• Krátkometrážní

Kdo přežije - Worlds Apart (2015) (série)

Dnes jsem shlédl 11. epizodu. Co se týče soutěží, konceptu hry a odměn je to parádní sezóna, baví mě návraty starých dobrých soutěží a hodně pozitivní jsou drobné malé inovace v samotné hře - výhody a možnosti výběru pro hráče. Otevírá to víc prostoru pro taktizování. Obsazení mi ze začátku přišlo dobré, měl jsem hned ze startu několik favoritů. Rozdělení týmů na businessmany, dělníky a hipíky" je taky fajn, další zajímavý sociální experiment, který Survivor nabízí a hlavně na začátku toto rozdělení hrálo roli v událostech v sérii. Nicméně mí oblíbení hráči už odešli všichni a to mě mrzí, v 90% případech mojí favorité vydrží, alespoň do finální pětky a považuju zbylou sestavu za 6 blbců a 1 skutečného hráče. Ale to je pouze moje osobní averze vůči některým. Tak doufám, že nebudu rozmrzelej z finálního vítěze, i když stát se může všelicos, protože -a to se musí nechat- série měla pár dobrých blindsidů a zvratů. Takže se těším na finále a dávám 4 hvězdičky, měnit asi nebudu. Všechny série Survivora mají ode mě 4 hvězdy a těm nejoblíbenějším dávám 5.

Angel Heart (1987)

Takle měl vypadat Constantine.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Rád bych tomu dal i pět hvězd, byl by to skvělý animák, ALE mě osobně vadí (ať už v DC, nebo v Marvelu) když se děj týká alternativních vesmírů. Alternativní světy dělaly vždy neplechu a jediná série kdy se to podle mě povedlo bylo House of M od Marvelu. Takže tři hvězdy za kvalitní film a dvě strhávám za (podle mě) špatně zvolenou komiksovou předlohu / Tao Quit

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Po druhé sérii pořád brilantní a hutné. Výborná animace

Death of an Indie label (2011)

Esham je legendární rapper. Odstartoval svoje působení v hiphopové hře v roce 1989 s albem Boomin Words from hell. Stal se jedním z vynálezců horrorcoru (rap s horrorovou tématikou) a vytvořil další subžánr Acid Rap (Rap s drogovou tématikou převážně do metalovo-hip hopových podkladů). Vytvořil ohromné množství skladeb, alb a všeho. Ovlivnil umělce jako Eminem, Insane Clown Posse, Twiztid a mnoho dalších. Tento dokument pojednává o začátcích labelu Reel Life, který vytvořil se svým bratrem Jamesem. Během dokumentu jsou promítány záznamy z koncertů z počátků 90. let, ukázky z klipů, rozhovory s Jamesem a Eshamem a mnoho dalšího zajímavého materiálu. Pro fanoušky Eshama, horrorcoru nebo hiphopu obecně - nutnost!

The Tunnel (2011)

Tohle se mi moc líbilo. Nebyl jsem vyloženě zděšený, ale užíval jsem si atmosféru "ztracení v tunelech, kde něco žere lidi" a přemýšlel o tom všem a pokud o filmu přemýšlím i po vypnutí, je to na 4 hvězdy. Mám rád Blair Wich, Rec, Grave Encounters (Paranormal Act. a čtvrtý druh moc ne) a tenhle režisérský styl je přímo stvořen pro horrory. Minimalismus, strach, neznámo, sledujete šlamastyku, do které se někdo dostal a natočil jí. Paráda. Myslím, že s australskými filmy moc zkušeností nemám (krokodýl dundee?) a odteď budu jejich horrory hlídat, protože tohle bylo krásně uděláno. Prostředí temných tunelů, které jsou skutečné, žádné kulisy, má sílu. Horrorová zápletka byla fajn, nemám rád přehnané bubáky s rádoby hlubokou mystikou, tady mi vyhovalo, že jde o jakéhosi mutanta, příšeru, nebo co a to stačilo.

Smrtící droga (2006) (TV film)

Tohle bych povinně promítal na základce. 5 hvězd nedávám jenom proto, že dokument shrnuje hlavně jeden z fyzických jevů pervitinu a tím je kazení zubů a ostatní jevy přehlíží. Ovšem si musíme uvědomit to, že pokud by měl někdo natočit dokument shrnující veškeré záludnosti a zrůdnosti pervitinu, musel by mít nějakých 10 hodin. Je to všechno reálné, mám s methem zkušenosti, jsem abstinent a když jsem absoloval pobyt v léčebně, spoustu lidí (ne)mělo perníkové zuby. Bohužel jsou však zuby až jedna z psoeldních věcí co pervitin rozežere.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Komiks jsem četl v době kdy vyšel u nás, tedy přibližně před sedmi lety. Spoustu věcí jsem si nepamatoval, film mi je však připoměl a měl jsem při sledování pocit, že doopravdy vidím opět "ten" příběh o starém Batmanovi. Děj začíná tím, že se Batman po letech důchodu vrací zpět v netopýří masce, za prvé proto, že je Gotham neúnosně plný kriminality a za druhé, protože to nejde jen tak dodržet slib "nebýt Batmanem". Bruce Wayne je zde starý, surový, polo-šílený, s ničím si neláme moc hlavu a pouze dělá svoje - chytá a týrá zločince. Při tom všem, že to není až tak úplně "ten starý dobrák Batman", ale temný, paličatý stařec mu držíte palce a fandíte mu. Atmosféra a napětí filmu nechybí, můžete počítat s tím, že Batman pocítí bolest, utrpení a bude zlomený. Ale je to Batman a vždy si ví rady. Mezi vedlejšíma postavama jsou bravúrně vyvedeny charaktery komisaře Gordona, Lany Langové, Two-Face, Robina a pár dalších, které se nejspíše projeví více ve druhém dílu. Příště už Superman. Skvělá práce v DC, nejlepší Batmanovský animák za posledních pár let. 5 hvězd jako vyšitých za luxusní podívanou.