• Krátkometrážní

Svatej z Krejcárku (1969)

"Možná tě zabiju. Ještě nevim." strong Milan Šebek vibes

Chyby (2021)

Vciťování se do/soucítění s venkovskou malostí mi nikdy nešlo, takže místo jednoho "no a" 99 minut zbytečného (i když docela obstojného) dramátka. Třiapůl.

Divoženka (2021)

Kdybych byla holka, líbí.

After Blue (zatracený ráj) (2021)

Jak může něco tak oslizle vymazleného být tak rozplizle nudné. Čestmír přešel z kytek na neposedné jointy. Katarzyna Buszowska byla fajn.

Quando l'amore è oscenità (1980)

- "Ne, proč zezadu?" - "Satan nechce, abych se na tebe díval, až do tebe vložím jeho sémě." - seems legit. Zarostlejší retro verze neambiciózní soft nudy pátečních pozdních večerů na Nově devadesátých let (na kterou jsem rozhodně nikdy potají nekoukala v jednociferném věku). /2,5* a zbytečně moc procent/ - "Nemusíš odpovídat, ale pokud odpovíš, musíš být upřímná." - "Samozřejmě, že jsem upřímná, jsem kurva!"

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

"Bláznivá střela" do vlastní nohy. Kameňák pro ty, co se nechtěj špinit Troškou. Málokdy je po prvních pár vteřinách odpad jasnější. A bolestivější. Účast "normálních" herců ultimátní wtf. Nicméně - těžko říct, jestli postupem časomíry menší utrpení, nebo větší otupění (sázka na 2.), ale odpad nelze už kvůli Novotného (cca dvěma) zábleskům geniality. "To jsou nové chůvy." - "Vchurvy?"

Hans Zimmer v Praze (2017) (koncert)

Absenci názvů jednotlivých skladeb/filmů považuji za vyloženě nešťastný úkrok v neústrety nekovanému divákovi (aka netušim, co šmrdlaj).

Devadesátky (2022) (seriál)

Za 3 = dobrý. Míň dobrý už je, že Sokol začíná být moje (not so) guilty pleasure.