou. Ta amputovaná ruka byl humus, ale ten stav Sary Goldfarbové byl mnohem děsivější. Prostě drogy jsou svinstvo.

Princ a chuďas (1971) (TV film)

Pro mě nezapomenutelný film s perfektní výpravou. Přesvědčivá atmosféra sychravého Londýna a asi nejlepší film Romana Skamene. Skvělé výkony rovněž od pánů Kostky, Peška, Bláhy. Souhlasím s mnohými, že vydání na DVD by bylo určitě výborně prodejné. Já si ho koupím určitě.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Druhý díl výborné komedie o rytíři, který se dostal společně se svým sluhou do dnešní doby. Stejně vtipné a svižné jako díl první. Původní český dabing je vynikající, to co vyšlo na DVD Intersonicu je ovšem těžký paskvil. Ještě že hodnotím dílo francouzů.

Návštěvníci (1993)

Francouzká komedie 70 a 80 let byla vynikající a toto dílo na tyto skvělé klasiky perfektně navázalo. Tato komedie spojená s cestováním v čase mě opravdu skvěle pobavila. Reno i Clavier jsou kouzelní, spousta nevybíravého, ale výborného humoru.

Gympl (2007)

Dobré hlášky a dramaticky úsměvný pohled do zákulisí školy a rodin se střídají s přehnaně nereálnými momenty. Herecké obsazení je však skvělé, takže se snímek stále drží nad průměrem českého filmu. Výborná Bydžovská, Hanák, Mádl, Kraus a krásnými tvary oplývající Lenka Jurošková.

Mickeyho továrna na smích (2005)

Druhý souhrn toho nejlepšího z Mickeyho scének. Jeho výborné kuchařské umění, dobrodružství s novým autem a další. Společně s DVD Mickeyho má každý rád to u nás běží od rána do večera. Jen by se daly vynechat ty vstupy s vtípky. Tohle se u nás nechytlo, stejné to má Donaldova továrna na smích. I po těch letech jsou Mickey a jeho přátelé jedni z nejoblíbenějších postaviček dalších generací (a to mají dnes sakra moc na výběr), takže skvělá práce Disneyho.

Mickeyho má každý rád (2004) (video kompilace)

Skvělá podívaná pro příznivce Mickeyho. Společně s Donaldem a Goofym myjí věžní hodiny, zažijí dovolenou s Plutem na Havaji, podaří se jim vyhnat duchy ze starého domu. Několikrát se objeví Mickey i sám jako například s obrem, ze kterého bude dobrý pohon pro kolotoče. Grotesky, které u nás běží od rána do večera.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Za 50.000 dolarů krkolomné skoky na zavěšeném laně, balancování ve výškách, přelézání po jedoucích kamionech, nechat na sebe sedat tisíce včel, to vše možná ano. To může být faktor strachu, ale požírat ovčí oči, pít koktej z červů, svačit šváby, pít zkažené mléko ?? A taky je velká náhoda, že každý soutěžící má dokonalou postavu co ?