Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (703)

plakát

Bullet Train (2022) 

Leitch u mě po delší době zabodoval. Je to ujetý, je to přepálený, je to místy absurdní, ale je to skvělá zábava po celý dvě hodiny stopáže. Brad Pitt výbornej, ale není sám, na všech hercích je vidět, že je natáčení tohohle filmu bavilo, stejně tak jako mě bavilo jeho sledování. 85%.

plakát

The Gray Man (2022) 

Přijde mi, že Netflix podobně jako u nedávného Red Notice sází na velká jména na plakátu a zdánlivě neustálé změny lokací, ale na tom, aby divákům dodal kvalitní blockbuster i po příběhové stránce mu vlastně vůbec nezáleží. Ono proč vlastně, tyhle věci svou sledovanost mají, tak proč se starat o to, že scénář stojí za hovno. Jako u Red Notice, film není vyloženě špatný, jako výplach na jedno použití je to celkem zábava. Ale za ty prachy a s takovými jmény v ansámblu bych opravdu čekal víc.

plakát

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál) 

McGregor a Christensen se v rámci PR k tomuto seriálu zúčastnili společně několika interview, přičemž v jednom z nich se vyjádřili k Lucasovým prequelům, který jsou podle nich nedoceněný. No, já třeba prequely nikdy nepovažoval za špatný filmy, čili zrovna mnou byly doceněný už od začátku, nicméně s ohledem na to, jak negativně byly vnímány dvě dekády nazpět, tak v kontextu dnešní Disney Star Wars éry věřím, že se na ně nejeden "kritik" podívá a řekne si, kéž by dnešní SW tvorba byla alespoň na této úrovni. Až na výjimky totiž Disney opravdu působí dojmem, že nemá tušení, kam tuhle značku směřovat a jak s ní zacházet. Obi-Wan není vyloženě špatný, ale je brutálně nevyrovnaný. Občas jsou k vidění záběry, co působí úchvatně a občas v něm jsou akční scény a pasáže, co naopak vypadají až neuvěřitelně lacině. Scénář sem tam zabrnká na vážnější notu a někdy to i zafunguje, ale pak vždy přijde s nějakou nelogickou kokotinou, která to celý shodí. Hudba celkově vzato taky nepříliš výrazná. 3* není zas tak zlý hodnocení, nicméně jde opravdu o zklamání, protože zrovna zde byl potenciál mnohem větší.

plakát

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál) 

Bohužel se to moc nepovedlo. I tolik kritizovaná sedmá série byla podle mě povedenější a rozhodně měla mnohem lepší závěr. Gilmorky nikdy nebyly dokonalý, i přes to měly v původním seriálu ode mě větší sympatie. Zde je Lorelai na můj vkus až moc přecitlivělá a Rory, to je vyloženě úlet. Občas se to trefí do nostalgický vlny, ale celkově vzato je to docela splácanina, což kromě wtf závěru asi nejlíp vystihuje postava Paula, která existuje snad jen proto, aby divák měl další důvod nemít rád Rory, protože mimo to jsem za celý 4 díly nenašel ani jeden racionální důvod, proč zde jeho postava vůbec existuje.

plakát

Gilmorova děvčata (2000) (seriál) 

Tohle kdysi běželo v TV neustále a i když to působilo celkem sympaticky, nebyl jsem cílovka a nevěnoval jsem tomu moc pozornosti. A ačkoliv cílovka nejsem vlastně ani teď a technicky vzato ani nikdy nebudu, tak shodou několika okolností jsem měl možnost ten seriál vidět komplet a zcela nečekaně se z něj stala docela srdcovka. Běžně by to bylo za 4*, pátou hvězdu přidávám z osobních důvodů.

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022) 

Hype na MCU filmy mě už dlouhá léta nechává chladným, zde jsem ale přece jen čekal víc. Film není špatný, rozhodně ale nenaplnil potenciál. A ačkoliv Olsenka je výborná jako kladná i záporná postava, co zde provedli s jejím charakterem mě taky dvakrát nenadchlo. 65%.

plakát

Top Gun: Maverick (2022) 

Tom Cruise je hvězdou Hollywoodu již od 80. let, i přes to v něm ale působí jako zjevení. Real life akční hrdina, který před kamerou dělá šílený věci, který by většina filmařů při prvním brainstormingu odepsala s tím, že jsou impossible. Jeden z jeho kolegů ostatně trefně podotknul, že tam, kde ostatní lidé usoudí, že něco nejde, Tom Cruise teprve začíná pracovat. Že v novém Top Gunu lítá nejen Cruise, ale i ostatní herci  ve skutečných stíhačkách, protože Cruise jim na to zařídil několikaměsíční intenzivní výcvik, to je samozřejmě fascinující samo o sobě, nicméně není to něco, co by mě v kontextu Cruisova přístupu k řemeslu překvapilo. Jestli něco bylo příjemným překvapením, tak to byla skutečnost, že na rozdíl od původního Top Gunu ten film funguje i na osobní rovině. Ano, vzdává to hold legendě a v zásadě se to nese v podobném duchu, nicméně je to ve všem tak nějak... vyspělejší. Scottův Top Gun jsem viděl před pár lety a i když i v něm se našla pozitiva, můj celkový dojem z něj byl víceméně negativní (dodnes u něj mám jen 2*). Zde se ovšem mísí spokojenost s nadšením. Při domácí projekci bych zřejmě zůstal jen u spokojenosti, ale v Imaxu jde opravdu o jedinečný zážitek, který můžu doporučit i těm, kteří si (jako já) myslí, že starý Top Gun je kravina. PS: Soundtrack (včetně songu od Lady Gaga) je taky hodně povedený, viz zde. _____ Po hodně dlouhý době film, na který jsem vyrazil do kina i podruhý. A stálo to za to. Zde ve dvou hodinách zažijete opravdu všechny druhy emocí, je to jeden z nejlepších akčních blockbusterů posledních let. A ten soundtrack napodruhé vyčnívá ještě víc. Pravděpodobně film roku.

plakát

Vyšehrad: Fylm (2022) 

Že to bude kardinální kokotina bylo dopředu jasný. Otázka byla pouze jediná - dokáže to pobavit? No mě to rozhodně pobavilo, ergo splnilo svůj účel.

plakát

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) 

Po nepříliš úspěšné dvojce se trojka odkládala, aby se více zapracovalo na scénáři a výsledkem je ještě větší scénáristický zmar. Já vím, že pokud jde o HP a wizarding world, tak člověk vždy musí trochu přivírat očka nad logikou některých věcí, ale tolik nesmyslů, co bylo zde, to snad nebylo ani v Prokletém dítěti. Nějaká elementární logika zde nefunguje nejen v jednotlivostech, které by se daly snadněji přehlídnout nebo odpustit, ale vlastně v celé kostře příběhu. A když nefunguje příběh jako celek, může ho alespoň částečně zachránit jen nadstandardní zpracování. Jenže to by u kormidla nesměl být rutinér Yates, který snad nikdy nedokázal pořádně zachytit atmosféru HP světa (všichni tři jeho předchůdci v tomhle směru odvedli lepší práci než on). A tak to nezachrání ani Howardova hudba (která držela nad vodou už předchozí film) a povětšinou fajn herci, i když tady mi někteří taky lezli krkem a ve vší úctě k Madsovi, Depp se do role Grindelwalda hodil líp, resp. jeho pojetí mě bavilo víc. Jestli má tahle série pokračovat (a to je taky otázka s červeně zvýrazněným otazníkem), tak prosím jedině se zásadními personálními změnami, počínaje režií. PS: The Secrets of Dumbledore je další nesmyslný název filmu, co téměř vůbec neodráží jeho skutečný obsah.

plakát

Batman (2022) 

Rozhodně cením autorský přístup, ačkoliv Reeves je pro mě pořád o něco níž než Nolan i Snyder. Každopádně se ale jedná o velmi dobrý film, do kterýho se nakonec i ten emo Battinson celkem hodí (i když mým oblíbeným Batmanem nebude asi nikdy). Líbila se mi velmi ponurá atmosféra Gothamu, detektivní linky, hudba, Penguin (Farrell opravdu k nepoznání) a Riddler, jehož si Paul Dano užívá, jeho jedinou chybou je, že ten jeho plán v samotném závěru nedává moc smysl. Zoë Kravitz jako Catwoman není špatná, jiskření s Batmanem ovšem postrádá uvěřitelnou chemii. Tři hodiny film ustál v pohodě, i když bez těch posledních dvaceti minut by se to asi taky odešlo. Ale takhle je to líp rozehraný pro již potvrzený sequel. 80%.