• Thriller

Delirium (2018)

Tohle je dobré téma, ale těžké na zpracování. No, co si budeme. První půlka byla ještě obstojná, ale druhá byl teda otřes. Slátanina, podle mě sám režisér párkrát nevěděl, co se děje, dokud si nevzal prášky.

Kazišuci (2018)

Já tyhle sprosté komedie nemám moc ráda. Působí to hrozně lacině, což platí i pro tento film. Ale musím říct, že dobré obsazení a i nadprůměrný smysl pro humor ten film úplně otočily a z průměrného amerického dílka se stala vážně bezva komedie.

Jurská školka (2017) odpad!

Absolutní odpad jak vizuální, tak morální. Jako v roce 2017 použít místo dinosaura jen plastovou figurku, která sem tam pohne o milimetr tlamou, to kde jsme. A to nesnáším přeefektované filmy, ale tohle je doslova divácká urážka. Dále, jedná se o rodinný film, takže v podstatě bych měla vzít svoje děcko v morálním vývinu, sednout si s ním k televizi a pustit mu tohle hovno, kde outsider zprovozní jakoby dinosaura a v podstatě ho po zbytek filmu někdo týrá nedostatkem kyslíku. Alles. Žádná jiná pointa. Demence jak cyp. Chudák dítě. A chudák já. Chudák moje mozkové buňky. Umřely na nedostatek kyslíku, protože mi tahle kokotina sebrala dech. A za tohle někdo zkasíruje prachy. Hovno, ty vole.

Wind River (2017)

Sice to bylo super zpracované, bezva hudba, přesvědčiví herci, tak i tak mě to hrozně nudilo. Chybělo tomu trochu napětí, dost scén bylo málo dotažených. Lehký nadprůměr. Očekávání bylo daleko větší.

Replace (2017)

Já v podstatě tyhle psychedelické filmy obdivuju, bývají náročnější na pochopení, i když to není tento případ. Za mě rozhodně plus pro loňský rok, jeden z těch silnějších článků, co zvedá průměr už tak mizernému, hororovému žánru posledních let.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Tohle bylo fakt těžce průměrné a vzhledem k předem nasazené laťce jsem měla chuť dát jen 2 hvězdy. Ale asi to zas tak špatný nebylo. Bylo to zmatené, neucelené, občas trapné, ale zároveň i občas dobré. Přehnané, okaté lekačky už dneska nemůžou žádného milovníka hororů nadchnout. Je to laciné a jednoduché.

Hladová srdce (2014)

Naprosto úžasný a drsný film o lidské lásce, která se naprosto vymyká všemu lidskému, rozumnému, konzervativnímu a i v původně dobrém úmyslu se matce vymyká z rukou tak moc, až v podstatě svou láskou své dítě zabijí. A nakonec její přesvědčení zabije ji. Poetické.