Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Marnost, trapnost hraničící až se studem za oba legendární protagonisty skvostnýho prvního dílu. Jen z úcty k Jimu Carreymu a taky proto, že film samotnej nemůžu postavit odpadem na úroveň dabingu páně Pomejeho, musím dát 1*.

Další rok (2010)

Dlouhej ukecanej film plnej klišé stárnoucí generace. Vnímavější člověk to zná z mnoha firemních večírků a rodinných oslav. Tím nechci říct, že to všechno není skutečnej život, jen bych od filmu čekal trochu větší nadsázku nebo vhled.

Lesní duch (2013)

Remaky většinou rád stírám, ovšem tenhle se mi výjimečně líbil. Sice zcela zmizel (chtěnej i nechtěnej) humor originálu a atmosféru nahradila brutalita, ale dobře jsem se bavil a to jsem přesně od Evil Dead chtěl. Jen jsem doufal, že se tam aspoň na vteřinku mihne starej dobrej Ash a ono nic. Nebo jsem ho přehlídnul?

Michael Kohlhaas (2013)

První polovina strhující dějem i zpracováním. Druhá část se snaží jít trochu hloubš, ale ustrne na půl cesty a začne spíš nudit než vyvolávat otázky. Nevyrovnanost filmu jakoby korunoval nesmírně silnej závěr.

Díra u Hanušovic (2014)

Další otřesnej zážitek se soudobým českým filmem. Nesmysly o nastaveným zrcadle, síle ubíjející nudy apod. nikomu nežeru, tohle je prostě blbost, ve který kdyby nefiguroval ansámbl z Dejvic, tak po tom neštěkne ani pes.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Jednoduchá slušně zpracovaná pohádka na večer pro takový domácí bezduchý čumění bez napětí, psychologie nebo humoru. Asi jsem zestárnul nebo otupěl, ale už mi pomalu přestává nasírat, co dělá moderní filmovej byznys s upírama a zvládnu dokoukat i něco jako je Dracula Untold.

Metal & metalisté (2005)

Metalovou muziku mám hodně rád (i tu extrémní), ale nesnáším, když se z metalu dělá modla třeba jako v tomhle dokumentu. Je to pořád hlavně a jen HUDBA.

Americký sniper (2014)

Po prvních dvaceti minutách jsem měl chuť film vypnout, jelikož z duše nesnáším ten americkej buranov s kloboukama a rodeem. Vydržel jsem to a nakonec se z toho vyklubal výborně natočenej akční film, dost rozdílnej od posledních psychologickejch a melancholickejch počinů páně Eastwooda.

V zajetí démonů (2013)

Hodně dobrej horror do tý doby, dokud bylo všechno jen naznačený a hrůza se dala spíš tušit než naplno vidět. Pak začalo vyšetřování jak v CSI, a strach a děs vzaly za svý.

Fair Play (2014)

Námět vypadal hodně slibně, těšil jsem se na sportovní drama, ale bohužel šlo zas jen o další z mnoha agitek o tom, jak to tu dřív bylo strašný, nesnesitelný a všichni byli svině. Ještě že jsme měli ty disidenti. Navíc hlavně mužský herecký výkony (kromě Bareše) naprosto otřesný.