Svatý (1997)

V detstve som si nikdy neuvedomil aký zlý scenár to má. Veci sa tu dejú náhodou takmer celý čas. Elisabeth Shue to pristane a aj preto dobre funguje romantická linka. Kult z detstva sa síce rozpadol ale stále je to fajn výplach.

Naprostá sebedůvěra (2012)

Seagalove akčné scény ktoré sú snímané z blízka a plné strihov, kedy sa takmer nepohybuje iba hýbe rukami a každého zmláti bez jediného problému sú dosť nudné.  Podobne tak nevýrazné, šedé prostredie. Steve Austin tu nemá ani 50 ale vyzerá hrozne staro. Dokonca tu nie je ani nahota, maximálne tak presvitajúce bradavky. Neexistuje žiadny dôvod prečo tento film vidieť.

Oscar 2023 (2023) (pořad)

V kontexte minulých rokov kratučké (len 3 a pol hodiny). Kimmel fajn, prejavy krátke a bez prehnaného aktivizmu, sošky rozdané podľa očakávaní a škandálov.

Flash Gordon (1980)

Ultra lacný (a pritom za veľa peňazí) brak v kulisách pripomínajúcich o 15 rokov staršie Sovietske rozprávky, plný sexuálnych narážok, ale aj inšpirácia pre G. R. R. Martina. Jones nemá charizmu na to byť hrdina, Ornella je hot, celé je to prepálené a bez filmárskych kvalít. Prvá polka nudná, druhá zaujímavejšia. Mingova armáda je neschopnejšia ako Stormtrooperi. Kultový vrchol nevkusu a gýču ale keď zoženiem nejaké drogy, určite sa na to pozriem znova. To bude jazda!

Mizerové navždy (2020)

Je to tam. Kurva je to tam. Už od začiatku, sa napriek 17 ročnej pauze a výmene režiséra, jasne cítiť atmosféru predchádzajúcich filmov a dvojica Lawrence - Smith potvrdzujú že sa jedná o jeden z najlepších castingov vôbec. Akcia je fajn, humor funguje, len škoda toho tragična. Z nového boybandu by som nechal len Ludwiga a aj tomu by prepísanie jeho postavy neuškodilo. Hlavná výčitka potom musí smerovať na digitálne triky zo samotného záveru, takéto plamene zvládol aj môj nebohý ajfón už pred desiatimi rokmi. Každopádne skvelý návrat a dokonalá reklama na život v Miami. Buddy movie ako má byť.

Vražda v Londýně (2022)

Z momentálne detektívneho mainstreamu jednoznačne najslabší kúsok a pre mňa aj sklamanie.

ZLOvensko (2023) odpad!

Tendenčne manipulatívne.