Rychlé šípy (1969) (seriál)

Zklamal odklon od chronologie a mixování příběhu z předlohy. Vůbec neseděl casting. Ale scénář ve finále nebyl vůbec slabý, režie pevná, atmosféra hutná a koho nechal chladným Široko nebo Červenáček pod okapem? Emoce seriál vyvolal slušné a Rychlé šípy tak se ctí přenesl i do televize, za to dík. Otázkou samozřejmě je, jestli to vůbec bylo potřeba.

Rolling Thunder Revue: Martin Scorsese na turné s Bobem Dylanem (2019)

Kdo je ten chlap? Whatever, dokument o Rolling Thunder Tour z roku 1975 je klubový film a dopadá hluboko nejen na fanouška Dylana, ale na kohokoliv, kdo má lidi jednoduše rád a má rád to zurčení a ten kvas, který interakce mezi nimi provází. Jasně, že to baví i mě. Texty, skvělá hudba jsou radost. Musím se pochválit za výběr pro dnešní večer :)

Brave New World (2020) (seriál)

Nechci určitě nikoho od seriálu odrazovat, je fajn Konec civilizace vůbec znát. Ale jestli máte čas na seriál, určitě si předtím udělejte čas na předlohu. Tak Vás neskolí špatný dojem ze stylizace, odpudivého studiového vzhledu, ze špatného herectví, z kostrbatého scénáře, ze zbytečných pasáží plných sice krásných těl, ale nesmyslných dialogů. Předlohu znám a kdyby nešlo o ni, tak vůbec nechápu motivaci a průběh mysli jediné z postav, něco dělají ani pořádně neví proč, kde s jakým cílem. Jsou ploché jak z Mateřídoušky. Fakt nie, radšej knihu.

Šarlatán (2020)

Filmu není podle mě co vytknout. Světová kvalita (kamera, herci), spousta silných motivů a minimalistických, o to působivějších scén. Výborné.

Striptýz (1996) odpad!

Snad dokonce, jestli jsem na tom nebyl i v kině. Každopádně dojem z toho mám stejně rozpačitý jako po pádu ze skály s polonahou modelkou.

Palm Springs (2020)

Palm Springs je blbina, ale místy i vtipná blbina, svěží, veselá, nápaditá, good mood, s hezkou herečkou, ale pořád blbina. Jako krekr na večer, kdy je třeba na chvíli vypnout.

Turbo (2013)

Ten film je vizuálně moc hezký a motiv je fajn, ale je tak bídně napsaný, že se u toho nedá nic než nudit (krom několika povedených gagů) a jen sledovat barvičky s dítětem vedle sebe, jinak to nemá vůbec smysl.

Když nás vidí (2019) (seriál)

Jedna z nejemotivnějších televizních produkcí. Rozhodně stojí za vidění a snese srovnání, i když o kapku drsnější, i s Shawshank Redemption. Vyčítá-li se tomu seriálu délka, tak co se mě týče, adekvátně odpovídá tomu, že my se koukáme v pohodlí gauče dle vlastního výběru. Protagonisti tenhle luxus neměli a režisérka ty emoce zvládla předat dokonale.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Stejný komentář jako u jedničky. Klasika, ve které je všechno záměrně přehnané, až z toho někdy bolí uši i oči. J. Fox geniální. Nápadů na pět filmů. Holt Spielberg a Zemeckis. Na n-tou.

Návrat do budoucnosti (1985)

Časové pásmo bylo změněno