Rozbité zrcadlo (1980)

Hvězdně obsazený, ale neskutečně nudný film dle knihy Agáthy Christie. Samotná zápletka není celovečerní nosné téma. Navíc slečna Marplová působí komicky a nemá téměř žádný prostor. Jedná se o těžký průměr. 50%

Sherlock - Znamení tří (2014) (epizoda)

Tento díl považuji za jeden z nejlepších dílů ze všech sérií. 100%

Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Vstupní série se povedla na výbornou. Uvidíme, co tvůrci vymyslí v té další, jelikož závěr působil nelogicky a neuceleně. 100%

Stranger Things (2016) (seriál)

Velmi podařený a dobře natočený nostalgický seriál, kterému nic nechybí. Skvělá zápletka, vývoj postav a atmosféra dělá z tohoto seriálu, nebojím se říct, kultovní dílo. Pocta Spielbergovi, Scottovi, Carpentrovi a mnoha dalším je znát na každém rohu, ale nic to nemění na tom, že se jedná o svébytný seriál, který obstojí sám o sobě a nic vyloženě nekopíruje, pouze ukazuje dřívější kvality 80. let. Mohu vřele doporučit. 100%

Atentát (2015) (seriál)

I přesto, že se v celém seriálu najde bezpočet chyb a nelogičností, sledoval jsem příběh s velikým zaujetím až do konce. V českých poměrech se jedná o ojedinělou záležitost, kterou je třeba náležitě ocenit i přes vzniklé chyby. 70%

V zajetí démonů 2 (2016)

Obával jsem se, aby to Wan po totálně zpackaném sedmém dílu Rychle a zběsile dokázal. Naštěstí se vrátil do svých vod a předložil nám opravdu hodně temný a dospělý horor pro otrlé diváky. Budete se opravdu bát? Myslím, že ano. Já se v kině skutečně bál a ne jednou jsem nadskočil v sedačce. Příběh je skvěle servírován a gradován až do velkého finále. Dokonce se podařilo do filmu dostat i pár skutečně dějových zvratů, které jsem nečekal. Z kina jsem opravdu odcházel z podivným pocitem, mrazením v zádech a říkal jsem si, že jestli se tohle skutečně stalo, tak je lepší to raději nevědět. 100%

Warcraft: První střet (2016)

Zfilmovat počítačovou hru je nesmírně složité a po všech těch peripetiích se může zdát i nemožné. Na tento počin jsem byl hodně zvědav. Veliký problém spočívá ve scénáři, který je místy prapodivný a nelogický. Samotný příběh je hodně jednoduchý a na 2 hodiny dosti roztahaný, bez závažnějších dějových zvratů. Vynikající je ovšem hudba a celkový digitální ztvárnění celého světa wow, který se skutečně drží samotné hry. Snaha zavděčit se fanouškům je znát v každém detailu a to se daří na výbornou. Celkově bych řekl, že to mohlo dopadnout mnohem hůře. Takhle se jedná o poctivé fantasy, které by pro příští díly potřebovalo lepší scénář, celkový koncept a herecké výkony. 80%

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Vzhledem k hodnocení jsem očekával více, mnohem více. Film to není vůbec špatný, ale k dokonalosti mu hodně chybí. Příběh je příliš předvídatelný, scénář je průměrný, postavy ploché. Jediné, co bych vyzdvihl, je úžasná animace prostředí a postav. Město je živé, zvířata mají skvělé zpracované emoce, ani nemusí mluvit. A poslední skvělou věcí byl Lenochod na úřadu. Myslím, že jsem kdysi viděl daleko lepší animáky, který by si zasloužily lepší hodnocení, než tento. 75%

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak obrovskou snahu natočit dalšího Temnýho rytíře jsem ještě neviděl. Ale tady to zůstalo pouze u snahy s pocitem, že si DC Comics kope vlastní hrob, kam může hodit všechny svoje sny o zfilmování svých komiksů. Kvalita filmu kulhá ve všech směrech. Scénář je hodně nezralý, postavy se chovají divně, akční stránka filmu je k smíchu a v závěru vám naruší celkový dojem z filmu. Možná kdyby někdo udělal dobrou dramaturgii a někdo další by vymazal posledních 30 minut filmu, nebyl by to takový průšvih. Celkově se člověk nenudí a všechno sleduje se zájmem, ale při sledování závěrečných titulků se nemůžete zbavit dojmů, že všechno bylo tak nějak zbytečně a vlastně hrozně nudné. Postava Lexe Luthora se nápadně podobá Jokerovi z Temného rytíře. Ve filmu se děje více událostí, které spolu zdánlivě nesouvisejí, ale potom se dramaticky střetnou, stejně jako v Temném rytíři, kde to ale funguje na výbornou. Dokonce jedna akční scéna působí jako vykrádačka z Temné rytíře....Dost kritiky. Prostě se to nepovedlo a dle mého názoru se to ani nepovede. Změna režiséra by určitě prospěla. Zack Snyder to neumí ukočírovat. Celkově slušný nápad se rozplynul v paskvil. 50%