Živí mrtví (2010) (seriál)

První dvě série - ano, i tolika nenáviděný pobyt na farmě - jsou parádní, ačkoliv člověku trochu trvá, než mu postavy přirostou k srdci. Od třetí série je jedinou změnou k lepšímu stylovější intro, s příchodem Guvernéra a nových postav dochází i k nepatrné změně konceptu a je to děsná nuda. Do druhé poloviny čtyřky už jsem se musel doslova nutit a pětka v kolísavé kvalitě pokračuje, od dalšího sledování nicméně neodrazuje.

L.A. Zombie (2010) odpad!

Gay sado maso fetiš zombie porno plné zahnutých penisů penetrujících kupříkladu střelnou ránu v hlavě. Narvaný sál plný podnapilých uvolněných mladých lidí ve výborné náladě. Zábava asi na půl hodiny, pak už se to nedalo. Přesto zážitek.

Úsvit planety opic (2014)

CGI je dechberoucí a opice jako živé. Jsou plnohodnotnými postavami a bez námahy na sebe strhávají veškerou pozornost, což je notnou dávkou dáno i nezajímavostí a plochostí lidských protagonistů, která je spolu s nedotaženým finále největší Achillovou patou jinak skvělého filmu.

Antikrist (2009)

Na scénu o 'vládě chaosu' nikdy nezapomenu.

V Bruggách (2008)

Bruggy ukazují, nakolik dokáže i 'minimalistický' formát prodat silný příběh, kterému nechybí akce, pointa a především vtip, je-li natočen takto řemeslně bezchybně.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Poslední série se geniálním prvním pěti sice kvalitativně rovnat nemohou ani zdaleka, ale tolika (do jisté míry právem) nenáviděný poslední díl mi najednou ukázal, proč byl seriál celou dobu koncipován zrovna takto a proč Ted kolem postavy Matky několik let stále jen kroužil. Výtky vůči nenaplňování původního záměru seriálu tak najednou zmizely a všechno začalo dávat smysl. Takže nakonec přeci jenom za pět, protože těch pět mi bude vážně chybět.

28 dní poté (2002)

Atmosférická první polovina s úžasným vylidněným Londýnem nemá chybu, jakmile ale čtveřice dorazí do tábora, nastupuje ne zrovna uvěřitelný vývoj postav a film sklouzává ke spoustě klišé, čemuž samý konec jen nasadí korunu.

Avengers (2012)

Whedon ukazuje, že rozehrát partii brilantních, vtipných dialogů mezi nesourodými postavami na palubě dopravního prostředku je zkrátka jeho parketa - i když se víceméně jedná o třetího Iron Mana, ukočírovat několik hrdinů, aby každý z nich dostal dostatečně prostoru, zvládl na jedničku. Můžu vidět tisíckrát a pokaždé se budu královsky bavit.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Navzdory všeobecné favorizaci Severního pólu jednoznačně nejlepší počin DJC, ve kterém Svěrák v roli Vavrocha definitivně prokázal, že na české komediální scéně je nekorunovaným králem. Nezapomenutelné.