Batman navždy (1995)

Dnes už nejsem moc schopný se na tuhle notu naladit. Přestylizované a přehrávané a byť jsem na tom kdysi byl v kině a viděl několikrát v TV, žádný pozitivní dojem to už nezanechalo.

Létající Čestmír (1983) (seriál)

Super klasika a kdo nechtěl ty kytky doma, tak kecá :)

Chobotnice z II. patra (1986)

Bezchybné pokračování bezchybné klasiky, na kterém je nejsmutnější a zároveň asi nejcennější to, že to žádné další pokračování nedegradovalo.

...a zase ta Lucie! (1983)

Stejně jako u jedničky. Absolutní klasika a státní svátek (v západoněmecké koprodukci) :)

Lucie, postrach ulice (1983)

Já to mám mimo kategorie jako nedílnou součást dětství a svátek, když byl film zařazen na program v TV.

Za plotem (2006)

Víc gagů a vtipů snad bylo mířeno na dospělé, očividně jsem se bavil ještě o kus více, než můj 4-letý syn :) Neměl jsem ani prostor dovysvětlovat co všechno na tom a na tom je vlastně dost dobrý humor nebo nápad.

Paddington (2014)

Nadmíru zábavný rodinný film, proti kterému nemůžu říct ani ň. 34 % úrazů před snídaní se stane na zábradlí! :)

Jaká je cena života (2020)

Uctivý film ke vzpomínce dvacet let staré události, která pohnula nejen světem, ale silně samozřejmě taky životy konkrétních lidí a jejich pozůstalých. Worth přináší nula invence, zato spolehlivě výrazný výkon Michaela Keatona a scénář, který nenadchne ani neurazí. Je to pěkný památník od Netflixu, na němž mě vlastně nejvíce překvapil až výčet těch fondů na konci filmu. Oscar z toho nekouká, film na jeden večer je to dobrý, v několika málo momentech i dojemný. Škoda že ten kalkul, že to dojemné být má, z toho čouhá až příliš okatě. Ale natočené je to jinak hodně dobře, dvě hodiny utekly jako voda.

Batman (1989)

Poprvé, podruhé, potřetí, po dvacáté... když jsem byl ještě kluk. 100 % podívaná, obrovský zážitek, pamatoval jsem si každou minutu. Teď, když je mi, jako že je rok 2021, nečekal bych to, ale už to v mých očích zestárlo. O dost ve srovnání s jinými filmy i staršího data. Nejvíce asi zamrzí, jak moc z toho kouká studio v pozadí. Ale za tu Burtonovu vizi samozřejmě vděk. Kde by dnes Batman bez Burtona, Elfmana a Keatona byl...