Zrodila se hvězda (1976)

Jak mám rád oba hlavní protagonisty, musím konstatovat, že se tady nic nepovedlo. Poetický písničkář Kristofferson nezní jako rocker o nic víc, než kdyby ho hrál Felix Holzmann. Ani Barbra Streisand tu nezpívá věci, které by rozvášnily davy. Naprosto bizarní je scéna, kdy Barbra zpívá jakýsi swingový kuplet za doprovodu hardcore-rockové kapely s obřím portrétem indiánského náčelníka v pozadí a salónní publikum šílí, jakoby si právě na pódiu Elvis s Michaelem Jacksonem navzájem měnili trenýrky. Skutečnost, že tahle slátanina obdržela šest Glóbů a jednoho ze čtyř navrhovaných Oskarů, jakoby byla pokračováním plytkého a nevěrohodného scénáře.

Brouk (2002)

Jako když hráči sází na stůl karty jednu za druhou, čtyřikrát otočí balíček a někdy nesou tak rychle, že nestíháte vnímat souvislosti. Takže ani nevím, jestli ten Bug má nějaký "bug". Komu ale tohle připadá jako komedie, má pro mne dost podivný smysl pro humor.

V nitru Llewyna Davise (2013)

Tahle země není pro mladý, neboli Kterak jeden looser ke štěstí nepřišel. Pro mne jeden z nejlepších filmů od Coenů. Tři hvězdičky.

Muž na laně (2015)

V roce 1974 Ernő Rubik vynalezl svou kostku, byla založena republika Malta, v Portugalsku byl svržen Marcelo Caetano, byl objeven chemický prvek seaborgium, americký prezident Nixon rezignoval v důsledku aféry Watergate, v Praze byl slavnostně zahájen provoz na prvním úseku metra Kačerov - Sokolovská a ... jeden pošuk přešel po laně mezi věžemi WBC. Senilnícího Zemeckise to inspirovalo natolik, že zapracoval na scénáři, zainvestoval a zrežíroval film o této DECHBEROUCí události. Kleopatru tím přiměl k napsání procítěného komentáře, Verbala od toho naopak neodradil. Mimochodem, Verbala jsem tuhle potkal. Hned, jak mne vidí, volá: "Zduř Ryvíre, stará píčo! Tak si představ, jdu na nový porno Muž na lani od Vibrátora Sémězkyse. A ona je to qazisentineltální sračka o pičusovi, co si honí ptáka na drátě, skoro tam ten Kordón Levittuje, a celý to říká naprostý, promiň mi, Ryvíre, ty starej čuráku, ten neúnosně a neomluvitelně vulgární výraz, prd." No, a já na to: "Verbale, kamaráde, máš naprostou pravdu."

Marťan (2015)

Naprosto nepředvídatelné. Očekával jsem opravdu leccos, napadaly mne v průběhu nejrůznější dějové šarády, zvraty a kombinace. Na některé jsem se skrytě těšil, jiných jsem se trochu obával. Že se nakonec nestane vůbec nic, to mne opravdu nenapadlo. Ta nuda mne absolutně pohltila a prázdnota na závěr mi vyrazila dech.

Nesnesitelná krutost (2003)

Právnicky intrinkánská komedie, která se ukličkovala ve vlastních šarádách. Bratři Coenové zůstali své pověsti věrni jen co se týče názvu, jinak mne, již tradičně, ničím nenadchli.

Je to i můj život (2009)

Vlastně je to asi docela dobrý film. Jen už se mi zdá, že je nějak moc takovýchto filmů. A My Life Without Me to není. Člověk vždycky hodnotí porovnáváním s něčím na společném jmenovateli... Komu se líbil My Life Without Me, může si ho takhle dát ještě jednou v menším vydání.

Vzmuž se (2015)

Hodně upovídané. Na začátku to vypadá na pěknou blbost. Pak chvílemi taky. Nakonec je z toho romantická komedie s trochou té britské příchuti.

Procitnutí v Garden State (2004)

Film je plný bizarních postaviček a míst, ale přesto působí nečekaně přesvědčivě. Mnohé scény jsou vlastně klišé, navzdory tomu jsou originální. Inspiraci klasikou Zach Braff nijak zvlášť neskrývá. Nemusí, přinejmenším se jí vyrovná.