Pozemšťan (2007)

Autor scénáře Jerome Bixby znovu použil vlastní téma z „Rekviem za Metuzaléma“ ( „Requiem for Methuselah“) , tedy z jednadvacátého dílu třetí řady seriálu Star Trek. Mám rád adaptace divadelních her a tohle tak vypadá. Zajímavých nápadů tam je dost, herci dobří, jen takový ten závan geniality mi tam schází. A jen za ten dávám pátou hvězdu.

Tisíckrát dobrou noc (2013)

Celé mi to přišlo takové umělohmotné, poslepované silikonem. Juliette Binoche mne ale k filmu přitáhla a udržela mne u něj až do konce.

V horách (1956)

Opravdu strhující drama. Kdybych řekl, že po většinu filmu lezou dva bratři po skalách a nejakčnější scéna nastane v momentě, kdy jednomu z nich uklouzne noha a musí se rychle zachytit rukou, smáli byste se. Ale je to opravdu strhující akční drama. A velký střet charakterů ve skvělém balení.

Unesená (2008)

Citlivý hrdlořez, milovaný manžel vrahounem, švábi a štěnice, kam se podíváš. A nakonec se přes to všechno nakupí mrtvoly, jedna za druhou, co se jich na stísněnou scénu vejde. Unesený jsem rozhodně nebyl. Verbale, kamaráde, napiš o tom něco, já na tohle nemám.

Raluca (2014)

Slabý příběh, slabý scénář, špatný zvuk, strašný střih. Slabý příběh, slabý scénář, špatný zvuk, strašný střih. Slabý příběh, slabý scénář, špatný zvuk, strašný střih. Slabý příběh, slabý scénář, špatný zvuk, strašný střih. Tak to zkrátka chodí v současném českém krimi filmu. Kde jsou ty časy Kalašů, Vargů, Jakubců, Vacátků ... Alespoň co do erotiky se Raluca těm starým filmům ale vyrovná.

Dárek (1982)

Příběh, kde je více zápletek a záměn, než na humoru. Claudia Cardinale je tu ve vedlejší roli. Když se konečně objeví na scéně a divák je pln očekávání velkého finále, smějí se od srdce především hlavní protagonisté.

Černý Tulipán (1964)

Jako kluk bych tomu dal všechny hvězdičky na světě. To jsem ještě naštěstí nebyl objektivní. Pro mne je tenhle film legenda. A čím víc Delonů, tím lépe.

Šok (1982)

Vysvětlí mi někdo, proč se to jmenuje Šok? Pokud ne, nic jste nepochopili. jako já. Příběh vrahouna, který se stane přes noc klaďasem a prostřílí se zástupem gaunerů, kteří se klaďasy ke své smůle nestali, až ke šťastným zítřkům s kufrem peněz a milující ženou po boku jakžtakž zachrání charisma Alaina Delona. Toho začínám podezřívat, že jej v podobných filmech podobné postavy hrát možná trochu bavilo.

Dokonalý únik (2009)

Je to děsivé, děsivě akční, brutálně pekelné a pekelně brutální. A hlavně mysteriózní. Bez tohoto přívlastku už žádný thriller neobstojí. Pořád se tu na něco tlačí, okolo samá Havaj a občas to hraničí s parodií. Opravdu masakr.

Brooklyn (2015)

Takový "ženský" film, skoro se stydím přiznat, že se mi to dost líbilo. Jedno bych tomu přece vytknul: všechno tam až moc pěkně jde, jak má. Na druhou stranu ... alespoň někde. S odstupem času jsem přidal pátou hvězdičku. Odpustíme-li filmu jeho "čistotu", tak ten pramínek života, který jím protéká, si ji zaslouží.