• Pohádka

Kouzla králů (2008) (TV film)

Sestřička Královna ohně má sestřičku Královna vod Král Vladan a král Dobromil, český Belmondo Tadeáš a princezna Mariana zakletá do ohně. Královna Kristýna (Libuše Š.) je obraz, má bílé vlasy. Král Dobromil (J. Abrhám) má čím dál více hlas ze zvířátek pana Krbce

O princi Truhlíkovi (1996) (TV film)

Ale jo, legrační pohádka. Na počítání máme přece účetního ! Zvonimír a Dobromil, princezna Augusta z Adrš-Nedržpachu

Slečna zamilovaná (2009) odpad!

Tatínek Mary : Jestli chceš vidět vnoučata, musíš spálit její kozačky!

Vinnetou a Old Firehand (1966)

Nějak mě ten děda s čepicí z bobra nezaujal, ale přesto musím uznat, že některé rozhovory byly vtipné. Několik si i Vám musím zaznamenat. Vinnetou se s ním seznámí : Old Firehand, trappér z hor, pak už všemu rozumím. Říká se, že jste ještě nikdy neminul cíl. To je přehnané, ale téměř. Nerad plýtvám municí. Později Old Firehand s Vinnetouem a přáteli míří do vesnice získat spravedlnost a jsou cestou přísně vyslechnuti: To je přátelské uvítání kabaléro? Stráž: Odkud jste ? A odkud jste vy. Když se tak ptáte, přijeli jsme támhle tím kaňonem. Jeďte. Caleb: Myslím, že bude lepší, když ho poslechnem. I v táboře padoucha Silerse se děli také zajímavé věci a hádky Z chlapů, který jinejm vrážej kudlu do zad, je mi na blití, jsou to kojoti. Neříkej to dvakrát kryso! Ty sám si krysa! Byla tam taky láska Toma a Nšo-či Máte oči hluboké jako moře, nejkrásnější jaké jsem, kdy viděl. Ale vrcholným číslem a postavou byl Robert Ravenhurst, poté, co lumpy donutili se skutálet do kráteru s vodou, nebo jak to nazvat Teď jsem skutečně zvědav, jak dlouho tito pánové v této disciplíně obstojí. Já osobně jim dávám šest hodin a pětapadesát minut. A ta krajina, Chorvatsko je krásné!

Artur a Leontýna (1940)

K slabému filmu, slabý komentář. Chlap někdy kvůli lásce blbne, začne pracovat a přestane chodit do hospody. Ovšem V. Trégl je opět dokonalý, Josef Gruss je stejně pěkně opilý jako v Evě tropí ... . Herecké obsazení super, například Z. Baldová :-) Užíval jsem si německé titulky ... Nejlepší ovšem byl Kosí Fox http://www.youtube.com/watch?v=tLxFKNLiNmQ

Škodná (2007) (TV film)

Kdyby to bylo ode skutečné události, bojím se chodit po ulici, těch policejních chyb. Ivanu Andrlovou jsem ve filmu neviděl (Ale vlastně slyšel, sestřička po telefónu). Napínavé ovšem ...

Rychlejší než smrt (1995)

Mladá a sexy Ellen (áách) přijíždí do městečka Redemption, ve kterém lump Herod pořádá soutěž o finanční odměnu ve střelbě, při které se zbavuje protivníků. Barman Horace ji jako každý rok vyhlásí a vyzývá, kdo se do ní přihlásí. Kdo další? Seržant Cantrell. Jak se to píše? seržant/Keith David si připálí fajfku a řekne Bez chyb! Ještě někdo? Strakatý kůň, mnoho bílých mužů opustí město v dřevěnných bednách! Úderem celé hodiny je vždy další souboj odstartován. Postupně a různě pistolníci vypadávají až v semifinále zůstanou Kid/Leonardo DiCaprio versus Herod/Gene Hackman a Cort/Russell Crowe a Ellen/Sharon Stone. Cestou do semifinále, divák zjistí důvody a životní osudy semifinalistů. Kdo bude finalista a vítěz ? No prostě je to takový Wimbledon/Bimbledon v pojetí westernu (koukal jsem na Kvitovou a spol zrovna)

Kravaťáci (2011) (seriál)

Metrosexuál Harvey, chlapeček s geniální pamětí Mike a baleťák slizkej Louis ... Krásné a vtipné ženy, pihatá Rachel, sexy a okatá Donna a šéfová Jessica ! Láska, vztahy. Sice úplně nerozumím právnickým kličkám a fintám a spíše dohodám než soudním přím, důvodům pro vyloučení z komor, ale je to úžasný. No možná moje úchylka, že se mi to líbí in English. Dozvěděl jsem se plno věcí až přeqapivých, například nikdy neříkaj I understand, ale I got it. Dál už vím co znamená Wednesdays at 9/8c on USA, systém časových pásem v USA, což se mi ve Střední Evropě náramně hodí. Vím co je Harvard. I love it and enjoy it Právě rozjíždím sledování čtvrté série ... P.S. Jsem kancelářskej, vzpomínám na Michaela (býv. interim šéf, pravý Angličan), když jsme seděli v jedné kanceláři a tehdá jsem si doplnil s ním slovní zásobu (nejdříve) o slůvko the puncher děrovačka