Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Oblíbené filmy (10)

Expendables: Postradatelní

Expendables: Postradatelní (2010)

Film, na který čekám od dob, kdy jsem podlehla kouzlu Rockyho a Ramba. Netuším, proč jsem se tomu dlouhá léta vyhýbala. Krváky až tak moc nemusím. Ale Sly je holt chlap každým coulem a gentleman k tomu, když si uvědomím ročník narození, obdiv je moje nejsilnější emoce. Kombinace testosteronu a chlapáckého humoru je koktejl, který vypiju naráz a ještě mám dlouhé hodiny skvělý pocit nejen v žaludku. Tento film jsem brala spíše s rezervou, jelikož příliš reklamy a chvály nebývá někdy dobrý tah. Zvlášť po mírném zklámání z tolik proklamovaného Počátku, který nesplnil moje očekávání. Ovšem Postradatelní jsou naopak Nepostradatelní a mít pár takových chlápků občas poblíž, není až tak dětinské přání, si myslím. Navíc umění zaujmout několik generací najednou je umění nadmíru složité. Letmý pohled mezi diváky v kině mi toto plně potvrdil. Funguje to, díky Slyi, že jsi.

Avatar

Avatar (2009)

Krásný příběh, úžasné scenérie, nápad, to už dává záruku úspěchu samo o sobě. Všecko klaplo, očekávaní splněno, dostala jsem ještě něco navíc. Víc jak 2 hodinový únik ze všednosti i celé planety, ale být v realitě, jasný postoj k tomu, co je správné a těm, co jsou v právu, mě držel nejen cestou zpět. Zvláštní to pocit z pevného stanoviska, ale jak jinak, vždy ve jménu PŘÍRODY a její záchrany. Zní to pateticky, spíš alibisticky. Proč ne, každá snaha se přece počítá !?

Zkrocená hora

Zkrocená hora (2005)

Mám na jazyku stovky myšlenek a vět, které musím zredukovat, jelikož dlouhé kecy nikdy nečtu, natož po sobě. Nebudu se opakovat ve výčtu superlativ na adresu dvou hlavním hrdinů, jsou to borci, profíci, hráli dokonale. Tak uvěřitelně, že mám pochyby, zda jejich love story nepokračovalo i po poslední klapce. V reálu tomu vývoj jejich životů nasvědčuje, až na ten bolestný závěr s opačnou polaritou. Jednoduše to začalo nevalně, pak přišly zajímavé dialogy, (pozorovat ty dva je báseň) a čekala jsem na to hlavní - jak zvládnou první intimní scénu. V té chvíli jsem zírala s otevřenou hubou, a pak už to byla jedna velká smršť, která mě převálcovala, sejmula, rozdrtila na kousíčky a ještě protáhla mlýnkem na maso a dnes je ze mě fašírka. Přiznávám, že mám jako většina, svůj seznam předsudků, kde jsem jednu položku definitivně nejdřív poupravila a nakonec vyškrtla. A to si myslím, jak jsem tolerantní! Je to tak silný zážitek, že obratem měním svou TOPku filmů. Chválím režii, hudbu a hlavně scénář, který ukázal americký vidlákov 60. let, tabuizované téma a neskonalou sílu nádherného nejvyššího citu zvaného LÁSKA.

21 gramů

21 gramů (2003)

Filmu jsem se asi půl roku vyhýbala po zdejších zkušenostech s velkou chválou - marnou slávou. Zpočátku jsem vnímala jen hroznou depku, i když kvalita režie, dobrá hudba a špičkové herectví jasně vyčnívaly. Každé slovo, každou větu napsal skutečný, krutý, opravdový život. Postupně mě nelítostný děj vtáhl a nechal intenzivně prožít mnohé scény spolu s brilantními herci. Všichni tři své role naprosto věrohodně procítili a zcedili svou krev, silné výkony! Padlo hodně bolestných obvinění i vyznání, i několik moudrých perel, ale jimi se rozepisovat nebudu. Podstata tkví v samotném názvu, spíš v jeho části - v Čísle. Čísla řídí vesmír, život i smrt, osudové okamžiky nálezů i ztrát, které definitivně mění životy, kdy nikdy nic nebude jako dřív. To neznamená, že to bude horší, jen jiné. Duše není to malé nic, které zmizí z těla po smrti, ale základ života počínaje zrozením. Nejtěžší je prokousat se vším, co je mezi tím.

Wall Street: Peníze nikdy nespí

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Excellent. Charisma Gordon je zpět ve velkém stylu a s nadhledem, ať už jde o city, peníze nebo jeho vážnou nemoc, klobouk dolů. Winnie je přirozená holka od vedle, ne žádná plastiková mandolína a Jacob (David Gahan zamlada) je nadějný talent. Příběh má koule, úroveň a varovnou ideu, není třeba ani moc číst mezi řádky. Skvělá hudba to celé příjemně a vkusně umocňuje a já jsem spokojená, závěr mi vyrazil dech... Cítím snahu o návrat k tradičním hodnotám a není to poprvé, to je velká naděje. Je dobré si uvědomit, že člověk se narodí čistý a nevinný a takový zůstane až do smrti.

Policajt v Beverly Hills

Policajt v Beverly Hills (1984)

Najlepšia krimoška všetkých čias. Bezkonkurenčně. Tahle věc nemá jediné hluché místo. Policajti v oblecích-dobráci Bill, Tagart, Bogomil, padouši Viktor a Zac, Serž, Jenny...Jerry Bruckheimer, kultovka Harolda Faltmayera-Axel F. a další soudtracky-bezchybné, dokonalé. Ovšem eso všech es a důkaz hvězdy padající vzhůru - Eddie!! Nedivím se, že ti Michael opravdu zavolal. Hvězda k hvězdě sedá. :-)) 7*

Kmotr

Kmotr (1972)

Dokonalý manuál jak funguje známá firma jménem MAFIE. Jsou zde položky jako pevný řád, obchod, způsob platby, rodiné vztahy, vendeta. Pokud instruktáž provádí odborník typu Marlon Brando nebo Al Pacino, reklamace jsou téměř vyloučené. Trošku to hoši protáhli, ale práci odvedli precizně, takže si objednám další výrobek, doufám, že v podobné kvalitě. Firma Mafie a spol. si za 40 let existence získala dobré jméno, i když jsem je dlouho hledala v telefonním seznamu. Ale to vůbec nevadí, všecko chce svůj čas. (Překvapení? Že Kay je Diane Keaton jsem zjistila až se závěrečnými titulky. I ty Brute!) Pozn.:Umocněno dovolenkovou četbou knihy Maria Puzza jako třešničky na oblíbeném dortu. (30.6.2011)

Temný rytíř

Temný rytíř (2008)

Veledílo, filmový skvost. Originální Temný rytíř začíná, kde ostatní Batmani skončili, přesněji jako by ani předtím nebyli. Dokonalá symbióza temné hudby, dynamiky děje, hereckých koncertů (mužný Bale, přesvědčivý Oldman, oddaný Caine) a vizuálních perel. Tomu všemu kralující démon, geniální sociopat, největší padouch všech dob, JOKER. Nesmrtelný, nezapomenutelný, perfektní Heath Ledger. "Šeeestt??" Ano 6*

Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

U tohoto filmu jsem seděla jak přibitá od začátku do konce, bez šance dojít si i přes nálehavost třeba jen na WC. Nešlo to. I přes možnost chytré techniky DVD udělat pause. Hned druhý den jsem si dala repete. Nešlo odolat, musela jsem najít detaily, zopakovat tento pro mě silně emocionální zážitek. Hlavní postřehy? Zvláštní melodický hlas Bredův, jeho pichlavé "stařecké" oči, dětinské výrazy soustředění. Ale nejvíc v celkovém hodnocení jednoho lidského života, vlastně dabl, kdy se jejich cesty míjely začátkem konce a naopak, mě napadlo jak krátce je člověk na samém vrcholu, vrcholu opravdového štěstí, dá-li se to tak nazvat. Je to jen okamžik, zlomový moment okouzlení, žádostivosti, formy a šancí být ve správnou dobu na správném místě, nejen ve jménu pokračování života. Není to dáno každému. Pokud ano, budiž světlo...!

Já, legenda

Já, legenda (2007)

Will Smith, jak ho všichni známe, chodící posilovna, velmi vzrušující sexy chlapík, kterému může kamera zalézt až pod kůži bez ztráty desítky. Ale i příběh měl pro mě kouzlo. Je těžké si představit tak absolutní ticho, v mega velkoměstě NY zvlášť. Will těžkou roli one to one zvládl na jedničku, je to borec, který "stárne" k lepšímu a zralejšímu, jako většina aktivních lidí. * navíc za znovuobjevení Boba Marleyho. Závěr jsem detailně pochopila až díky diskusi se synem (motýlci) a prý existuje jiná verze snad lepší. Pro mě je tato přijatelná a neměnila bych. "Prozářit temnotu..."

Reklama

Reklama