The Sadness (2021)

Já na krváky nijak zvlášť nejsem a tak mě tohle moc nenadchlo. Ani ta myšlenka neni nijak dotažená. Tady si někdo chtěl prostě jen zakravnout. Má to pár zajímavých scén, který jinde neuvidíte(sex do oční jamky), ale to je asi to jediný, co tomu dává alespoň něco. Jinak je to kravina. Za mě, jen za odvahu pustit se v něčem i dál, než je obvyklý 2* ale NEDOPORUČUJU

Škrtič z Martfü (2016)

Doba, do který je to přenesený, je ztvárněná parádně a člověk by až věřil, že se to v tu dobu točilo, což je vždycky super stav, kdy se divák nemusí soustředit na detaily doby a užívá si film. Atmosféra temná(temnější tím, že je to podle skutečnýho případu) a rozhodně Maďaři diváka neštřili a mě velice potěšili. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU

Pengabdi Setan (2017)

Jo, za mě paráda. Atmosféra by se dala krájet, správně zvolený světlo většiny bubáckých scén a myšlenka ne nová, ale ikdyž je převzatá, tak je setsakra dobře využitá. Za mě 4* a DOPORUČUJU

Ratu Ilmu Hitam (2019)

Ale joooo, bylo to fajn. Takový správně temný a zamotaný. Ne, že by to dosahoalo kvalit čistě duchařských hororů, co mám rád, ale nemůžu tomu upřít dost fajn atmosféru. Rozhodně něco, co je pro milovníky krve a asijských démonů. Za mě hodně slušný 3* a DOPORUČUJU

Pekelná díra (2022)

Podíval jsem se na to na doporučení, jak je to super. A ono se to super nekonalo. Od začátku je to utahaný, snad všechno je předvídatelný a celkově je to takový nemastný, neslaný. Ano, na Poláky je to super krok vpřed a pokud se na to koukáme, bez očekávání, tak to je i sledovatelný(jen jednou). Spíš nebudu cílovej divák, protože tohle téma už tu bylo tolikrát v tolika verzích, že to prostě nemůže ohromit. Finále jakš takš a rozhodně dalo filmu něco, co mu celou dobu chybělo. Ale i tak to na 3* dosáhlo tak tak. Takže za mě slabý 3*, ale tentokrát NEDOPORUČUJU

Svatý pavouk (2022)

Je to zajímavý. Člověk co čeká kdoví jak výpravnou detektivku, tak si na svoje asi nepřijde, ale pokud člověk hledá film, u kterýho se mu cosi posadí za krk a bude mu tam sedět a donutí ho to, uvědomit si, jak si vlastně v Český Republice žijeme relativně dobře, pokud se o mentalitu lidí a jistej pohled na svět, týká. Neni to náročnej film na podívání, ale je to náročnej film, pokud se vžijete do situace, že by jste byli otec/matka jedný zbloudilý duše, o kterou se "postará" tatínek od rodiny. Za mě 4* a DOPORUČUJU

Znamení ve zdi (2002)

Viděno po letech znovu a až teď se ktomu vyjádřím, protože jsem na to onehdá asi zapoměl nebo jsem nebyl tak aktivní. I v dnešní době, kdy na nás chrlí plno temných mysteriózních filmů, je tenhle jedním z těch, co rozhodně není v podprůměru. Musíme brát zřetel na to, že je to z roku 2002 a tak filmaři neměli ještě tolik možností, aby to vypadalo obstojně a i proto si myslím, že to je povedenej film. Atmosféra parádní, herci sice takovej průměr, ale to na badnu vězňů i dobře sedlo. Myšlenka super a celkově to působilo fajn dojmem. Ale na víc, jak 70% to nemá a tak jsem to i hodnotil. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU

Do morku kostí (2022)

Hodně zajímavá myšlenka a naštěstí i velice dobře zpracovaná a natočená. Téma, který tu ještě nebylo a rozhodně to má něco do sebe. Nemám stejný choutky, jako halvní hrdinové, ale mě to bavilo. Za mě 4* a DOPORUČUJU

Rituální zabiják (2023)

Nebejt chvil s Morganem, ani by to nestálo za koukání. Celkově mi to přišlo hrozně nízkorozpočtový, divně natočený a herecky(kromě pana Freemana) amatérský. Za mě 1*(za pana Freemana) a NEDOPORUČUJU

Mira (2022)

Rusové zase jednou ukázali, že mají už hodně kvalitní filmaře a umí i CGI. Vzhledově parádní, příběh zajímavej, ikdyž chvílema dost ohranej, přecitlivělej a slabej. To, že někdo umí z vesmíru to, co tady ukázali, je na vážkách a dost to chvílema strhávalo smysl filmu dolu. Ale já jsem se bavil. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU