SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Spongebob je neuvěřitelně bizarní, originální, vtipnou a šílenou záležitostí, během jejíhož sledování máte pocit, že jste na velice podivném tripu. Internetový humor generace, která na tomto seriálu vyrůstala, má možná původ právě zde.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

— It's legen – wait for it… HIMYM je bezesporu jeden z nejlepších a nejzábavnějších sitcomů všech dob. Do detailů promyšlený, skvěle napsaný, neskutečně zábavný, plný skvělých vtipů, running gagů a kultovních hlášek, s úžasnými, dobře napsanými a skvěle zahranými postavami. Zároveň se ale nebojí brát věci i vážně a skvěle propojuje humor s romantickými, smutnými, ale i inspirativními momenty. Ted, Marshall, Lily, Robin a Barney jsou Přátelé jednadvacátého století, avšak stále aktuální a stále zábavní i pro další a další mladší generace. HIMYM je zkrátka jeden z nejlepších seriálů všech dob, který nikdy nezestárne a který se stal ještě během vysílání kultovní záležitostí. …dary! Legendary! —

M*A*S*H (1972) (seriál)

Vynikající seriál s válečného prostředí. Válka je krutá, ale tihle maníci z mobilní vojenské nemocnice se s válkou umí vypořádat a přežít jí s úsměvem na rtech. Je v něm ale i určitá hořkost na pozadí války, témata k zamyšlení, když se pozastavíte nad tím, proč se tak děje a ačkoliv se smějete, víte, že kolem umírají lidé a každou chvíli se může stát nějaké neštěstí. M*A*S*H je pro mě ale hlavně příjemnou nostalgií.

Top Gear (1978) (pořad)

Originální, vtipné, bláznivé. Tohle trio dokáže překonat všechny moderátory z téhle branže. Auta mě nikdy moc nebrala, ale je to tak zábavné… Na speciály nikdy nezapomenu.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Legendární klasika s geniálním Rowanem Atkinsonem, kterou můžete vidět tisíckrát, ale stejně se budete smát jako poprvé.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Lepší závěrečný film celé legendární série si Harry Potter nemohl přát. Druhá část posledního dílu je z většiny hlavně finální bitvou dobra proti zlu a kromě těchto scén ji lze hodnotit jen spolu s první částí. Bitva o Bradavice se povedla na výbornou, je úžasně zpracovaná, plná emocí a doprovázená skvělou hudbou.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Ne nadarmo se říká, že první díl je vždycky nejlepší a jinak tomu není ani u Pirátů z Karibiku. Koho by napadlo, že z atrakce z Disneylandu může vzniknout tak úspěšná a oblíbená filmová série. Polovinu úspěchu určitě tvoří hlavně skvělý Johnny Depp v roli dnes již legendárního a ikonického Jacka Sparrowa. Piráti jsou zábavnou dobrodružnou jízdou (plavbou?) se skvělou akcí, humorem a nezapomenutelnou epickou hudbou.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Film, kterým to všechno začalo a kterým se Harry Potter stal mezinárodním fenoménem. Stejně jako kniha se i první díl nese v pohádkovějším duchu a vyniká kouzelně dětskou atmosférou. Hlavní herecké trio je skvělé, je úžasné sledovat jejich první herecké pokusy s vědomím toho, jaké hvězdy z nich jsou nyní. Děj je jednoduchý, čarodějný svět J. K. Rowlingové byl tehdy ještě v plenkách, ale přesto se jedná o skvělý rodinný film, při jehož sledování je i po víc jak dvaceti letech zřejmé, proč si získal srdce dětí po celém světě. Snad každý mladý fanoušek Harryho Pottera doufal, že na jeho jedenácté narozeniny přiletí sova s dopisem z Bradavic.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Pokud má dobrodružství jméno, musí to být Indiana Jones. Ikonický klobouk, bič a naprosto dokonalý Harrison Ford. Legendární dobrodružná a dnes již i kultovní klasika, která výborně spojuje zajímavý příběh, skvělou akci, romantiku a humor. Indiana Jones vyniká i svým dobovým zasazením. Ona předválečná doba, která byla vrcholem archeologického lovu pokladů a dobrodruhů, sérii v jistém smyslu dodává i nadčasovost a zároveň působí velmi nostalgicky. Škoda, že už se takové filmy dnes nedělají. Indy však navždy zůstane nestárnoucí klasikou.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

— One Ring to rule them all. — Filmová trilogie Pán prstenů od Petera Jacksona je dokonalou a epickou adaptací knih, o kterých se říkalo, že jsou nezfilmovatelné. Středozemě je ze stránek knih na filmové plátno přenesena naprosto dokonale. Vše, ať už jde o vizuál, výpravu, krásnou a epickou hudbu, nebo perfektní herecké obsazení, je v těchto filmech naprosto dokonalé. Jde o nadčasové dílo, jedny z nejlepších filmů v historii, které by měl každý vidět a jejichž literární předlohu by si měl každý alespoň jednou za život přečíst. Co ještě o této legendární Oscary ověnčené filmové trilogii napsat, co už nebylo tisíckrát napsané předtím? Co víc ještě psát o slavných knihách, které jsou jedny z nejlepších na světě, které zrodily moderní fantasy a jejich nezapomenutelném příběhu, který se odehrává v jednom z nejpropracovanějších fiktivních světů, který byl kdy stvořen? Když se do Tolkienova světa zamilujete, je to zkrátka láska na celý život.