higuain

higuain

okres Kolín

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 3.1.2021  12:42

Asi nejhorší vizitka filmu je, když od něj nemáte přehnaná očekávání a stejně vás výsledek zklame. Co se týče WW84, nečekal jsem zázraky, už jednička je dle mého trochu přeceňovaná (je to fajn film, ale místy dost naivní a třeba závěrečná bitva s Áresem je strašná), nicméně trailery nevypadaly nějak zle a tak nějak jsem od Jenkins čekal, že přinejmenším solidní komiksovou jednohubku zvládne. Výsledkem je ale bohužel podprůměr. Začátek na Themysciře je fajn, ale pravděpodobně jde o jedinou opravdu dobře natočenou akční scénu, v ostatních případech se totiž nedá mluvit o příliš dobrý práci jak s CGI, tak ani s choreografií. Co se týče příběhu, není se moc čeho chytit. Ta myšlenka chaosu, který by nastal v hypotetický situaci (nebudu spoilerovat) se mi sama o sobě docela líbila, ale její zpracování je dost nedotažený. A způsob oživení Trevora mě taky zklamal, to už bych byl radši, kdyby z něj udělali toho Lanterna, jak se jeden čas spekulovalo. Zimmerova hudba zprvu vypadala dobře, nicméně když tam na konci nacpal Beautiful Lie z BvS, tak jsem jen kroutil hlavou - skladba je to výborná, ale patří k Batfleckovi a vpálit jí bez servítek do WW je přinejmenším lenost. 50%.

• 3.1.2021  12:11

Za mě o něco slabší než první část, ale pořád to budí daleko lepší dojem, než když jsem to viděl poprvé před x lety bez znalosti předlohy. Škoda, že Weller nedaboval Batmana častěji, hlas má na to perfektní.

• 3.1.2021  12:04

You don't get it boy. This isn't a mudhole, it's an operating table. And I'm the surgeon. Před pár lety jsem to viděl poprvé a moc mě to nezaujalo, po přečtení předlohy jsem tomu ale dal druhou šanci a byl jsem skoro na vážkách, jestli tomu nedat i tu pátou hvězdu. Výborná adaptace se skvělou hudbou.

• 21.11.2020  20:35
    Koruna - Série 4 (série) (2020)

Rozhodně lepší než místy trochu utahaná třetí série. A cením odvahu s poměrně nekompromisním zobrazením některých stále ještě choulostivých témat, zejména co se týče vztahu Diany s Charlesem.

• 11.11.2020  09:44
    Metropolis (1927)

Okem dnešního diváka takřka nehodnotitelný film. Je v něm sice kus historie, ale čtení zajímavostí je zábavnější než samotný sledování filmu. Má na svou dobu nepochybně jedinečnou vizuální stránku, ale jeho stopáž je na němý film neúnosná. Zkrátka je dost důvodů, proč ten film obdivovat, ale zároveň ho ani nedokoukat. Já jsem to do konce zvládnul, ale bylo to teda trápení.

• 24.10.2020  16:04
    Dangal (2016)

Zpočátku mi to přišlo, jak nepovedená parodie. Otec zápasník má mindrák, že nevyhrál medaili, a tak chce syna, aby jí vyhrál za něj. Dostane ale samý dcery, tak je z toho strašně na dně, ovšem jen do chvíle, kdy dvě jeho nejstarší dcery zbouchají nějaký drzý kluky a jemu dojde, že oni vlastně taky "mají zápasení v krvi" a začne je k jejich nevoli trénovat. No prostě jeden facepalm za druhým. Nicméně jak byla první polovina filmu přihlouplá, tak ta druhá "vyloženě sportovní" byla oproti tomu fakt dobře natočená. Tak dobře, až mě to ke konci dojalo.

• 24.10.2020  15:56

Tříhodinová exkurze do lidského svědomí. Nadčasový film.

• 24.10.2020  15:52
    Ben Hur (1959)

Opravdový velkofilm, který je na svou dobu technicky tak brilantní, že lze jedině smeknout. Sice je dlouhatánský, takže podruhý si ho člověk asi nepustí, ovšem na jedno shlédnutí ta délka nakonec (oproti mým skeptickým očekáváním) nevadila. Holt když je film kvalitní, tak si může dovolit i 3,5 hodiny. 80%.

• 6.10.2020  14:43
    Watchmen (TV seriál) (2008)

Rozpohybovaný obrázky geniálního komiksu rozdělený do 12 epizod podle jednotlivých kapitol. Pro fanoušky předlohy povinnost a pro ty, co komiks číst nechtějí, tak zajímavá alternativa (mimo hraný film, kde přece jen není úplně vše, byť adaptace je to výborná a žádný zásadní momenty nebo myšlenky v ní nechybí). Dojem kazí pouze audioknižní způsob vyprávění, kdy všechno vypráví jediný mužský hlas, což místy působí komicky.

• 6.10.2020  10:32
    Páni kluci (1975)

Má to docela fajn atmosféru a krásnou Hapkovu hudbu, ale obávám se, že by člověk na tom filmu musel vyrůstat, aby ho pak i v dospělosti dokázal s nostalgií plně docenit. A to bohužel není můj případ.

• 4.10.2020  22:21
    365 dní (2020)

Co může být horší než Padesát odstínů šedi? Když se to pár neumětelů snaží napodobit.

• 27.8.2020  11:08

Hodně slaboučká Allenovka. Vtipu minimum, příběh banální a postavy jsou jen karikatury, navíc všechny do jednoho šíleně nesympatický a to i přes celkem solidní hereckou sestavu.

• 22.8.2020  13:25

Takhle nějak by asi vypadala tvorba Tonyho Scotta, kdyby se narodil o pár generací dříve.

• 12.8.2020  09:25

První polovina filmu je velmi dobrá, pak se ale rozlije kýbl s patosem a už se na to nedá dívat bez úšklebku. Chápu, že je to pocta obětím a policistům, ale toho kýče bylo prostě přespříliš.

• 15.7.2020  11:56
    Závod o Bílý dům (TV seriál) (2016)

Velmi dobře a v zásadě nezaujatě zpracovaná dokumentární minisérie, u které zamrzí jen to, že se nedopracovala k dalším sériím. I bez Spaceyho narace by to stálo za to. 85%.

• 9.6.2020  21:18
    Hollywood (TV seriál) (2020)

Tohle někdo myslel vážně? Solidní výplach mozku a exemplární ukázka toho, jak se proti rasismu, homofobii a diskriminaci žen bojovat nemá - takhle to lidem násilím mlátit o hlavu může mít jedině opačný efekt. Hollywood je místy zábavný, ale jakmile se od humoru přejde do vážnější polohy, tak je až komicky špatně napsaný - v podstatě na úrovni telenovely. Ten závěrečný cukrkandl na Oscarech je už pak daleko za hranou parodie.

• 28.4.2020  15:57

Kvalitní, poctivá a surová akční nálož. A takových jen houšť. 80%.

• 23.4.2020  12:47
    Nákaza (2011)

...aneb jak se z filmu, po kterém nejdříve neštěkl ani pes, stala nadčasová záležitost. Myslím, že každý, kdo to (stejně jako já) viděl poprvé již před pár lety, tak si ke svému původnímu hodnocení může v dnešním kontextu automaticky přihodit hvězdu navíc. Smekám za to, nakolik se Soderbergh a Burns dokázali trefit do reality.

• 4.4.2020  10:12
    Mesiáš (TV seriál) (2020)

Rozporuplná záležitost. Za prvé se jedná o materiál, který by byl daleko vhodnější pro film. Na prostoru deseti epizod je zde přespříliš omáčky a zbytečných vedlejších linek (např. Jibril a Samer, naprosto zbytečná zápletka, kterou bych komplet vystříhal). Je to škoda zejména proto, že ta ústřední zápletka je sama o sobě hodně zajímavá, alespoň teda její premisa, provedení už pokulhává, čímž se dostávám k druhému bodu. Rozjezd je velice slušný a z prvních dílů vyvstane dost otázek, na které rozhodně chcete znát odpovědi. Těch se ovšem z větší části nedočkáte a místo pořádného finále tvůrci v posledních dílech bezradně přešlapují na místě a nevědí, jak příběh ukončit, nebo ho lépe řečeno ani nechtějí ukončit - je zřejmé, že cílem byla druhá série, tu ovšem Netflix neposvětil, takže je z toho jen další "neukončený" seriál. 70%.

• 28.3.2020  20:39

We accept the love we think we deserve. 85%.

• 25.3.2020  13:04

Pro studio zasloužená facka. Za to, že kreativních tvůrců s vizí (ano, myslím tím Snydera, protože ať si o něm a jeho stylu myslí kdo chce co chce, jeho pentalogie by byla výjimečná, kdyby mu neházeli klacky pod nohy) se zbavují, ale točit nesmysly jen proto, že jedna postava byla po Suicide Squad populární, jim přijde ok. Tenhle film je totiž opravdu exemplární zbytečnost se scénářem napsaným pravděpodobně někde na záchodě. A co hůř, i ta Margot, která byla v Suicide Squad skvělá a je v podstatě jediným důvodem, proč tenhle film vznikl, je tu už jenom otravná. Ostatní postavy absolutně nezájem. Vzhledem k tržbám pokračování naštěstí nehrozí.

• 25.3.2020  12:08

Já tomu Ayerovi ne a ne přijít na chuť. Poměrně trefně to popsal David´82 - Fury je podivný mišmaš, který se místy tváří jako vážný válečný drama, místy jako videohra, v půlce si Ayer chvíli hraje na Tarantina a finále působí jako trailer na Suicide Squad. Obsazení je super, ale ten scénář snad nikdo nemohl brát vážně.

• 24.3.2020  14:36

Jedno se tomu upřít nedá - Emmerich se s druhou světovou vypořádal určitě líp než jeho pokrevní brácha Bay. Srovnání s Pearl Harbor sice není zrovna kompliment, ale upřímně, kdo od něj čekal něco víc? Stejně jako Bay, tak i Emmerich se narodil pro akci, a ta je tu natočená poměrně slušně. Scénář nenabízí nic, nad čím bych mohl rozdávat superlativy, ale aspoň se obejde bez telenovely a přehnaný míry patosu.

• 21.3.2020  15:26
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Výborný seriál, prvních pár sérií jsem hltal téměř jedním dechem a to jsem měl před sebou státnice. Ke konci už tomu taky docházela šťáva, nicméně nadprůměrnou kvalitu si to udrželo.

• 19.2.2020  19:51

Ještě větší ledová kravina než posledně.

• 19.2.2020  14:06

Martin Lawrence sice už nezvládá fyzickou akci, ale jakmile otevře hubu, tak je to co slovo, to perla. Film s našlapanou akcí a obrovskou kadencí hlášek (ani si nevzpomenu, kdy jsem se u akčního filmu naposledy takhle zasmál), který o parník předčil veškerá očekávání. A jelikož jsem mj. před pár dny viděl i 6 Underground, tak říkám zaplaťpánbůh za to, že to netočil Bay - od něj tady bohatě stačilo jedno povedený cameo.

• 18.2.2020  23:24
    1917 (2019)

Lepší než Dunkirk. Technicky brilantní film, který by tu iluzi absence střihu ani nepotřeboval, protože např. scéna "běhu napříč zákopy" byla působivá natolik, až mě to dojalo. 90%.

• 5.2.2020  11:50

Tahle série je už dávno za zenitem a v Paramountu jsou blázni, že do toho vrazili téměř 200 mega - to se pak člověk nediví, že mají existenční problémy. A když už se teda rozhodli, že budou navazovat přímo na Cameronovu dvojku, tak by možná bylo fajn nespláchnout ten film do záchoda hned v úvodní scéně.

• 17.1.2020  10:34

Tohle se podle mě vyplatí vidět pro tu spoustu popkulturních narážek, z nichž se některý fakt povedly - scéna, ve který si Ben Affleck nemůže vzpomenout na jméno matky Bruce Waynea, je absolutním vrcholem filmu. Takových momentů zde ovšem není dost na to, aby to utáhlo komedii o stopáži celovečerního filmu. Tenhle "reboot" tak sice občas pobaví v jednotlivostech, ale jako celek spíš nudí.

• 10.1.2020  21:05

Palpse už měli nechat spát...

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21