Pád anděla (2019)

Třetí film vcelku zajímavě rozvíjí předchozí dva snímky, tentokrát sice bez Aaron Eckharta, kterého ale nahradil skvělý Morgan Freeman. Děj je vcelku předvídatelný a odhadnout záporáky nebo zrádce není příliš těžké už chvíli po začátku filmu. Na druhou stranu mě film minimálně jednou překvapil (ohledně úmrtí jedné postavy). Akční scéna s útočnými drony u jezera v úvodu filmu je velice efektní a patří k tomu nejlepšímu, co tato série doposud nabídla. Bohužel se tvůrci ani tentokrát (stejně jako v prvním filmu) nevyhnuli méně přehledným tmavým akčním scénám, ale naštěstí jich není mnoho. Finálnímu střetnutí lze také jen stěží něco vytknout. Potěší rovněž skvělý Nick Nolte, který v roli samotářského otce hlavního hrdiny náležitě vyniknul. Lance Reddick si střihnul typově podobnou roli jako v Emmerichovu Útoku na Bílý dům. Film si udržel kvalitu nastavenou svými předchůdci a rozhodně nezklamal. Na druhou stranu znovukoukatelnost je minimální. PS: Chyba v dabingu v čase 01:22:11: "Zaktli jsme Michaela Banningse, pane" -> správně má být: "Zaktli jsme Mikea Banninga, pane". 65%

Útok na Bílý dům (2013)

Lehce naprůměrná akční jednohubka, okořeněná špetkou humoru, ale jinak variace na už mnohokrát viděné. Za jeden z nejsilnějších momentů bych označil děvče mávající vlajkou před Bílým domem ve snaze odvolat destruktivní útok amerického letectva. Těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně. 65%

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Třetí film sice dále rozvíjí děj předchozích dvou snímků, ovšem s labyrintem jako takovým už nemá podobně jako předchůdce prakticky téměř nic společného. Z pohledu akce se jedná o nejpovedenější díl, kterému ale ubližuje zbytečně natažená stopáž (film mohl být klidně o 30 minut kratší). Odehraje se tu jeden poměrně přakvapivý návrat, stejně tak jako některá překvapivá (leč trochu účelová a zbytečná) úmrtí. Film je zvláště v poslední třetině hodně předvídatelný a místy klišovitý. Zpětně hodnotím první film jako nejzajímavější. 60%

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Poměrně zásadní změna prostředí oproti prvnímu dílu. Zasazení do postapokalyptického světa plného zombíků je velký odklon od labyrintu, ale není to v žádném případě špatně. Jen je film opravdu hodně jiný. Bohužel místy dost utahané, na druhou stranu děj budí zvědavost, co bude dál. 60%

Noční můry z temnot (2019)

Celkem povedený horor. Děti v hlavních rolích působí přirozeně. Potěší retro zasazení do Ameriky 50.-60. let. Film hraje spíš na efekt než na propracovaný příběh, ale dokáže celkem vtáhnout. Škoda, že zmizení některých postav není lépe vysvětleno. Stejně tak zamrzí poněkud nedotažený konec, ačkoli si tvůrci možná připravují prostor pro případné pokračování. 65%

Labyrint: Útěk (2014)

Takové nemastné, neslané. Pokus o budování atmosféry tajemna a neznáma vyznívá trochu do prázdna. Hlavní teenage hrdinové působí tuctově, jednotvárně nebo nesympaticky (čest výjimkám ve vedlejších rolích). Film jako celek působí tak nějak nepřirozeně a strojeně a bohužel se z dané látky nepodařilo vytěžit její slibný potenciál. Rmuti aneb "pavoučí terminátoři" by si možná zasloužili bližší vysvětlení. Lepší průměr na jedno zhlédnutí. 60%

Úniková hra (2019)

Vypadá to jako další film typu "Kostka" nebo "Saw", ale Úniková hra je překvapivě svižný a poutavý počin, který namísto účelové brutality sází spíš na práci s postavami a rozmanitá prostředí. 75%

Máma (2019)

Nefunkční, nedopečené, promrhaný potenciál. 40%

Zelená kniha (2018)

Originální roadmovie, který dokonale snoubí protiklady křupanství vs. vybrané způsoby. To vše okořeněné zasazením do USA 60. let, kdy byly rasisimus a společenské předsudky velké téma. Možná pěstních šarvátek mohlo být o malinko více. Skvělé herecké výkony ústředního dua. 80%

Mrazivá pomsta (2019)

Čekal jsem přímočarou vyvražďovačku od pěšáků až k hlavnímu záporákovi při cestě za pomstou. Toto schéma ale funguje jen zhruba v první třetině filmu a pak se jakoby šlápne na brzdu a film se vydává trochu jiným směrem (Liam Neeson také v prostřední části ustupuje překvapivě do pozadí, aby znovu nastoupil výrazně na scénu v závěrečné třetině). Mrazivé pomstě nechybí originalita, zajímavé zasazení do mrazivého prostředí, ani černý humor, ale bohužel se nejedná o dalších 96 hodin. Film prostě jede tak nějak na půl plynu a nepomáhá tomu ani nemastné neslané finále. Moderní Indiáni v autech byli fajn. 60%