Final Fantasy: Esence života (2001)

Revoluční "animák", děj je sice plytký ovšem film mě nijak nenudil ba naopak! Vizuální pojetí a především animace je opravdu monstrózní a jen za něj dávám 4 hvězdy..

Striptýz (1996)

Jen za ta těla:)))

G. I. Jane (1997)

Ať si kdo chce co chce říká, mně se G.I.Jane celkem líbí. Ridley Scott umí, což je vidět, uprostřed ztrácí snímek tempo, které dohání na konci. Bohužel mi vadí ona (pro mě) nereálná představa toho, jak žena (fyzických parametrů podobných Demi) prochází úspěšně takovýmto výcvikem. Holky, slečny, dámy apod. nezlobte se..nejsem šovinista, prostě je to trochu komické:)

Gallipoli (1981)

Jeden z nejlepších válečných filmů, který narozdíl od mnoha žánrově podobných "děl" neukazuje litry krve a nesází na co nejrealističtější záběry smrti - ukazuje bezmocnost, strach a další válkou ovlivněné lidské emoce. Výborná režie i dobře zahrané postavy tvoří nezapomenutelný zážitek.

Requiem za sen (2000)

Jeden z nejlépe natočených a zahraných filmů zobrazujících osudy postav v určitém časovém rozmezí. Režisér využívá neskutečně inovativní audiovizuální techniky (od osvětlení přes kameru až ke zvukům a hudbě) k udržení divákovy pozornosti a snad i vyvolání depresivních pocitů. Zároveň nám Darren Aronofsky ukazuje syrový pohled na drogy a lidi jež je užívají a zároveň postupně ztrácí veškeré lidské emoce-jejich jediným "životem" se stávají právě drogy. Jediný positivní prožitek je v Rekviem za sen láska, bohužel i ona je zničena drogami. Jestliže jste považovali odvykací scénu z Trainspottingu za naturalistické zobrazení "absťáku" tak při pohledu na doslova šílený stav Harryho matky zešílíte a nikdy nebudete chtít vidět televizní soutěž "We got winner":)

Matrix Revolutions (2003)

Geniální ukončení trilogie, která se zapíše do dějin filmu tučným písmem. Všechny podstatné dialogy byly vysvětleny, film letí kupředu strhujícím tempem a audiovizuální část filmu je úchvatná. Líbil se mi motiv lásky a z ní vzešlého programu Sethi a celkově dialogy ve stanici metra nijak nenudily ba naopak. Bavily mě i ostatní drobnosti - například role Persephony byla krátká, za to pro mě naprosto skvělá a její "citát" (i když nepřekvapující) považuji za dokonale vše vysvětlující:) Čekal jsem toho opravdu hodně (jak špatné, tak i dobré části), ovšem to co jsem viděl mě odrovnalo. Závěr je naprosto logický a nádherně zpracovaný nemluvě o závěrečném souboji.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003) odpad!

Tak jsem se nechal překecat, vypnul jsem mozek a posadil se do sedačky. Chyba. Tento videoklip se snad nedá ani označit za film, kdyby se za trapnost létalo do nebe tak by "Andělky?" poletovaly a otravovaly až na vrcholu. Neusnul jsem jen proto abych tu sračku viděl celou. Po skončení jsem neměl na jazyku žádná slova, dokonce ani kritiku, tahle blbost mě prostě uzemnila. Jediný co ve mě dokázala vyvolat byla touha pořídit si nejlepší katanu na světě, vytrénovat ze sebe nepřůstřelného zabijáka a vyrazit na cestu pomsty, která by začala vraždou distributora a končila smrtí "režiséra, který chce režírovat divadelní hru:/". Kdyby se v "Andílcích" neobjevil John Cleese, tak to snad i uskutečním.

Kill Bill (2003)

Lidé v kině si museli nejspíše myslet, že jsme já a moje přítelkyně sadističtí psychicky vyšinutí blázni, protože jsme se prostě neskutečně smáli, skoro jako doma před TV, bez žádného ohledu na to, že sedíme v kině. Celé kino při bitce s "80" mlčky sedělo a jen se občas někdo "hrůzostrašně otočil", zatímco já jsem si užíval geniální choreografii a useknuté hlavy, ze kterých tak krásně satiricky stříkala krev:).Hudba je naprosto dokonalá, to samé platí i o kameře. Každá hláška je přesně vypointovaná a nedochází tam k občasnému nudění při dlouhých rozhovorech (jak tomu bylo např. u Jackie Brownové). Naprostá satisfakce a uspokojení, které jsem zažil naposledy při odchodu z M:Reloaded a taky ten samý pocit a nutnost vidět co nejdříve "pokračování":)

Hledá se Nemo (2003)

Visuálně ohromující "lidský" příběh o hledání, přátelství a touze dosáhnout svého cíle. Plakal jsem smíchy(sestřenka Flo, velrybština, Dory), skoro i dojetím (příkop,finále). Jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob, jeden z nejlepších filmů tohoto roku.

Matrix (1999)

Nejlepší film všech dob.