Constantine (2005)

Tak jsem se konečně dočkal a jsem nadšen. Špatné triky, nudný Reeves? Ha, vůbec. Suché hlášky, černý humor, fajn akční sekvence (o ty mi zase tak moc nešlo), skvěle obsazení herci (Tilda Swinton, R. Weisz, P. Stormare - který si roli Satana užívá od začátku do konce). Zkrátka film mé krevní skupiny, proto nemohu jinak než za 5*

Hra na schovávanou (2005)

Postupně budované napětí je potopeno dokonale debilním (ano, doslova debilním) závěrem - tedy ani ne tak závěrem jako poslední 15ti minutovkou - ve kterém je všechno napětí pryč a přichází jen klasické, klišovité a hlavně naprosto nudné "vyvrcholení". Katarze žádná, nuda a rozčarování velké. Škoda, kdyby si scénarista dal mnohem více práce tak by mohla Hra na schovávanou klidně alespoň trochu konkurovat Shaymalanovým duchařským filmům (o jejichž napětí se HNS dosti snaží).Takto to je jen za 3*.

Klan létajících dýk (2004)

Musím přiznat, že jsem byl poněkud zklamán. Z.Yimou je geniální estét, filmový malíř a x dalších přirovnání, ale i přes záplavu nádherných obrázů je v Klanu létajících dýk patrná plytkost "scénáře" a totální předvídavost, kterou ani ono výborné zpracování nezachrání. I přesto je to pořád nadprůměrný film - právě pro takovéto filmy by měla stále existovat kina.

Dům plný strachu (1985)

Takové "pohádky" by měli pouštět těm dnešním malým parchantům, třeba by je tohle psycho uklidnilo..

Gosford Park (2001)

Skvělý film. Výborné herecké výkony (docela mě překvapil C.Owen), precizní budování "atmosféry"...

Hledání Země Nezemě (2004)

Sentimentální, kýčovitě sladké, slzopudné. Ale co, jednou za čas je potřeba vidět podobný film. Je to ten druh filmu, kdy každý ví, že to TAKTO dopadne, ale nebrání se tomu a naplno si to užije. Vynikající J.Depp, který se vzhledem ke své neměnné vizáži (vypadá stejně snad 12 let) narodil pro roli J.M.Barrieho - spisovatele a tvůrce her, který snad sám nechtěl nikdy vyrůst. Nesmím zapomenout na D.Hoffmana, který si tady střihl skvělou vedlejší roli - hodného "hláškovitého" vlastníka divadla. Jen ten největší cynik se u Finding Neverland alespoň trochu "nedojme":)

Hannibal (2001)

Po nepříliš lichotivých ohlasech jsem od Hannibala nečekal kdovíjaké zázraky a právě proto jsem byl mile překvapen. Film nepostrádá atmosféru (především scény v Itálii:) ) a na poměry hollywoodských áček je dosti krvavý a přiměřeně "uchylný":) A to mám rád...

Million Dollar Baby (2004)

Tough ain´t enough. Clint Eastwood je PAN řežisér i PAN herec. Ústřední trio Eastwood, Freeman a Swank je tak přesvědčivé, že bych klidně i uvěřil, že někde v americkým zapadákově taková trojice existuje. Jsou filmy, které jsou dlouhé a tu délku pociťujete a jsou filmy, které trvají dvě a čtvrt hodiny a vy se až po skončení podíváte na hodinky a řeknete si "Hm, ani bych neřekl, že to mělo dvě a čtvrt hodiny". Drama, napětí, humor, lidskost. Opravdu nevím, co víc bych mohl od filmu čekat. Klidně bych dal i více než 5*, kdyby to šlo.

Kostka 0 (2004) odpad!

Tato veleblbost se dá popsat všemi nej - všemi negativními nej. Nejnudnější, nejtrapnější, nejhorší, nejstrašnější. Opravdu jsem za poslední dva roky neviděl větší blbost, narozdíl od jiných "céček" se této hrůze nedá ani smát. Tragická kamera (asi nejhorší, co jsem kdy viděl), nudní a nevýrazní herci jako vystřižení z libovolné epizody libovolného stupidního německého seriálu, strašné zvuky a "hudba" - zkrátka naprostá tragédie. Ti, co tady hodnotili Kostku 0 kladně museli být pod vlivem nějaké drogy (nebo více drog naráz), protože já tam nenašel NIC ani průměrného. Buď jsem totálně slepej a blbej nebo jsem viděl jiný film než ostatní nebo..nevím:/ Nikdy více...

Sametoví vrazi (2005)

V české kinematografii jistě něco nového, netradičního. Výtečně obsazení herci (Dlouhý, Dolanský, Krajčo), kteří odvedli skvělou práci - exceluje především J. Dolanský jako krásně ujetý Křížek. Místy padnou i docela pohodový hlášky, kamera je pěkně "thrillerovo-detektivní", hudba na české poměry solidně "hutná", ale..ALE..stopáž. Stopáž je největší problém, příběh není tak silný, aby utáhnul dvě a čtvrt hodiny. Nemluvě o konci, který je zbytečně natahován a místo katarze přináší spíše rozčarování a nudu. Škoda, kdyby byli Sametoví vrazi o 20 minut kratší, dal bych s klidným srdcem 4*, takto je to "jen" za 3*