Batman začíná (2005)

Zrod legendy zabalené do nového kabátu. Christian Bale jako Bruce Wayne je skvělý, Michael Cane i Liam Neeson také. Brucův přerod ve válečníka s kulisou velehor a chrámů je výborný, a vůbec celý film je výborný, a klidně bych se vsadil, že jednou bude tato trilogie považována za kultovní a naprosto poprávu stavěna mezi taková jména jako Pán Prstenů, Star Wars nebo Indiana Jones.

60 sekund (2000)

Takhle má vypadat béčkový akční film. Skvělá herecká sestava, dobrej scénář, krásná Angelina a nadupané káry. Ale hlavně, Eleanor ! Bože, je na světě krásnější auto?

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hold Lord Of The Rings nastavil laťku šíleně vysoko, a pohádkového Hobbita každý porovnává právě s ním. Málo akce, málo "cool" postav, triky parádní, příběh o něco slabší. Bohužel.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Skvělé první tři série - vtipy jsou geniální, ani mi nevadily nesympatické postavy. Zbylé série jsem dosledoval jen z úcty k těm prvním. Vím že se zde nabízí bezprostřední srovnání s Přáteli, ale proboha lidi, nedělejte to ! Nevím proč, ale Teda ani Marshalla jsem si neoblíbil, jediný koho jsem snášel byl Barney s Robin. Lily jsem ani nevnímal. Jedna z nejdokonalejších ukázek toho, že by se mělo odcházet na vrcholu.

Dexter (2006) (seriál)

Mezi kriminálními seriály nemá Dexter konkurenci. Vlastně ji těžko hledá i na poli těch dramatických, protože málokterý seriál má takto propracované vztahy mezi jednotlivými postavami, ať už ty rodinné - Debra s Dexterem, (v Showtimu jsou na tohle fakt machři - Dexter, Shameless, Californication ...), nebo přátelské či milenecké, a především neuvěřitelný vývoj hlavního hrdiny od smrticího polopsychopata po starostlivého otce a bratra bylo opravdu něco, co se jen tak nevidí. První a druhá série byly naprosto odzbrojující, třetí lehce pokulhávala, ale čtvrtá, pátá, šestá a hlavně sedmá série (kde se objevila Yvonne) byly opět naprosto dokonalé,. Závěrečná osmá byla jak jinak než skvělá, ovšem tak silný konec jsem nečekal. Teprve podruhé v mém životě co mi seriál dokázal vehnat slzy do očí. Jistojistě jeden z nejlepších počinů v seriálovém světě a velmi vyjímečný zážitek.

Přátelé (1994) (seriál)

Král mezi sitcomy. U většiny skvělých seriálů byste si přáli, abyste je neviděli, jelikož byste se na ně chtěli podívat od znova bez znalostí budoucích událostí. U Přátel (tedy alespoň u mě) toto pravidlo neplatí, neboť nezáleží kolikrát jsem to viděl, pořád je to šíleně vtipné, někdy také smutné, tak jak to má být, a já se na to můžu dívat znovu a znovu. Nehledě k tomu, že mi každá z postav přirostla k srdci jako v žádném jiném sitcomu, potažmo seriálu vůbec. Nebýt posledních tří řad (které byly stále ve vysokém nadprůměru vůči ostatním seriálům), byla by tohle vyloženě šestihvězdičková záležitost.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Tohle, podobně jako Simpsonovi nebo Přátelé, nepotřebuje komentář. Já jsem tento seriál miloval, miluju, a milovat budu. Kdykoliv zapnu televizi a právě hraje SG1, podívám se, i když ten díl znám nazpamět. Absolutně mě nezajímá, že na každé planetě mluví anglicky a podobné detaily, protože ve výsledku je to boží. Dokonce i poslední řady s Orii jsou skvělé, a jediná věc kterou bych vytkl (jako všichni), je absence R.D.Andersona v posledních dvou sériích. Kult a další srdcovka. 5*

Wolverine (2013)

Obrovské zklamání. Jako fanoušek X-Men ságy jsem se těšil na akci podobnou poslední První třídě, ale opět se ukázalo, že nejmoudřejší je nic neočekávat. Příběh měl obrovský potenciál, tvůrci si mohli vybrat prakticky jakékoliv místo na planetě, kde se film bude odehrávat, a zvolili si jedno z nejhorších. Nudné Japonsko. Dále příběh - mohl se odehrávat v minulosti, jako předchozí filmy, které byly skvělé, ale ne, oni tam museli zaplést technologii a ninja samujare a kdoví co ještě. Opravdu škoda, protože Logan sám o sobě je pořád stejně drsnej. Proč to jenom nemohl natočit Matthew Vaughn ?

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Na oddech je to použitelné, ale ne takovým způsobem jako třeba TVD nebo Originals. Děj není moc propracovaný, není zde žádný silný ústřední motiv. Jediné, co to jakž takž zachraňuje, jsou sympatické postavy. Když je na seriálu to nejlepší znělka, něco nebude v pořádku.