Nepřítel pod ochranou (2012)

Další příspěvek do velké rodinky žánru thrillerů. Šablony naplňuje s jistotou, nijak zvlášť je nepřesahuje, snad jen charismatem Denzela Washingtona. I vizuály jsou navrženy podle thrillerové šablony, Trošku mě štval brutálně nepřehledný střih v honičkách. Víc se o tom filmu snad ani napsat nedá...

Nepřítel státu (1998)

Hodně slušný hi-tech thriller, který je dost thrilling i bez vizuálního šílenství pozdějších filmů Tonyho Scotta. Vynikající hudba, hutná atmosféra a kvalitní herci.

Neřízená střela (2010)

Nečekaně vtipná černohumorná komedie s geniálním ústředním triem. Samozřejmě relativně předvídatelná, ale to bylo to nejmenší. Rupert Grint vedle Nightyho a Blunt obstál se ctí, i když jeho role je výrazně prolezlá Ronem.

Nesvatbovi (2005)

Příjemná oddechová komedie, na kterou se dobře dívá; za týden se na ni bohužel budu rozpomínat velmi těžce. Owen Wilson a jeho romance s Rachel McAdams byla fajn, ale dívčina pod zákonem vzpínající se po Vince Vaughnovi mě spíše iritovala, ale jejich (jeho) "postelová scéna" byla geniální. A Jane Seymour chlubící se silikony taky stála za to. Třešničkou na svatebním dortu byl Chris Walken (opět bez přibroušených zoubků).

Neuvěřitelná cesta (1993)

První film, který mě nefalšovaně dojal. Bylo mi pět let a tehdy jsem zažila první slzy v kině.

New Amsterdam (2008) (seriál)

Silnější tři nebo slabší čtyří... Kriminálka s přesahem do historických epoch New Yorku, dlouhověký detektiv s fasádou cynického drsňáka a hledání té pravé. To ve velmi kvalitním provedení Foxů. Zrušení seriálu bolí. Rozhodně.

Next (2007)

Nevýrazná a neatmosférická detektivka, jejíž stopáž se mi zdála několikanásobně delší, než byla. Nicolas Cage navštívil kadeřníka Toma Hankse a jakýmsi záhadným způsobem sbalil Jessicu Biel. Julianne Moore se po něm shání, protože si je jistá, že by jí mohl pomoci najít ukradenou bombu. --- Poměrně neinventivnímu zpracování vévodí hodně ustřelené digitální triky, logické lapsy ve scénáři a pitomý konec.