Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

— It's legen – wait for it… HIMYM je bezesporu jeden z nejlepších a nejzábavnějších sitcomů všech dob. Do detailů promyšlený, skvěle napsaný, neskutečně zábavný, plný skvělých vtipů, running gagů a kultovních hlášek, s úžasnými, dobře napsanými a skvěle zahranými postavami. Zároveň se ale nebojí brát věci i vážně a skvěle propojuje humor s romantickými, smutnými, ale i inspirativními momenty. Ted, Marshall, Lily, Robin a Barney jsou Přátelé jednadvacátého století, avšak stále aktuální a stále zábavní i pro další a další mladší generace. HIMYM je zkrátka jeden z nejlepších seriálů všech dob, který nikdy nezestárne a který se stal ještě během vysílání kultovní záležitostí. …dary! Legendary! —

M*A*S*H (1972) (seriál)

Vynikající seriál s válečného prostředí. Válka je krutá, ale tihle maníci z mobilní vojenské nemocnice se s válkou umí vypořádat a přežít jí s úsměvem na rtech. Je v něm ale i určitá hořkost na pozadí války, témata k zamyšlení, když se pozastavíte nad tím, proč se tak děje a ačkoliv se smějete, víte, že kolem umírají lidé a každou chvíli se může stát nějaké neštěstí. M*A*S*H je pro mě ale hlavně příjemnou nostalgií.

Top Gear (1978) (pořad)

Originální, vtipné, bláznivé. Tohle trio dokáže překonat všechny moderátory z téhle branže. Auta mě nikdy moc nebrala, ale je to tak zábavné… Na speciály nikdy nezapomenu.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Legendární klasika s geniálním Rowanem Atkinsonem, kterou můžete vidět tisíckrát, ale stejně se budete smát jako poprvé.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Lepší závěrečný film celé legendární série si Harry Potter nemohl přát. Druhá část posledního dílu je z většiny hlavně finální bitvou dobra proti zlu a kromě těchto scén ji lze hodnotit jen spolu s první částí. Bitva o Bradavice se povedla na výbornou, je úžasně zpracovaná, plná emocí a doprovázená skvělou hudbou.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Ne nadarmo se říká, že první díl je vždycky nejlepší a jinak tomu není ani u Pirátů z Karibiku. Koho by napadlo, že z atrakce z Disneylandu může vzniknout tak úspěšná a oblíbená filmová série. Polovinu úspěchu určitě tvoří hlavně skvělý Johnny Depp v roli dnes již legendárního a ikonického Jacka Sparrowa. Piráti jsou zábavnou dobrodružnou jízdou (plavbou?) se skvělou akcí, humorem a nezapomenutelnou epickou hudbou.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Film, kterým to všechno začalo a kterým se Harry Potter stal mezinárodním fenoménem. Stejně jako kniha se i první díl nese v pohádkovějším duchu a vyniká kouzelně dětskou atmosférou. Hlavní herecké trio je skvělé, je úžasné sledovat jejich první herecké pokusy s vědomím toho, jaké hvězdy z nich jsou nyní. Děj je jednoduchý, čarodějný svět J. K. Rowlingové byl tehdy ještě v plenkách, ale přesto se jedná o skvělý rodinný film, při jehož sledování je i po víc jak dvaceti letech zřejmé, proč si získal srdce dětí po celém světě. Snad každý mladý fanoušek Harryho Pottera doufal, že na jeho jedenácté narozeniny přiletí sova s dopisem z Bradavic.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Pokud má dobrodružství jméno, musí to být Indiana Jones. Ikonický klobouk, bič a naprosto dokonalý Harrison Ford. Legendární dobrodružná a dnes již i kultovní klasika, která výborně spojuje zajímavý příběh, skvělou akci, romantiku a humor. Indiana Jones vyniká i svým dobovým zasazením. Ona předválečná doba, která byla vrcholem archeologického lovu pokladů a dobrodruhů, sérii v jistém smyslu dodává i nadčasovost a zároveň působí velmi nostalgicky. Škoda, že už se takové filmy dnes nedělají. Indy však navždy zůstane nestárnoucí klasikou.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

— One Ring to rule them all. — Filmová trilogie Pán prstenů od Petera Jacksona je dokonalou a epickou adaptací knih, o kterých se říkalo, že jsou nezfilmovatelné. Středozemě je ze stránek knih na filmové plátno přenesena naprosto dokonale. Vše, ať už jde o vizuál, výpravu, krásnou a epickou hudbu, nebo perfektní herecké obsazení, je v těchto filmech naprosto dokonalé. Jde o nadčasové dílo, jedny z nejlepších filmů v historii, které by měl každý vidět a jejichž literární předlohu by si měl každý alespoň jednou za život přečíst. Co ještě o této legendární Oscary ověnčené filmové trilogii napsat, co už nebylo tisíckrát napsané předtím? Co víc ještě psát o slavných knihách, které jsou jedny z nejlepších na světě, které zrodily moderní fantasy a jejich nezapomenutelném příběhu, který se odehrává v jednom z nejpropracovanějších fiktivních světů, který byl kdy stvořen? Když se do Tolkienova světa zamilujete, je to zkrátka láska na celý život.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

— Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice. — The Phantom Menace si rozhodně nezaslouží být terčem výsměchu, kritiky, ani (dnes už velmi vyčpělých) vtipů v popkultuře. I přes zjevné nedostatky a přešlapy se stále jedná o skvělý a zábavný film, který do univerza přinesl mnoho nových věcí, lokací a postav, a učinil jej mnohem větším a zajímavějším. Film velmi táhne nahoru i skvělé herecké obsazení v čele s Liamem Neesonem (jedním z mých nejoblíbenějších Jediů). Qui-Gon a Obi-Wan jsou skvělá dvojice a Darth Maul skvělý (i když trestuhodně nevyužitý) záporák. Díky Síle, že nakonec vstal z mrtvých a toto oživení tak dalo vzniknout jedné z nejlepších příběhových linek celé ságy.