Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Postradatelným svým způsobem sluší, když nejsou dokonalí, koneckonců většina těch legend se proslavila na filmech, jenž mají do dokonalosti daleko. Předešlý díl byl našlapanej, se spoustou hlášek, ale duch jedničky mu chyběl. Trojka v první polovině filmu drhne, má ale štěstí, že Gibson a Banderas to dokážou oživit. Dále má štěstí, že závěrečná akce má grády a že tyhle ikony pohromadě mám rád i přes ty vady na kráse.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

JKR poprvé píše scénář k filmu a sází při tom na jistotu. Hlavní úkol Fantastických zvířat je jasný, vydělat Warnerům prachy a vytvořit tím pohodlnou půdu pro další filmy. Dostáváme tak veskrze typický blockbuster, který sice ničím výrazně nepřekvapí, ale zároveň nezklame, protože co do moderní popcornové zábavy mu nic nechybí a technicky je to samozřejmě kvalitní práce. Nad rámec očekávání potěšila skutečnost, že hlavní postavy nemají svoje hůlky jen na opírání (jedna z mála věcí, co mi na HP vadila i v knihách), naopak nepotěšil poněkud laciný twist v závěru. Jakým směrem se bude série ubírat dál je velká neznámá. S Yatesem za kamerou se ale těžko dají čekat zázraky.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Po nepříliš úspěšné dvojce se trojka odkládala, aby se více zapracovalo na scénáři a výsledkem je ještě větší scénáristický zmar. Já vím, že pokud jde o HP a wizarding world, tak člověk vždy musí trochu přivírat očka nad logikou některých věcí, ale tolik nesmyslů, co bylo zde, to snad nebylo ani v Prokletém dítěti. Nějaká elementární logika zde nefunguje nejen v jednotlivostech, které by se daly snadněji přehlídnout nebo odpustit, ale vlastně v celé kostře příběhu. A když nefunguje příběh jako celek, může ho alespoň částečně zachránit jen nadstandardní zpracování. Jenže to by u kormidla nesměl být rutinér Yates, který snad nikdy nedokázal pořádně zachytit atmosféru HP světa (všichni tři jeho předchůdci v tomhle směru odvedli lepší práci než on). A tak to nezachrání ani Howardova hudba (která držela nad vodou už předchozí film) a povětšinou fajn herci, i když tady mi někteří taky lezli krkem a ve vší úctě k Madsovi, Depp se do role Grindelwalda hodil líp, resp. jeho pojetí mě bavilo víc. Jestli má tahle série pokračovat (a to je taky otázka s červeně zvýrazněným otazníkem), tak prosím jedině se zásadními personálními změnami, počínaje režií. PS: The Secrets of Dumbledore je další nesmyslný název filmu, co téměř vůbec neodráží jeho skutečný obsah.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Měl jsem vůči tomuhle poměrně optimistický očekávání, bohužel to moc nedopadlo. Nejvíc škody páchá ta nucená všudypřítomnost Scamandera a jeho zvířat, protože jakmile jsou na place Brumbál a Grindelwald, je film na úplně jiný úrovni (i díky skvělýmu obsazení). JKR má slabost pro outsidery, to není žádná novinka a v HP to docela fungovalo, ale pokud kvůli tomu bude cpát Scamandera do hlavní role v příběhu, kterému by měli vládnout Brumbál s Grindelwaldem, tak tím téhle sérii pouze uškodí. Dále zamrzí, že Yates opět nedává akční scény, jejichž "epičnost" tvoří z 90% hudba (viz finále) a ze zbylých 10% digitální triky, který jsou ale na dnešní poměry standardní. Nějaký propracovaný akční choreografie a souboje tu nečekejte, to by k režii museli pustit někoho, kdo pro to má cit a představivost a Yates od souboje Voldemorta s Brumbálem nenatočil jedinou akční scénu, kterou bych chtěl vidět víckrát.

Fantomas (1964)

Na tomhle filmu je kultovní hned několik jeho součástí. Magneho hudební motiv, Maraisův Fantomas, Maraisův Fandor a Funesův komisař Juve. A jelikož mám rád Tři mušketýry, tak těžko bych mohl neocenit Mylène Demongeot v roli Fandorovy drahé polovičky.

Flash (2023)

Vzhledem k tomu produkčnímu peklu vlastně příjemný překvapení, že se jedná alespoň o průměrně fungující atrakci na jedno spláchnutí. Kdo ale čeká na nějaký souvislý příběh a celistvý film, ten má samozřejmě smůlu, v tomhle ohledu je to neucelený bordel, na němž je znát, že se spoustu let škrtalo a přepisovalo pořád dokola a nikdo pořádně nevěděl, co bude výsledkem.

Fleming (2014) (seriál)

Příběh Iana Fleminga je v podání BBC snad až příliš barvitý. Špionáž za druhé světové války v kombinaci s jedním slavným jménem, to fanouška agenta 007 musí zajímat. Lara Pulver je po Sherlockovi opět v roli femme fatale a Cooper vedle ní vypadá, jak kluk z diskotéky. Avšak technicky to má své mouchy, kamera je v akčních scénách (ano, je tam akce) nepřehledná a střih mnohdy zmatečný.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Televizní variace Indiany Jonese ve velmi sympatickém podání. Flynn Carsen si na nic nehraje a jeho dobrodružství tak nepůsobí nuceně nebo nafoukle, ale příjemně a relativně svižně.

Forrest Gump (1994)

Tomuhle lze jen stěží odolat, když mě to pokaždé dokáže nejen dokonale rozesmát, ale i rozbrečet a to už se mi nestává téměř vůbec. I když se Zemeckis může pyšnit mnoha výbornými filmy, tak Forrest Gump je stoprocentně jeho vrcholem. To platí i pro Hankse a Silvestriho. Za mě Gump > Shawshank.

Frank a Lola (2016)

Frank dost žárlí a Lola má tajemnou minulost, kterou Frank postupně odhaluje, což přináší jen další problémy. Díky hercům je to docela fajn. Jen je to až příliš ponuré, více živelnosti by tomu neuškodilo. A konec mě taky moc neuspokojil, i když jeho "neameričnost" je ve své podstatě sympatická. Lepší tři.