Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Milý film, který mi kdovíčím připomíná Forresta Gumpa. Ani dlouhá stopáž mu kupodivu neuškodila. Pro mne nejlepší film od Davida Finchera.

Předtucha (2007)

Řízné tempo to opravdu nemá a tak to mám rád. O to silnější je celková atmosféra. Dlouho mne unášela, aniž bych věděl, kde mne vyplaví. Nakonec do sebe, při troše spekulování, všechno logicky zapadá. Jediné místo, kde je náhod nezdravě mnoho, je scéna s rozuzlením, aniž by toho přitom bylo zapotřebí. Velmi nízké hodnocení mne překvapuje, takové bych čekal od skupiny skalních členů klubu přátel "Rychle a zběsile". I proto jsem tu spornou půlhvězdičku zaokrouhlil nahoru.

Gumídci (1985) (seriál)

Méďové / skáčou, jako míčky gumové, / v příbězích, jež mají úroveň.... Asi takovou, jako tenhle text.

Konkurenti (1992)

Film pro toho, kdo by snad nevěděl, co to je herecký koncert. Skladba, v níž mistři excelují, není špatná, ale chybí jí větší dynamika. A finále, které celou dobu slibuje, se vlastně ani nedostaví.

Lo strano vizio della Signora Wardh (1971)

Výtečný thriller se skvěle vystavěnou zápletkou. Kdo se umí naladit na vlnu gialla, popřípadě se přes ní přenést, užije si pěknou porci napětí a nápaditých šarád.

Co vlastně ženy chtějí? (1999)

Na titulní otázku film žádnou překvapivou odpověď nepřináší. Ani nic dalšího.

Vetřelec (1979)

Kdysi, ale to mi bylo devatenáct, na mne Vetřelec opravdu zapůsobil. Nedávno jsem ho nedokoukal. Mimochodem, dočkám se někdy, aby byl Director's cut kratší, než oficiální kinoverze?

Jasmíniny slzy (2013)

"Co bude, až Woody nebude?" ptá se POMO s odkazem na kleopatru. No, budou přece Woodyho filmy! Tenhle patří po všech stránkách k nejlepším.

Lásky čas (2013)

Na můj vkus je příběh moc naivní, nostalgický závěr celkový dojem vylepší. Ale dvě hodiny koukat, jak někomu, koho vlastně ani neznám, všechno vychází, a to ještě ne zcela jeho zásluhou ... Jako komedie film u nenáročného diváka jakžtakž obstojí, dramatické prvky jsou však plytké, jako charaktery všech postav. Pokud jde o můj oblíbený motiv cestování časem, jedná se o jednu z jeho nejslabších aplikací, nemluvě o několikrát porušeném zkraje deklarovaném pravidlu "Můžu se vracet jen tam, kde jsem byl a co si pamatuju". Richard Curtis vykradl řadu známých a osvědčených receptů, ale guláš se nepovedl.