Pach krve (2003)

I přesto, že se jedná o klasický typ hororové vyvražďovačky, najde se tam pár opravdu hezkých a napínavých míst, které stojí za to. Celkově se mi film vypařil z hlavy poměrně rychle, ale několik scén se mi vybavuje stále (chata, strážní věž a koruny stromů). Scénář je špatný, výkony naprosto tupé. Dobrá je atmosféra a hudba, který zvedají film z těžkého průměru. 65%

Nepřítomnost (2011)

Jako první počin režiséra se jednalo o zajímavý filmový kousek, který ale v několika směrech tápe. Scénář je poněkud plochý, výkony rozpačité a příběh má pár hluchých míst, ale celkově se na to dobře kouká. Nebyl to vyloženě průšvih. Další jeho film Oculus je mnohem lepší ve všech směrech. 50%

Temný případ (2014) (seriál)

U mě se zařadí určitě mezi nejlepší seriály, co jsem kdy viděl. Skvělé tempo, dechberoucí výkony, úžasný promo song a vynikající atmosféra. Byl jsem opravdu nadšený. 100%

Terminator Genisys (2015)

No, páni...on to nebyl průšvih!!! Ale ani se nekonal žádný revoluční počin. Klasický styl předchozích dílů se snahou ho zmodernizovat. Chvílemi jsem měl pocit, že film natáčeli skalní fanoušci, kteří se rozhodli, že zavzpomínají na staré dobré časy prvních dvou filmů a přidají k tomu trochu inovace a nový příběh. Nebylo to špatné, občas zakulhal scénář a herecké výkony, ale akce, tempo a slušný příběh znamenají dobrý pokračování kultovní série. 75%

Hodinový manžel (2014)

Prostě to byla velmi dobrá oddechovka, na kterou se asi brzy zapomene, ale obsahuje pár opravdu slušných vtípků. 65%

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Nemůžu si pomoct, ale dvojka mě bavila o trochu méně než jednička. Celkově mě to nějak nenadchlo. Přišlo mě to trochu moc povrchní a jednoduché. Jednička byla originálnější, tady je pouze všeho více. 65%

Šílený Max (1979)

Film, který má odvahu a veliké poselství, které je skryto za jednoduchým příběhem. Přesto mě to hodně bavilo a nadchlo. 75%

Rychle a zběsile 7 (2015)

Tento díl neuvěřitelně balancuje na hranici totálního zklamání a několika překvapení po tolika dílech. Samotný příběh je velmi špatný, neoriginální, nezajímavý a vlastně nudný. Postavy jsou pouze jako takové figurky bez emocí, motivů a mozků. Akce je v první polovině lepší než v samotném závěru, který byl doslova odfláknutý a celý vytvořený na počítači. Jediné, co se mi opravdu velmi líbilo, bylo důstejné rozloučení s Paulem Walkerem. To mě skutečně dojalo. Série tímto směrem by rozhodně neměla jít a stejně jako filmáky od Marvelu, by potřebovala velikou změnu. Kde jsou ty časy pouličních závodů vytuněných aut a vcelku dobrých příběhů? 65%

Oculus (2013)

V konečném výsledku se jedná o velmi povedený horor, který v mnoha místech překvapí především svým neobyčejným stylem vyprávění. Velmi mě bavilo neustálé prolínání dvou časových realit, ve kterých jsem se neztrácel a přesto jsem měl chvílemi pocit, že se odehrávají současně. Jediné, co bych vytkl, je samotný závěr, který jsem očekával rafinovanější a zajímavější. 80%

Americký sniper (2014)

I přes vysoký potenciál je toho k vidění poměrně málo. Eastwood natáčet skutečně umí, ale se slabým a málo propracovaným příběhem nepohne ani on. Cooper je skutečně skvělý a toho snipera jsem mu opravdu věřil. Celý snímek působí ploše, bez dynamiky a nějakého budoucího odkazu. Celkově se mi film líbil, ale znovu by mě asi ničím neohromil. Akční pasáže jsou dobře a syrově zachyceny, ale zbytek je malá sonda do psychologie hlavní postavy. Myslím, že by to celé vyznělo lépe jako kvalitní krátkometrážní dokument o jednom slavném sniperovi. 75%