Paddington (2014)

Nadmíru zábavný rodinný film, proti kterému nemůžu říct ani ň. 34 % úrazů před snídaní se stane na zábradlí! :)

Jaká je cena života (2020)

Uctivý film ke vzpomínce dvacet let staré události, která pohnula nejen světem, ale silně samozřejmě taky životy konkrétních lidí a jejich pozůstalých. Worth přináší nula invence, zato spolehlivě výrazný výkon Michaela Keatona a scénář, který nenadchne ani neurazí. Je to pěkný památník od Netflixu, na němž mě vlastně nejvíce překvapil až výčet těch fondů na konci filmu. Oscar z toho nekouká, film na jeden večer je to dobrý, v několika málo momentech i dojemný. Škoda že ten kalkul, že to dojemné být má, z toho čouhá až příliš okatě. Ale natočené je to jinak hodně dobře, dvě hodiny utekly jako voda.

Batman (1989)

Poprvé, podruhé, potřetí, po dvacáté... když jsem byl ještě kluk. 100 % podívaná, obrovský zážitek, pamatoval jsem si každou minutu. Teď, když je mi, jako že je rok 2021, nečekal bych to, ale už to v mých očích zestárlo. O dost ve srovnání s jinými filmy i staršího data. Nejvíce asi zamrzí, jak moc z toho kouká studio v pozadí. Ale za tu Burtonovu vizi samozřejmě vděk. Kde by dnes Batman bez Burtona, Elfmana a Keatona byl...

Policajt v Beverly Hills (1984)

Pět hvězd. Nostalgická vzpomínka. Definice žánru. Murphy na vrcholu. Zábavná jízda L.A.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Nulová očekávání, jedno dlouhé odpoledne, překvapivě inteligentní vyprávění, občas i povedený vtip, chvíli natahovaná kaše, celkově pohodový dojem, který značce ostudu neudělal. Vlastně na to vzpomínám s plusovým znaménkem a nebránil bych nikomu u toho zrelaxovat taky, když občas přimhouří obě oči.

Bitva o Británii (1969)

Ani tak nejde o film jako o převedení historického popisu na plátno. Pro vzdělávání dobrý, v Británii v rodinách s pamětníky prakticky povinnost, u nás by mělo být taky. Pokud natočí Battle of Britain Ridely Scott, půjde o jiný kousek. Každopádně, to, co se událo v roce 1940 se připomínat musí. A protože se toho událo opravdu hodně, když půjde o pět dalších filmů, pořád dobře.

Yesterday (2019)

Yesterday těží z nejcennější pokladnice populární hudby, geniální kombinace čtyř hudebně nadaných mladíků, kteří měli obrovskou chuť bavit a přitom experimentovat a Boyle připomíná, že tu byli, jsou a budou. Pokud se mu podaří Beatles se vším, co s nimi souvisí - od She Loves You přes Help! k Eleanor Rigby A Day in the Life a třeba až ke Carry That Weight - přenést ke generaci, která visí na čtyřech akordech mainstreamových rádií a otevře jim obzory, tak tenhle film stačil. Romantická linka asi byla povinná, scénář nedopsaný (obrovská příležitost rozjet tabákovou společnost :) Otázkou pro mě je, jestli by vůbec Danny Boyle byl schopný ještě někdy točit třeba tak zle, že by se nedalo vydržet ani deset minut. Za mě tohle už neumí, vizuálně, střihem, režií a hudebně samozřejmě se na to dá strašně fajn koukat a po skončení se nedá nic jiného než se vrátit k Bílému Albu a poděkovat za dobrou náladu. Nejlepší film Dannyho Boylea to není a nejlepší hudební film ani romantický film taky. Pohodový film na příjemný večer? Může být. Moc pěkný moment ta návštěva v chatrči k závěru.

Druhá světová válka v barvě (2009) (seriál)

Dramatický, svižný, efektivně a atraktivně zpracovaný seriál. Určitě stojí za vidění a přispěje do pokladnice hrůzných vzpomínek, na které je bohužel potřeba vzpomínat, aby se nikdy nezapomnělo.

Sebevražedný oddíl (2021)

Nemá Cenu to déle rozebírat. V žánru čistokrevný comics a týmovka (se sympatickými postavami) a v žánru "sranda na večer" celkem nerušeně hodnotím 9/10. V kategorii 123 minut v kině s mírným očekáváním něčeho navíc, ne, to se nedostavilo, dostavily se hektolitry krve, taky nic proti tomu, ale taky kopa ujetostí  a těch tolik třeba už nebylo (vyvražďování vesnice, slizké oko, trhání  lidí atd.). Tam jdu tak na 5 z 10 i méně. Mám to zapotřebí na večer při pondělku? Spíše ne. Od určité chvíle (asi první minuty) se to bere s tak velkou Tarantinovskou nadsázkou, že to ztrácí jakýkoliv náznak, že o něco jde (narozdíl od Quentina). Nic navíc. Je to prostě velká ujetá a veselá blbina s dost dobrým soundtrackem i většinou povedenými digitálními triky, když na to přijde. A dost dobrými nápady. Rozhodně se těším na další Gunnův, méně chirurgický, pokus. Je to lepší než jednička? Je. Mělo to vzniknout? Neumím odpovědět, nikam to nesměřuje, narozdíl třeba od podobné blbiny Ghostbusters, která dýchala s hlavními postavami a byla přístupná širšímu publiku.