Ztraceni (2004) (seriál)

Vše již bylo napsáno, kult, legenda, fenomén, co jen si přejete. Ostrov jako symbol biblického očistce, skvěle propracované a zahrané postavy, a především úžasný scénář, za který by si autoři zasloužili minimálně tři Oscary. Tajemství ostrova a jeho opravdový účel (snad krom scény, kdy Jacob vysvětluje, že Ostrov je jakási poklička držící zlo od našeho světa) nám nikdy nebyl a zřejmě ani nebude objasněn. Podobně jako třeba u Battlestar Galacticy, i tady hraje prostředí, byť velmi atmosferické, pouze vedlejší roli. Seriál je především o lidech, o jejich životech, vztazích, myšlenkách a činech. Samozřejmě, chybičky se vloudí, ale jelikož hodnotím jako celek, jsem plně přesvědčen, že Lost mají své právoplatné místo v "Hall Of Fame of TV Series," kdyby teda nějaká existovala.

Arrow (2012) (seriál)

Jediné, co mě napadá - nevyužitý potenciál. Zřejmě je škola, že se scénáristé zuby nehty drží původní komiksové předlohy. Trocha temna a tajemna by seriálu vůbec neuškodila, předvídatelnost je tady opravdu až bolestná. Nicméně, jedná se o skvělý odpočinkový seriál, postavy nejsou vyloženě černobílé, což je taky plus. Hold CW, ta si bohužel nemůže odpustit ty svoje teen sračky ani na věcech, které by jinak mohly být o třídu výše.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Netřeba komentáře, vše již bylo napsáno. Jediné co bych zopakoval, že tady je opravdu pět hvězdiček málo.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Dlouho odkládaná záležitost, od které sem čekal kvalitní podívanou, naprosto překonala veškeré očekávání. Seriál s výjimečně hlubokými filosofickými myšlenkami. Kdesi jsem tady četl, že sci-fi zde hraje vedlejší roli, že je to seriál o lidech. A to je naprostá pravda. Navíc skončil na vrcholu, což je obrovské plus, ze kterého by si měli vzít příklad mnozí tvůrci. Zařazuji mezi svoji TOP 3 sci-fi seriálů.

300: Vzestup říše (2014)

Paradoxně, hlavní postavou příběhu je právě ta záporná. Což ovšem neubírá na kvalitě, právě naopak, Eva Green je tak neskutečně charismatická a SEXY, že mi bylo opravdu líto, že ten film nebyl hlavně o ní.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Výrazně lepší než první díl. Temnější, svižnější, epičtější. Legolas je frajer, trpaslíci mi už nepřipadali otravní a Gandalfova dějová linka se Sauronem je boží. Jen doufám, že Tam a Zase Zpátky bude zase o něco lepší.

Bourneovo ultimátum (2007)

Takhle by podle mě měl vypadat perfektní akční film. Zřejmě s tím nebude hodně lidí souhlasit, ale ve srovnání s Bournem je Die Hard chudým příbuzným. To nejlepší, co v žánru "akční" kdy vzniklo.

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Sex, chlast, drogy, zástupy polonahých holek a nekončící párty. To vše bez cenzury. Jen škoda, že je to u nás tak neznámé, protože herci jsou skvělí, a některé hlášky a scény jsou opravdu něco šíleného. Hodně mě mrzí, že vznikly jen tři série.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Dva géniové filmového světa dali hlavy dohromady a stvořili jednu z nejkultovnějších postav kinematografie. Fordovi role sedla dokonale, krásná Karen Allen, náckové jako záporáci a skvěle vymyšlený příběh, to vše zasazené do záhadami obestřeného Egypta. Co víc si přát ? Dokonalé. Stále ale nevím, zda jsou lepší Dobyvatelé nebo Poslední Křížová výprava. Tak či tak, jak je napsáno v popisu, jedná se o jedno z nejlepších filmových dobrodružství všech dob !