Přátelé Zeleného údolí (1980) (seriál)

Já už jsem jako dítě tento seriál moc nemusel a nějak to ve mně zůstalo. Přeci jen jsou pro mě Návštěvníci, Létající Čestmír a další mnohem bližší.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

V této době vznikaly mnohem lepší české seriály, ale to školní prostředí my v té době přesně sedělo, takže za nostalgii ***

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Agatha Christie by asi Davida Sucheta musela pochválit, tohle je ten přesný, puntíčkářský, malý, kulatý belgičan. Příběhy nezklamou, mají výborný základ v knižních předlohách.

Sirotčinec (2007)

Průběh filmu není nijak zajímavý ani překvapivý, ale líbí se zpracovaný závěr a pointa, která se liší od množství podobných filmů.

Neznámá válka (1978) (seriál)

Z té doby asi nejlepší a možná jediný detailně obsáhlý dokument. I když dnes už víme, že zcela jednostraně zaměřený, Do dnes tam ale určitá pravda neobjevující se v moderních dokumentech zůstává.

Co je Andy? (2001) (seriál)

Svého času jsem byl "donucen" sledovat program Jetix skoro pořád. Co je Andy mi zůstalo v paměti a přistihl jsem se, že se na tento seriál těším. Prostě mě to oslovilo.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Je to obrázek toho, co asi znají tisíce hráčů a příznivců kopané na této úrovni. Ať jsou některé díly lepší a některé slabší, celkově je to skutečný obrázek této oblasti s nevtíravým humorem a s Luďkem Sobotou v roli, která mu perfektně sedne. Vetchý, Kikinčuk, Noha to jsou další skvěle napsané i zahrané role. Tomu říkám skvělý humor a přitom je to jen realita všedního dne.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Dobré herecké výkony Jaka Gyllenhaal a Gemmy Arterton. Pohádka s množstvím akčních scén ( které ovšem nejsou tak perfektní jak jsme si u hollywoodských velkofilmů zvykli ). Kdo se chce podívat na pohodovou pohádku, tak to je přesně ono. Kdo chce vidět film s tématikou k zamyšlení, tak hledejte jinde.

Mrtví mezi námi (2009)

Obal nám slibuje další "Šestý smysl", ale nenechte se zmást, do něj to má daleko. Že by ale snímek neměl své plus tvrdit nemůžu, protože celý závěr je celkem povedený. Kdyby se první hodina filmu odehrála v tempu posledních dvaceti minut, jako závěrečné odhalení všech duchů, ukvapenost policistky atd. určitě bych hodnotil výše.

Simpsonovi: Příliš drsný pro TV (1998) (video kompilace)

Je to video film sestavený z dílů, které jsem již viděl, musím hodnotit prostě jen Simpsonovi takže 5x*