Srdcová sedma (1998)

To, co se napočátku velmi slibně rozjíždí jako lehce komediální film s milou hrdinkou a originální zápletkou, v průběhu času upadá do schizofrenie, neboť, společně s rozdvojenou hrdinkou, neví, zda se dát cestou uslzeného, bezvýchodného romantického dramatu (tmavovlasá Gwyneth), nebo romantické komedie (blond Gwyneth), navíc přechody mezi oběma příběhy je volný, takže pokud se na plátně nevyskytuje Helen, tak divák může být lehce zmaten, se kterou půlkou má tu čest... *** Gwyneth je ale fajn v obou rolích, a John Hannah je naprosto neodolatelný. *** Takový romantický velmi lehký nadprůměr.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Srdečně z Ruska Severozápadní linkou. Opravdu špionážní Bond, nezapomenutelné sekvence (fight tureckých cikánek, antré Táni), stejně jako u Dr. No však mučivě pomalý rozjezd.

Srpnová rapsodie (1991)

Bilancování života pod hrozbou atomové války, generační a kulturní propasti. A jedna omluva Američanů, kterou musel natočit japonský režisér, protože nikdo jiný by to neudělal.

Stalag 17 (1953)

Černohumorná, třeskutě zábavná a zároveň vlastně mrazivě děsivá komedie o zajateckém táboře pro americké seržanty, se stala jedním z nejlepších zážitků na LFŠ. Vulgární, vypointované vtípky, napínavé hledání zrádce, hon na čarodějnice, herecký koncert Williama Holdena a mnoho dalšího... (LFŠ 2011)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Ze začátku se mi to i líbilo, ale po závodě kluzáků už jsem skoro neměla důvod se na to soustředit, jediné, co mě drželo u sledování byl osud Liama Neesona a hledání Keiry Knightley... Mimochodem: Ona tam hrála? Ačkoli nejsem fanynka osudů Republiky, musím smeknout před triky a přidat ke svému hodnocení za ně o hvězdičku více. A Jar Jar Binkse zabít...

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

31 let od premiéry jsem se i já dokopala ke staré trilogii Star Wars, abych konečně zjistila, co má tolik lidí s "tou Sílou". A byla jsem nadšená. Béčko béčkovaté s chytlavým příběhem, úžasnou hudbou Johna Williamse, prodchnuté osudovým bojem za svobodu. Triky sice působí dnes poněkud úsměvně, ale aspoň na nich není postaven celý film jako u nové trilogie. A navíc, Han Solo, Leia i Luke mi tak nějak za ty dvě hodiny přirostli k srdci...I've got bad feeling about this.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Sice jsem ještě neviděla VI., ale už teď je to pro mě vrchol trilogie (tak za týden zjistím, jestli i celé ságy). Osudovost, síla a Síla, Luke proti Darth Vaderovi, Han Solovo laškování s Laiou, Yoda... Navíc naprosto skvělá hudba Johna Williamse (Vaderovo téma), a zlepšujícící se triky. *** I'll never join you!"

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Sága rodu Skywalkerů vyvrcholila za přítomnosti velké Síly, kdy se střetly armády dobra a zla, rozšmodrchaly se všechny uzly a odkryla poslední tajemství. *** Ačkoli Impérium (jak jsem předvídala) je pro mě stále vrcholem této série, u Návratu Jediho jsem se nenudila. Možná jen zezačátku, když Lucas demonstroval, jak za těch několik let od V pokročily trikové technologie (Nepokročily, ony poskočily o jednu galaxii dál.) a když se prezentovali "roztomilí medvídci". Jinak akce výborná, lehce infantilní linky příběhu zatlačeny do pozadí osudovým soubojem, napínavá hudba. Na konci jsem zamáčkla slzu, v uších mi hučela hudební témata a bylo mi smutno.

Stavitel chrámu (1919)

S tehdejší zahraniční špičkou sice nesrovnatelné, ale naštěstí o třídu lepší než soudobá česká produkce. Odvážné a neobvyklé záběry (ač) statickou kamerou (skála, vrcholek katedrály) a dobře vystavěný příběh.

Stážisti (2013)

Dvouhodinová reklama na Google, standardní komedie Owena Wilsona a Vince Vaughna s vymazlenými závěrečnými titulky.