Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Už to nie je ono ale stále sa tu nájde pár zábavných momentov. Tiež máte po dopozeraní chuť na hamburgery?

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Kváknu a fláknu (2022) (epizoda)

She Hulk/Jenn je štetka, keby nebola ušetrí si mnoho nepríjemností. Vlastne by to zrejme bol úplne iný seriál a možno by bol aj dobrý. Búranie štvrtej steny  je stále trápne, rovnako ako nasilu vymyslená romantická linka. Navyše nás She Hulk pripravila o akčnú scénu v chodbe.

Zlá krev - A Oscara získává... (2017) (epizoda)

Jednozáberovka medzi udelením najlepšieho Oscara za réžiu a najlepšiu herečku je skvelá a to napätie pred vyhlásením fungovalo aj keď človek poznal reálie. Skvelé! A viac priestoru dostala aj Zeta-Jones, ktorá aj keď mala tesne pred päťdesiatkou, stále vyzerala skvele.

Vánoční příběh 2 (2012)

Napriek tomu že natáčanie prebiehalo o 19 rokov neskôr ako pôvodný film, sú tu značne slabšie produkčné hodnoty a menej živý svet. Celkovo vizuál pripomína Kanadské televízne seriály (Murdochove záhady). Príbeh je príjemný a aj keď to už nieje ultimátna Vianočná klasika, stále sa jedná o mierne nadpriemerný sviatočný film.

Star Wars Povstalci - Série 1 (2014) (série)

Prvá série nerobí Star Wars dobrú službu. Svet je vyprázdnený a príbehy sú nudné. Ezra je klasická detská postava, teda nesympatická. S koncom série sa to lepší.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Ani nie tak akčný film aký by ste pred filmom, či po úvodných desiatich minútach, čakali. Vlastne si od večera nepamätám jedinú poriadnu akčnú scénu. V tomto to malo rozhodne na viac. Ale malo to pár zaujímavých nápadov a easter eggov. Niekto schopnejší ako Shawn Levy, by z toho vytrieskal viac. Dobré.

Willow (1988)

Niečo medzi fantasy a rozprávkou a práve táto rozpoltenosť filmu najviac škodí. Na rozprávku je to miestami veľmi temné a brutálne, pritom je to rozbíjané jednoduchým humorom či niektorými (a že ich je) fakt, nevhodne, jednoduchými scénami (súboj dvoch čarodejníc). Po vizuálnej stránke je film nádherný, všetko pôsobí hmatateľne a reálne, bez toho moderného digitálneho povlaku. To už dnes nevidno. Zle zostarli akurát digitálne triky, to ale pri 34 ročnom filme kritizovať nebudem. Je škoda že film sa nevedel rozhodnúť čím vlastne chce byť, pretože ponúka, tradične bohatý, svet Georga Lucasa. ktorý mal potenciál na pokračovanie a ja by som sa doňho rád vrátil. Solídny a príjemný film ale pachuť premárnenej príležitosti, zostane na chuťových pohárikoch fanúšika fantasy ešte dlho po dopozeraní.

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021)

To je sračka, nechápem prečo stále robia remaky, nikdy neprekonajú originál.  Ten film dokonale vystihol sám seba. Základná zápletka je fajn ale jej rozuzlenie je nijaké. Film je hlúpy, trápny, hlavné decko je nesympatické a zároveň je jediným záporákom filmu. Celý dôvod prečo ho zabudnú doma vôbec nie je dobre vystavaný a pôsobí skôr nasilu. A keďže zlodeji vôbec niesú zlý a práve naopak (muž je najsympatickejšia postava filmu), tak ani ich peripetie v dome plnom pascí, niesú vtipné. Obzvlášť keď je jedna z nich matkou od rodiny. Pozitívom je zasnežené a vyzdobené predmestie.     Vôbec to nieje také zlé no aj napriek tomu to len parazituje na slávnej značke. Keď k tomu nepristupujete ako k novému Sám Doma, ujma bude znesiteľná.   PS. Tie deti na začiatku devedesiatok boli oveľa vychovanejšie ako tie dnešné.