Zmizelá (2014)

Asi jsem měla příliš velká očekávání a tak mě zaskočilo, že film neobsahuje nic, co bych už vlastně neviděla jinde. Nicméně je to velice šikovně poskládané, atmosféra výborná a oba představitelé manželského páru do své role skvěle zapadají. Přesto mám pocit, že na čtyři hvězdičky to prostě není. 3,5

Láska na kari (2014)

Film spíš o vaření, samotné vztahy jsou zde podány dost zjednodušeně. Nicméně film, pokud se chcete naladit na své vlastní kulinářské "kouzlení", může spolehlivě fungovat :-)

Camp X-ray (2014)

Film, který je celý postavený na pocitech jedné "blondýny", která se musí vyrovnat s fungováním strážní služby, s jejími odlidštěnými pravidly, která vlastně dost odpovídají i odlidštěným pravidlům fungování armády. A Kristen Stewart celý film výborně odtáhne, pocitům její postavy není nijak těžké porozumět a naladit se na ně.

Mistr popravčí (2015) (seriál)

Po čtyřech dílech: Díky zdejším komentářům jsem původně ani nezamýšlela sledovat, ale vzhledem k tomu, že jsem hledala náhradu za The Last Kingdom, tak jsem nakonec zkusila a byla jsem velice mile překvapená. Seriál, kde není děj prvoplánově rozvržený (až snad na klasické rozehrání prvního dílu), i kladné postavy nemají mnohdy na výběr a musí se vyrovnat s nemožností situaci nějak přijatelně zvrátit, herci jsou dobře vybraní a jediné co je opravdu mínusem je ona podivná linie s čarodějnicí.

Správnej dres (2015) (TV film)

Příjemné překvapení. Pohrávání si s přiznanými klišé a v podstatě doslovně dodržovaná "pravidla" amerických romantických komedií, tady fungují a sklouznou za hranu trapnosti jen výjimečně. Opravdu výborná Kuchařová, kdo by něco takového od modelky čekal, že :-) Jediným opravdu velkým průšvihem je přehrávající Mádl a asi aby mu to nebylo líto, tak se na stejné vlně veze i většina vedlejších postav. Na čtyři * to sice spíš není, ale zdejší nízké hodnocení k tomuto nadhodnocení prostě svádí.

Iracionální muž (2015)

Tento film se mi docela těžko hodnotí.......atmosféra je povedená, příběh není vysloveně špatný i když je naprosto jasné, že je to jen další variace na téma, které Woody již zpracovával. Celý film táhne nahoru výborná Emma Stone. Ani Phoenix nehraje špatně, ale místy je dost poznat, že hercův charakter je od profesora filozofie hodně vzdálený a to je celkem problém.

Nejhledanější muž (2014)

To, co v prvních okamžicích vypadá jako klasické špionážní drama, se rychle mění na psychologický souboj o budoucí život jednoho člověka... Celý příběh je celkem nedramatický, zato však precizně vyvážený a postupně nám nabízí stále detailnější a citovější pohled na jednotlivé postavy, až k nečekaně symbolickému závěru - završení Hoffmanovy kariéry. 4,5

Cesta (2014)

Tvrdé, mlčenlivé a svým způsobem docela kruté postapo. I když je to vůbec postapo? Kromě mezilidských vztahů to ostatní v tomto světě celkem funguje.

Agent Carter (2015) (seriál)

Přiznávám, že mi Marvel postavy moc neříkají a na tento seriál jsem se podívala jen kvůli vychvalované retro atmosféře...a je chválena opravdu zaslouženě. Navíc dvojice Peggy a Jarvis je výborná a i ostatní herecké obsazení je velice dobře zvolené . 3,5*

Tyran (2014) (seriál)

Rukopis tvůrců Homelandu je znát, seriál využívá stejné prvky, přesné a psychologicky přesvědčivé zacílení na psychiku hlavního uzavřeného hrdiny, kterého ovlivnily dvě rozdílná kulturní prostředí. Oproti Homelandu je však celý příběh jednodušší a hrdinovo dilema je více čitelné. Seriál po skvělém pilotu nabývá spíš komornější ráz a rezignuje na nějaké výraznější zapojení vedlejších postav, což je zřejmě důsledek malého počtu dílů a omezeného rozpočtu, ale i tak se mi hodně líbí. 4,5*